بستن و غیرفعال‌کردن نظرات در وردپرس

غیرفعال‌سازی ارسال نظرات در وردپرس یکی از مباحثی است که می‌خواهیم در این مقاله به آن اشاره کنیم . دیدگاه‌ها و نظرات در وردپرس یکی از اصلی‌ترین بخش‌های هر سایت برای ایجاد ارتباط با کاربران هستند که باید توجه ویژه ای روی دیدگاه‌ها داشته باشید و اینها را مدیریت کنید تا با پاسخ‌دهی سریع رضایت کاربران را داشته باشید . غیرفعال کردن دیدگاه ها در وردپرس برای بعضی از وبسایت‌ها یک امر حیاتی است زیرا کامنت های اسپم گاهاً باعث تخریب سایت می‌شود و یا یکسری دیدگاه ها هستند که شما نمی‌خواهید آنها را نمایش دهید.

چرا دیدگاه‌های وردپرس را غیر فعال کنیم

بسیاری از کاربران وردپرس صاحبان کسب و کارهای کوچک هستند که بخش وبلاگ را در وب سایت خود اضافه نمی‌کنند و سایت آنها عمدتاً شامل صفحات استاتیک است که ارسال نظرات در آنها بی فایده است.
در حالی که شما به راحتی می توانید به صورت دستی اقدام به غیرفعال کردن نظرات در وردپرس کنید ،اما این روش به طور کامل نظرات را از سایت وردپرسی شما را حذف نمی کند. از سوی دیگر، برخی از وبلاگ نویسان نمی خواهند از نظرات استفاده کنند ، آنها معتقدند که نظرات حواسشان را پرت می کند و وبلاگ آنها نیازی به دریافت نظرات ندارد.
قابلیت سفارشی سازی وردپرس چیزی است که همه ما بیشترین لذت را از آن می بریم. در وردپرس ، ما بستن دیدگاه ها در وردپرس برای پست های خاص، بستن دیدگاه ها در وردپرس برای برگه های خاص ، بستن دیدگاه ها در وردپرس برای همه صفحات ، بسته به نیازی که دارید ، می توانید یکی از گزینه ها را انتخاب کنید.

آموزش غیر فعال کردن نظرات در وردپرس

۱ . غیرفعال کردن کامل دیدگاه‌ها در وردپرس

برای غیرفعال کامل دیدگاه‌ها در وردپرس ابتدا وارد تنظیمات وردپرس و بخش گفتگو شوید و سپس تیک گزینه “بستن دیدگاه‌ها در نوشته‌های قدیمی‌تر از ….. روز به صورت خودکار” را فعال کنید و مقدار عددی را که به صورت پیشفرض روی ۱۴ تنظیم شده، روی صفر تنظیم کنید.
بدین ترتیب دیدگاه‌ها به صورت کامل در وردپرس غیرفعال می‌شوند.

غیرفعال‌کردن نظرات در وردپرس

۲ . غیرفعال کردن دیدگاه‌ها در یک پست یا صفحه خاص

برای اینکه در یک پست یا یک صفحه خاص دیدگاه‌ها را غیرفعال کنید، دو راه پیش روی شماست. یک راه استفاده از ویرایش سریع وردپرس و راه دیگر استفاده از صفحه ویرایش اختصاصی وردپرس است.
در راه اول باید از منوی سمت راست وردپرس وارد همه نوشته‌ها شوید و موس را روی نوشته مورد نظر خود ببرید و ویرایش سریع را بزنید، تا در همان صفحه تنظیمات پست مورد نظر را نمایش دهد. سپس گزینه پذیرفتن دیدگاه را غیرفعال کنید تا دیگر دیدگاهی برای این نوشته پذیرفته نشود. (در برگه‌ها نیز پروسه غیرفعال کردن دیدگاه به همین شکل است.)

در راه دوم نیز باید از منوی سمت راست به همه نوشته‌ها بروید و این بار با بردن موس روی نوشته مورد نظر، گزینه ویرایش را بزنید و وارد صفحه ویرایش شوید و در بخش گفتگو گزینه پذیرفتن دیدگاه را غیرفعال کنید. (برای برگه‌ها نیز پروسه غیرفعال کردن دیدگاه به همین شکل است.)
در نظر داشته باشید در روش دوم در صورتی که شما در صفحه ویرایش نوشته بخش گفتگو را مشاهده نکردید باید از قسمت بالای وردپرس با زدن روی فلش رو به پایین تنظیمات صفحه ویرایش را باز کنید و سپس تیک گزینه گفتگو را بزنید تا این بخش در صفحه نمایش داده شود و بعد از آن مراحل بالا را مجدد دنبال کنید.

۳ . غیرفعال کردن دیدگاه‌ها در چند پست یا صفحه به صورت گروهی

اگر قصد دارید دیدگاه‌ها را در چند پست یا برگه به صورت همزمان غیرفعال کنید باید ابتدا در بخش همه نوشته‌ها یا همه برگه‌ها آن‌ها را انتخاب کنید. سپس از طریق قرار دادن گزینه “کارهای دسته جمعی” در بالای همین صفحه روی “ویرایش” و زدن دکمه اجرا، وارد بخش ویرایش دسته جمعی چند پست یا برگه شوید.
سپس گزینه دیدگاه‌ها را روی “اجازه ندادن” تنظیم کنید تا دیدگاه چند پست یا برگه به صورت همزمان غیرفعال شود.

I am text block. Click edit button to change this text. Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Ut elit tellus, luctus nec ullamcorper mattis, pulvinar dapibus leo.

 

غیرفعال کردن دیدگاه‌ها با استفاده از پلاگین

می‌توانید از پلاگین برای سهولت کار استفاده کنید.
برای غیرفعال کردن دیدگاه‌ها، Disable Comments یک پلاگین کارآمد برای انجام اینکار است. کار کردن با این پلاگین بسیار ساده است و حتی به شما اجازه می‌دهد تا دیدگاه‌ها را برای یک پست تایپ خاص فعال یا غیرفعال کنید.

اگر نگاه کنید در قسمت  تنظیمات یک گزینه disable comment  اضافه شده است. این قسمت شما میتوانید با دو قسمت که در تصویر می بینید غیرفعال سازی کلی و غیرفعال سازی جداگانه برای هر صفحه انتخاب کنید.

جمع بندی

چنانچه می خواهید دیدگاه ها را برای هر بخش مدیریت کنید و آن ها را غیر فعال کنید می توانید از افزونه ای که امروز خدمت شما معرفی کردیم استفاده نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + بیست =