آموزش افزودن نوشته در وردپرس | نوشتن مطلب در وردپرس

افزودن نوشته در وردپرس | نوشتن مطلب در وردپرس

در این مقاله از مجموعه ۰ تا ۱۰۰ آموزش رایگان وردپرس به یکی از پرکاربردترین بخش‌های وردپرس یعنی افزودن نوشته در وردپرس می‌پردازیم. لازم است بدانید پست ها یا همان نوشته ها اصلی ترین بخش سایت هستند. ازاین رو سایت‌هایی که محتوا ندارند اصلا جذب کاربر هم نخواهند داشت و اگر شما سایتی را بدون محتوا داشته باشید هیچ‌گونه ارزشی نخواهد داشت، به همین جهت وردپرس هم یک بخش با عنوان نوشته ها دارد که می‌توانید از طریق آن محتوا انتشار دهید و روز به روز رتبه خود را از طریق محتوا افزایش دهید، قبل از آموزش انتشار نوشته در وردپرس به شما پیشنهاد میکنیم مقاله تفاوت نوشته و برگه در وردپرس را نیز مطالعه نمایید. اگر به تازگی با وردپرس آشنا شده‌اید و می‌خواهید شروع به یادگیری آن کنید ما به شما در این مقاله کمک می‌کنیم که اولین نوشته در وردپرس را انتشار دهید، پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا افزودن نوشته در وردپرس را به شما آموزش دهیم.

آنچه که در این مقاله یاد خواهید گرفت:
۱) ایجاد نوشته در وردپرس
۲) افزودن عنوان و پیوند یکتا
۳) نحوه افزودن تصویر به نوشته
۴) نحوه لینک گذاری در متن نوشته وردپرس
۵) نحوه نوشتن برچسب و دسته در وردپرس
۶) افزودن تصویر شاخص وردپرس
۷) گذاشتن سرتیتر ها
۸) ویرایشگر وردپرس

مراحل افزودن و انتشار نوشته در وردپرس

بعد از نصب وردپرس که در مقالات قبلی بطور کامل توضیح داده شد، به صفحه پنل وردپرس خود وارد شوید. مقاله نحوه ورود به مدیریت وردپرس به شما کمک خواهد کرد که چگونه وارد پیشخوان وردپرس خود شوید. از منو پیشخوان سمت راست، گزینه‌ی “نوشته‌ها” را مشاهده خواهید کرد که دارای ۴ زیر منو با نام‌های همه نوشته‌ها، افزودن نوشته، دسته‌ها و برچسب‌ها میباشد.

افزودن عنوان

در مرحله بعد طبق تصویر زیر در کادر شماره ۱، عنوانی مناسب برای مطلب خود بنویسد. در کادر شماره ۲ نیز متن نوشته ی خود را بنویسید و با زدن بر روی دکمه آبی رنگ انتشار، برای انتشار مطلب در سایت و یا روی دکمه ذخیره پیش نویس به منظور ذخیره سازی مطلب اقدام کنید. به همین سادگی مقاله شما ذخیره یا منتشر خواهد شد. دکمه پیش نمایش، پیش نمایش نوشته شما را در سایت نمایش می دهد. اما پیش از آن پیشنهاد می کنیم ادامه مطلب را برای نوشته یک محتوای مناسب بخوانید.

استفاده از تیتر در نوشته

برای یک سئو خوب و به منظور خوانایی بهتر، تایپوگرافی را رعایت کنید. مهمترین نکته در تایپوگرافی استفاده صحیح از تیترها است. از قسمت مشخص شده در شکل، تیتر و یا بند بودن نوشته را انتخاب کنید.
• تگH1 : تیتر۱ عنوان اصلی نوشته شماست و حتما باید در هر مطلبی وجود داشته باشد ولی تنها یک بار باید استفاده شده باشد.
• تگ H2,H3: تیتر ۲ و تیتر ۳ برای سایر عنوان ها و زیر عنوان ها، به کار می روند.
• تگH6, H5 ,H4: تیتر۴، تیتر۵ و تیتر۶ هنگامی که متن طولانی و بیش از ۱۰۰۰ کلمه داشته باشد، می توانید از آن ها استفاده کنید. علاوه بر این، برای تیتر گذاری پاراگراف هایی که شامل کلمۀ کلیدی نیستند هم به کار می رود. البته تگ تیتر ۵ و ۶ کاربرد زیادی ندارند.
• بند برای بقیه محتوای مطلب (پاراگراف ها) است.
به عنوان مثال همانطور که در تصویر زیر مشاهده میکنید با انتخاب تیتر و عنوان دلخواه و درست (سمت راست) ، میتوانید با زدن بر روی پیشنمایش متن نوشته شده را در سایت خود نیز مشاهده نمایید.(سمت چپ)

تغییر رنگ متن وردپرس

تغییر رنگ علاوه بر جذابیت گرافیکی، خواندن را تسهیل می کند و شما با استفاده از رنگها می توانید نظر خواننده را به یک متن جلب کنید. برای تغییر رنگ نوشته، متن مورد نظر خود را انتخاب کنید و با دکمه رنگ متن، رنگ مورد نظر خود را انتخاب کنید. طبق تصویر زیر:

افزودن تصویر به نوشته وردپرس

تصاویر برای انتقال بهتر مفهوم متن و برای زیباتر سازی نوشته شما به کار می روند، پس سعی کنید از تصاویر مناسب و مرتبط (البته با حجم کم) در محتوای مطلب خود استفاده کنید.
روی دکمه افزودن پرونده چند رسانه ای کلیک کنید و با کشیدن عکس مورد نظر در باکس مربوطه عکس را در متن اضافه نمایید.

