آنالیز سایت رقبا

آنالیز سایت رقبا

دیتادیزاین _ از نکاتی که باید در مورد سایت و مسئله‌ی سئو در نظر داشته باشیم این است آنالیز سایت می‌باشد ، همانطور که رویه و عمکرد سایت خودمان را توسط سایت های گوناگون مورد بررسی و آنالیز قرار می‌دهیم ، باید سایت های رقبا را نیز مورد آنالیز قرار دهیم و نکات مثبت و منفی آن را بدانیم.

اصلا چرا ما باید سایت رقبا را آنالیز کنیم؟

  • میتوان نیازهای کاربران و اطلاعاتی که مورد دلخواه کابران است ، متوجه شد.
  • راه و روش های ارتباطی بین شما و مشتریان را میتوانید بهبود ببخشید.
  • کانال ها و شبکه های اجتماعی دیگران را بررسی کنید.
  • نقاط ضعف سایت خودتان را پیدا کنید.
  • و …

اولین قدمی که باید برای آنالیز سایت انجام داد ، شناسایی کلمات کلیدی سایت خودتان و سایت های رقیبان شما است. بر این اساس رقبای اصلی شما سایت هایی هستند که دارای بیشترین کلمات کلیدی مشابه بین سایت شما و سایت موردنظر می باشد. از سایت هایی که در زمینه ی کلمات کلیدی سایت می‌تواند به شما کمک کند سایت Kwfinder  و google trends را میتوان نام برد. در زمینه کلمات کلیدی باید به این توجه کنید که از چه کلمات کلیدی استفاده نکردید که رقیبان شما عموماً از آنها استفاده می کنند و شما از چه کلماتی استفاده می‌کنید که آنچنان از طرف کاربران پربازدید و مفید نیست.

در قدم بعدی باید به آنالیز سرعت سایت خود بپردازید. در این زمینه هم می‌توانید از سایت هایی که سرعت لود سایت شما  را می‌سنجند استفاده کنید. سرعت لود بالای سایت منجر از دست دادن کاربر برای ورود و ماندن در سایت شما می‌شود پس به بهبود بخشیدن سرعت لودینگ سایت توجه ویژه ای داشته باشید. GTmetrix  سایت خوبی در زمینه سنجش سرعت سایت می‌باشد.

در گام بعدی باید به بک لینک های سایت نیز توجه داشته باشید که سایت رقیب خود از چه سایت های دیگری لینک دریافت می کند و در صورت اهمیت ، آن سایت ها را هم مورد بررسی قرار دهید. در بررسی سایت های رقبا به PA اعتبار صفحه ، DA اعتبار دامنه ، تعداد لینک های خارجی ، آمارهای شبکه های اجتماعی ، تعداد صفحات ایندکس شده ، جایگاه سایت در کلمات کلیدی هم باید توجه داشته باشید.

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>