۶ عامل مهم در افزایش سرعت سایت

6 عامل مهم در افزایش سرعت سایت

در این مقاله به صورت اختصاری به عوامل افزایش سرعت سایت و تاثیر آن در سئو میپردازیم. در مقالات قبلی روش های (  چک کردن عوامل دخیل در سرعت سایت ) را نیز بررسی و معرفی کردیم.

سرعت لودینگ سایت یا همان سرعت بارگذاری سایت در سئو و کسب رتبه بهتر در موتورهای جستجو تاثیر زیادی دارد ، اما آیا میدانید چرا سرعت سایت در سئو تاثیر دارد ؟ اگر ساعت سریع لود شود میتواند مخاطب های زیادی را به سایت شما جذب کند چون کاربران منتظر نمیمانند ، و اگر سرعت لود سایت پایین باشد میتواند مخاطب های زیادی را از سایت شما دفع کندکاربران حوصله انتظار کشیدن ندارند آن هم در عصر فناوری اطلاعات که سرعت اینترنت ها سرسام آور شده !!!

 

یکی از عوامل محبوبیت سایت شما را نزد موتور های جستجوگر تضمین میکند ، مدت زمانی است که مخاطب در سایت شما فعالیت میکند و صفحه سایتتان برایش باز است ، حالا خودتان اگر باشید و از سایتی بازدید کنید و اگر ببیند سایت دیر بارگزاری میشود ؛ یا سایت را میبند و یا از صفحات دیگر بازدید نمیکنید .آیا این طور نیست ؟

حال ما ۶ نکته را به شما یادآوری میکنیم و شما با رعایت کردن این نکات میتوانید سرعت سایت خود را افزایش دهید و رتبه بهتر دریافت کنید و همچنین رضایت کاربران را بالا ببرید.

۱- از هاست های معتبر و از سرور های قدرمتند استفاده کنید قبلا بسیار زیاد به این موضوعات پرداختیم.

۲– از عکس های کم حجم استفاده کنیم ، از فرمت وب تصاویر استفاده کنیم ، همیشه عکس ها بخش بزرگی از حجم یک وبسایت را اشغال میکنند.

۳- جداول دیتابیسی که برای سایت خود در نظر گرفتید و یا توسط سیستم های مدیریت محتوا برای سایتتان ساخته شده است را از طریق cpanel سایت در قسمت phpmyadmin سایت خود را بهینه کنید.(با استفاده از گزینه های optimize و یا repair و یا از پلاگین های مختلف استفاده کنید.)

۴- از GZIP و یا Cache استفاده کنید(با اعمال چند کد به .htaccess سایت خود) همچنین در سیستم های مدیریت محتوا نیز سیستم های cache و Gzip رو فعال کنید و یا افزونه هایش را نصب و پیکرندی نمایید.

۵- از کدهای متفرقه javascript استفاده نکنید که سرورهایشان بازده پایینی دارد و بسیار زیاد در سرعت لود سایت تاثیر منفی میگذارند.

۶- به جای استفاده کردن از فایل های فلش و JQuery از جاوا اسکرپیت و CSS3 استفاده کنید و همینطور نیز تمامی فایل های css و js را فشرده سازی و بهینه کنید.

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>