آموزش دانلود به ازای ایمیل در جوملا با افزونه OSDownload

همانطور که میدانید یکی از راه های بازاریابی اینترنتی ایمیل مارکتینگ است ، تنها راهی که از ابتدا وحود داشته و هنوز هم در حال استفاده گسترده میباشد و هیچ وقت قدیمی نمیشود و از بین نمیرود . همه ی شبکه های اجتماعی و پیام رسان ها روزگاری جای خود را به دیگری میدهند و ارزش خود را از دست میدهند اما ایمیل مارکتینگ ( Email Marketing ) اینگونه نیست و هیچ وقت از مد نمی افتد و جایگزینی نخواهد داشت.اما به دست آوردن لیست ایمیل های فعال و بدرد بخور در هر حرفه ای همیشه سخت بوده و هزینه های زیادی را به همراه داشته.

امروز قصد معرفی و آموزش راه اندازی افزونه ای را برای شما عزیزان داریم که با استفاده از آن براحتی میتوانید لیست بزرگ و فعالی از کاربران مخصوص سایت خودتان را به دست آورید و ذخیره کنید و با استفاده از آن ها به ایمیل مارکتینگ بپردازید ، محصولاتتان را با استفاده ار ایمیل به مشتریهای قبلی سایتتان معرفی کنید و فروشتان را بالا ببرید.اما چاره چیست ؟ اگر میخواهید ایمیل کاربران خود را جمع آوری کنید بهترین گزینه قرار دادن فایل هایی در سایتتان برای دانلود میباشد البته با استفاده از سیستمی که به جای دریافت پول ، ایمیل کاربران را دریافت کند و سپس لینک دانلود فایل را نمایش دهد . افزونه دانلود در ازای ایمیل برای جوملا نام افزونه ای است که این امکان را به شما میدهد افزونه OS Download Pro یک سیستم مدیریت دانلود حرفه ای برای جوملا است و امکانات بسیاری دارد.در این آموزش، شما نحوه سفارشی سازی OSDownloads را برای درخواست یک نام کاربری و آدرس ایمیل در هنگام دانلود یک فایل را یاد خواهید گرفت.

زمینه های سفارشی یک ویژگی است که به هسته جوملا در نسخه ۳٫۷ اضافه شده است. افزونه OSDownloads Pro نیر این ویژگی را در نسخه ۱٫۱۲٫۰ پیدا کرد.

به طور پیشفرض، نسخه دانلود فایل OSDownload فقط یک آدرس ایمیل و یک چک باکس برای موافقت با شرایط و ضوابط را در هنگام دانلود فایل از کاربر میخواهد: مثل تصویر زیر

در این آموزش، به شما نشان خواهیم داد که چگونه فیلدهای بیشتری برای این فرم دانلود اضافه کنید. شما خواهید دید که چگونه فیلدهای نام و نام خانوادگی را به فرم اضافه میکنیم .همانند تصویر زیر

در کنترل پنل مدیریت جوملا، به Components >>> OSDownloads Pro>>> Files بروید.

فایل مورد نظر خود را برای اطلاعات کاربر ایجاد کنید. اگر شما مبتدی به OSDownloads Pro هستید و نمی دانید چگونه یک فایل را برای بارگیری ایجاد کنید، لطفا از راهنمای شروع به کار با OSDownloads دیدن کنید.

مهم: اطمینان حاصل کنید تنظیمات مورد نیاز برای دریافت ایمیل را در تب الزامات برای بارگذاری یا همان ثب ( Requirements to Download ) به بله تنظیم کنید. در غیر این صورت، خواستن ایمیل از کاربر قبل از دانلود فایل نمایش داده نمی شود.

در کنترل پنل OSDownloads، روی Download Fields کلیک کنید.

شما به صفحه مدیریت پرونده ی Fields منتقل می شوید. روی جدید کلیک کنید.

۱- عنوان “نام” را به عنوان عنوان فیلد سفارشی خود در قسمت عنوان وارد کنید.
۲- نوع داده را از قسمت Type انتخاب کنید.
۳- روی ذخیره و جدید کلیک کنید.

نکته مهم : لطفا توجه داشته باشید که به طور پیش فرض یک فیلد جدید به همه دسته های فایل شما اختصاص داده می شود. اگر فقط یک دسته بندی دارید که مشکلی نیست در غیر این صورت، از فیلد Category استفاده کنید تا زمینه سفارشی جدید خود را فقط برای دسته های خاص اختصاص دهید.

تکرار این مراحل برای ایجاد نام دوم انجام دهید.
اکنون شما باید هر دو زمینه سفارشی جدید ایجاد شده در صفحه دانلود فیلدها خود را مشاهده کنید.

در پانل کنترل OSdownloads، گزینه option را کلیک کنید.

شما به صفحه پیکربندی OSDownload منتقل می شوید. روی مجوز یا permission کلیک کنید.

۱- اطمینان حاصل کنید که مجوزهای شما تحت برگه عمومی نمایش داده شود.
۲- صفحه پایین را پیمایش کنید و مقدار Edit Value Field Value را به مجاز تنظیم کنید.
۳- روی ذخیره و بستن کلیک کنید

حالا میتونید از صفحه دانلود فایل در سایت خود بازدید کنید.
روی دکمه دانلود کلیک کنید.
سایت شما باید هر دو فیلد سفارشی را هم اکنون به خوبی نمایش بدهد . حالا وقتشه که آماده جمع آوری داده ها از بازدید کنندگان خود شوید.

نحوه مدیریت اطلاعات ارسال شده توسط کاربران

هنگامی که یک کاربر برخی از داده ها را با استفاده از Fields of Custom Downloads یا فیلد سفارشی که ساختیم بارگذاری می کند، می توانید داده های خود را در OSDownloads Pro >>> Email مدیریت کنید.

گزینه های ذیل در دسترس هستند:

برای مشاهده داده های خود، روی ستون «داده های کاربر» را لمس کنید یا با موس روی آن بروید:

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو − یک =