بعد از اینکه تصویر مورد نظرتان بارگذاری شد در کادر سمت چپ شما خصوصیات تصویر، شامل نام تصویر، ابعاد، حجم و سایر مشخصات را می بینید.در قسمت متن جایگزین یک توضیح مرتبط با تصویر بنویسید و روی دکمه گذاشتن در نوشته کلیک کنید. بدین ترتیب تصویر شما در نوشته قرار می گیرد.

متن جایگزین چیست؟
متن جایگزین، توضیح کوتاه مرتبط با تصویر است. این توضیح تگ alt نیز نامیده می شود. هنگامی که به دلایل مختلف تصویر بارگذاری نشود، این متن نمایش داده می شود تا کاربر از محتوای تصویر شما آگاه گردد. موتورهای جستجو با استفاده از این تگ، محتوای تصویر را درک می کنند. علاوه بر این افراد نابینا و دارای اختلال بینایی که مطالب سایت را با استفاده از نرم افزارهای شنیداری می شنوند، تصاویر و مفهوم تصویر را با استفاده از تگ alt دریافت می کنند. این تگ روی نمره سئو تاثیر مثبت دارد.

افزودن لینک به نوشته

اگر قصد دارید به صفحه خاصی لینک بدهید باید متن مورد نظرتان را که قصد دارید لینک شود انتخاب کنید. سپس روی دکمه گذاشتن/ویرایش پیوند کلیک کنید و لینک را در کادر مشخص شده وارد کنید. سپس روی دکمه اجرا کلیک کنید. اکنون کلمه یا عبارت مورد نظر شما لینک دارد.

برای حذف لینک هم میتوانید بر روی علامت کناری لینک در تصویر بالا پس از انتخاب عبارت موردنظر بزنید و لینک گذاشته شده را بردارید. یا طبق تصویر زیر انجام دهید.

انتخاب دسته بندی نوشته در  وردپرس

برای مشخص کردن دسته مربوط به مطلب کافی است، در کادر سمت چپ، در قسمت دسته ها، دسته مورد نظر خود را تیک بزنید. به عنوان مثال مطلبی که در حال خواندن آن هستید، در دسته مطالب وردپرس قرار دارد.

ساخت دسته جدید
در صورتی که دسته مورد نظر شما وجود ندارد، مطابق تصویر زیر

۱- روی +افزودن دسته تازه کلیک کنید.

۲- نام دسته مورد نظر خود را بنویسید.

۳- در صورتی که قصد ایجاد زیر دسته را دارید از کادر پایین مادر دسته آن را انتخاب کنید، در غیر این صورت آن را تغییر ندهید.

۴- در آخرروی دکمه افزودن دسته تازه کلیک کنید.

شخصی سازی پیوند یکتا

از قسمت “پیوندیکتا” می‌توانید آدرس URL مطلب را مشخص کنید. بصورت پیشفرض وردپرس قسمتی از عنوان را برای پیوندیکتا استفاده می‌کند اما شما قادر هستید تا آنرا شخصی‌سازی کنید. سعی کنید از متن انگلیسی برای پیوند یکتا موضوع موردنظر استفاده کنید. برای این کار میتوانید عبارت عنوان را ترجمه کنید به صورت مختصر در قسمت url بنویسید.

افزودن تصویر شاخص و انتشار و ذخیره نوشته وردپرس

برخی قالب ها از تصویر شاخص پشتیبانی می کنند. کاربرد اصلی تصویر شاخص یا عکس بند انگشتی، پیش نمایش نوشته وردپرس است. به عنوان مثال در در انتهای همین صفحه نیز مقالات مرتبط را مشاهده میکنید که دارای تصاویر شاخص هستند. استفاده از تصویر شاخص، هم از نظر سئو و هم از نظر زیبایی ظاهری برای سایت مفید است.
برای افزودن تصویر شاخص قرار دادن به عنوان تصویر شاخص را انتخاب کنید و مانند بار گذاری تصویر که در بالا توضیح دادیم عمل کنید.

در انتها نیز اگر فعلا قصد دارید تا نوشته خود را ذخیره کنید و بعدا تغییرات بیشتردر آن اعمال و سپس آن را منتشر کنید، دکمه ذخیره پیش نویس را بزنید تا نوشته ی شما ذخیره بشود.
در صورتی که قصد انتشار متن را دارید، ابتدا به وسیله دکمه پیش نمایش، پیش نمایش نوشته خود را در سایت مشاهده کنید و سپس روی دکمه انتشار کلیک کنید.
انتقال به زباله دان پیش نویس را به زباله دان منتقل می کند.

همانطور که مطالعه کردید نحوه پست گذاشتن در وردپرس بسیار ساده تر از آنچیزی بود که تصور میکردیم. کافیست المان های لازم جهت نوشتن مطلب در وردپرس را بشناسیم و از آنها به نحو احسن استفاده کنیم. منتظر سوالات ونظرات شما هستیم. ممنون از همراهی شما

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ده + 19 =