آموزش افزودن تصویر به دسته بندی در وردپرس

افزودن تصویر به دسته بندی در وردپرس

افزودن تصویر به دسته بندی وردپرس یکی از مزایایی است که ما بیشتر به مطالعه داخل خود و دسته بندی ها نظم میدهیم. افزودن تصویر به دسته‌بندی وردپرس این امکان را برای شما فراهم میکند تا برای پست تایپ های مربوط به طبقه بندی در وردپرس که بیشتر شامل دسته بندی و برچسب در وردپرس هستند یک تصویر اضافه کنید تا درست مانند نوشته‌هایی که در سایت نمایش داده میشوند وقتی به صفحه دسته بندی مراجعه کردید مشابه نوشته برای هر دسته بندی وردپرس تصویر دلخواه خودتون را نمایش دهید. افزودن از تصویر در دسته بندی و برچسب وردپرس باعث میشود تا سایت شما در آدرس های دسته بندی و برچسب هم بهینه سازی شده و در موتورهای جستجو وقتی کاربری به دنبال تصویری بود تصویر دسته بندی نمایش داده میشود که بر همین اساس میتوانید ترافیکی را برای دسته بندی وردپرس دریافت کنید و از سوی دیگه هم ظاهر وبسایت شما نسبت به سایر سایت‌ها بیشتر بولد خواهد شد.

افزودن تصویر به دسته بندی با افزونه

برای اضافه کردن عکس به دسته بندی میتوانیم با استفادده از افزونه Taxonomy Images استفاده کنیم. این افزونه این قابلیت را به وردپرس می دهد تا با کمک آن به دسته بندی دسته بندی ها و برچسب های سفارشی خود را ایجاد کنید.
پست های سفارشی، دسته بندی ها، و برچسب ها قابلیت هایی هستند که وردپرس را به یک سیستم مدیریت محتوای بسیار مناسب تبدیل میکنند. به صورت پیشفرض قابلیت ایجاد برچسب و استفاده از دسته بندی ها و مدیریت آنها در وردپرس وجود دارد.
با استفاده از آیکون ها برای دسته بندی ها میتوانید جلوه زیبایی را به سایت خود اضافه کنید. اگر به دنبال ایجاد این قابلیت در سایت خود هستید.

آموزش گام به گام افزودن تصویر به دسته بندی

۱ – در ابتدا در باید افزونه Taxonomy Images را نصب کنید اگر طریقه نصب افزونه در وردپرس را میتوانید با استفاده از مقاله آموزش نصب افزونه در وردپرس بروید و افزونه مورد نظر خود را نصب کنید.

2 – بعد از نصب و فعال سازی افزونه مورد نظر یک زیر منو با عنوان Taxonomy Images به منوی تنظیمات اضافه می شود. با کلیک برروی این زیرمنو وارد صفحه زیر می شوید.
در بخش تنظیمات پیشخوان سایت وردپرسی شما اضافه میشه که با مراجعه به این منو میتونید تعیین کنید که برای کدام یک از انواع طبقه بندی در وردپرس که شامل دسته‌بندی و برچسب هستند قصد استفاده از تصویر را دارید.
بر اساس افزونه‌هایی که استفاده می کنید ممکن است طبقه بندی مطالب در وردپرس برای شما مختلف باشد و دسته بندی، برچسب، دسته پیوند و… برای چند پست تایپ مختلف به شما نشون داده بشود که با فعال کردن هر کدوم از گزینه‌ها میتوانید از قابلیت استفاده از عکس در دسته بندی یا برچسب در وردپرس بهره‌مند شوید. بنابراین کافی است تا تیک گزینه‌های دلخواه خودتون را فعال کرده و تنظیمات را ذخیره کنید.

3 – در مرحله بعد برای افزودن تصویر به دسته بندی به بخش نوشته و گزینه دسته ها مراجعه کنید و برای صفحه دسته بندی در وردپرس ستون دیگری با نام Image اضافه شده که با استفاده از این ستون میتوانید اقدام به افزودن تصویر در دسته بندی وردپرس بکنید. برای اضافه کردن عکس در دسته بندی وردپرس کافی است تا روی آیکون + در هر دسته بندی کلیک کنید تا پنجره رسانه وردپرس برای شما باز شده و سپس تصویر دلخواه خودتان را از بین تصاویر موجود در رسانه وردپرس انتخاب کرده و یا این که عکس دسته بندی وردپرس را در آن آپلود کنید.

 

4 – بعد از اینکه تصویر دلخواه خودتون را برای هر دسته بندی اضافه کردید در ستون Image برای دسته‌بندی عکس هر دسته بندی نمایش داده میشه که با استفاده از آیکون‌های + و – میتونید اقدام به تغییر یا حذف تصویر از دسته بندی در وردپرس بکنید.

5 – بعد از اینکه تصاویر خودتون را اضافه کردید بسته به قالبی که از اون استفاده می‌کنید ممکنه تصاویر دسته‌بندی در وردپرس نمایش داده نشوند. بنابراین برای رفع این مشکل باید کد زیر را در فایل مربوط به نمایش دسته بندی سایت در وردپرس اضافه کنید. این فایل میتونه شامل category.php، archive.php، tag.php یا taxonomy.php باشه. بنابراین به صفحه نمایش و  ویرایشگر مراجعه کرده و کد زیر را در فایل مربوط به نمایش دسته‌بندی و برچسب در وردپرس اضافه کنید.

بیشتر بخوانید :

برای مطالعه بیشتر مقاله آموزش صفر تا ۱۰۰ وردپرس را بخوانید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک + 12 =