جذب فالوور از طریق بیو اینستاگرام | افزایش فالور با بیو حرفه ای اینستاگرام

جذب فالوور از طریق بیو اینستاگرام

افراد زیادی معتقدند که بیو اینستاگرام مهم ترین بخش آن است زیرا دروازه‌ی ورود به پیج شما و یا حتی افزایش شانس شما در هنگام جست و جوی کاربران است زیرا این قسمت جایی است که کاربران را قانع می‌کند بر روی قسمت “فالو” کلیک کنند یا نه!
هنگامی که شخصی به طور اتفاقی به صفحه شما برخورد می‌کند، این بیوگرافی شما است که در درجه‌ی اول جلب توجه می‌کند. برای افزایش فالوور از طریق بیو، لازم است نکاتی را مد نظر داشته باشید که در ادامه به آن خواهیم پرداخت.
همانطور که گفتیم بخش بیو اینستاگرام یا بیوگرافی اینستاگرام اولین بخشی است که کاربر اینستاگرام با پروفایل شخصی یا تجاری شما روبه‌رو می‌شود. بنابراین برای بهبود اینستاگرام مارکتینگ مهم است بدانید که باید در این بخش در مدت زمان کوتاهی اطلاعات لازم از ماهیت اکانت خود را در اختیار کاربر قرار دهید. به بیان دیگر براساس بیو اینستاگرام شماست که کاربر تصمیم می‌گیرد شما را فالو کند یا خیر. نقش بیو در افزایش فالوور اینستاگرام غیر قابل انکار است. بیوگرافی اینستاگرام شما مثل کارت ویزیت، نمونه‌کار و صفحه اصلی وب‌سایت شما است که همگی در یک بسته جمع شده‌اند. شما فقط چند ثانیه فرصت دارید تا یک برداشت اولیه‌ی عالی را به جا بگذارید، بنابراین باید روی بیوگرافی اینستاگرام خود تمرکز کنید و مطمئن شوید که کاملاً مجهز است تا بازدید‌کنندگان اینستاگرام را به دنبال کننده تبدیل کند.

بیو اینستاگرام چیست؟

بیوگرافی اینستاگرام بخش کوچکی است که در زیر نام کاربری شما قرار دارد تا بتوانید جزئیاتی درباره خود یا نام تجاری‌تان به اشتراک بگذارید. بیو اینستاگرام می‌تواند شامل شرح مختصری از تخصص شما به صورت متن فارسی یا نام تجاری، اطلاعات تماس، ایموجی‌ها، هشتگ‌ها و موارد دیگر باشد.

نکات مهم برای نوشتن بیو حرفه‌ای اینستاگرام

در انتخاب نام خود خلاقیت داشته باشید

اولین قدم برای ایجاد یک بیوگرافی اینستاگرام خوب این است که اطمینان حاصل کنید نام شما واقعأ نام شما است! (منظور ما فیلد «نام» در پروفایل شما است، نه نام کاربری اینستاگرام شما).
افرادی که در اینستاگرام به جستجوی شما می‌پردازند، احتمالاً از نام شما یا نام شرکت شما استفاده می‌کنند و ثبات و ماندگاری به مخاطبان می‌گوید که پروفایل اینستاگرامی که مشاهده می‌کنند در واقع متعلق به شما است و نه یک فریبکار.
این امر ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد، اما در واقع یک دلیل بزرگتر برای آن وجود دارد: نام و نام کاربری شما تنها فیلد‌هایی هستند که اینستاگرام در جستارهای جستجو در نظر می‌گیرد.
بنابراین مهم است که اطمینان حاصل کنید نامی که در بیوگرافی اینستاگرام خود درج کرده‌اید همان شخصی است که دنبال کنندگان و مشتریان به دنبال آن هستند!

از بیوگرافی اینستاگرام خود برای جذب مخاطب ایده‌آل استفاده کنید

یک بیوگرافی خوب در اینستاگرام توضیح می‌دهد که تجارت شما چیست و فقط در چند جمله می‌توانید آن را انجام دهید.
شما با یک بیوگرافی تنظیم شده هر دنبال کننده‌ای را جذب نمی‌کنید، بلکه می‌توانید مخاطبان ایده‌آل خود را هدف قرار دهید تا هر بازدیدکننده جدید بتواند به سرعت درک کند که شما و شغل‌تان در مورد چه چیزی فعالیت دارید. و اگر آنچه را که می‌بینند دوست داشته باشند، به احتمال زیاد بر روی دکمه‌ی فالو (دنبال کردن) ضربه می‌زنند و شما را فالو میکنند.

از کلمات کلیدی هدفمند خود در فیلد اسم (Name) استفاده کنید

آیا می‌دانید که قسمت اسم در بیوگرافی شما کاملاً جدا از نام کاربری شما است؟
این بدان معناست که می توانید بدون تغییر نام کاربری یا دستکاری آن، فیلد اسم را در بیوگرافی اینستاگرامتان تنظیم کنید.
فقط داشتن نام کاربری خود در این فیلد یک فرصتِ از دست رفته است زیرا کلماتی که در فیلد اسم درج می‌کنید در واقع در اینستاگرام قابل جستجو هستند!

بنابراین اگر می‌خواهید کشف شوید و دنبال کننده بیشتری داشته باشید استفاده از فیلد اسم در بیوگرافی برای کلمات کلیدی هدفمند، استراتژی خیلی بهتری برای برند شما است.
سعی کنید به کلمات کلیدی که دنبال‌کنندگان شما در اینستاگرام جستجو می کنند فکر کنید – شاید این موقعیت تجاری شما یا محصولاتی باشد که می‌فروشید. پس از یافتن کلمات کلیدی مناسب، آنها را در فیلد اسم خود قرار دهید.

یک تصویر پروفایل اینستاگرام بی‌نقص را انتخاب کنید

در مورد انتخاب تصویر مناسب برای پروفایل اینستاگرام در مقاله قبلی توضیح داده ایم. با این حال در حالی که انتخاب یک عکس پروفایل در اینستاگرام ممکن است کار فوق‌العاده ساده‌ای به نظر برسد، باید مطمئن شوید که کاملاً بی‌نقص هستید، بنابراین همیشه یک برداشت اولیه‌ی عالی را به جا خواهید گذاشت!

چگونه در بیوگرافی اینستاگرام خود خلاق شوید

در حالی که بسیار مهم است که در پروفایل اینستاگرام خود بیان کنید چه کسی هستید و چه کارهایی انجام می‌دهید، اما باید آن را به عنوان فضایی برای اشتراک‌گذاری سرگرمی‌هایتان نیز در نظر بگیرید. اینستاگرام رسانه‌ی نسبتاً سبکی است، بنابراین سعی کنید خیلی به پیش‌نویس بیوگرافی رسمی فکر نکنید! در اینجا یک روش عالی برای درج خلاقیت در بیوگرافی اینستاگرام شما وجود دارد:
از ایموجی‌ها برای پر کردن فضای متن خود استفاده کنید و با مخاطب صمیمی باشید
یکی از بهترین راه‌ها برای پر کردن فضای متن در بیوگرافی اینستاگرام شما، استفاده از ایموجی‌ها است! شما می‌توانید از آنها برای بخش‌هایی از متن سنگین پروفایل‌تان استفاده کنید، مانند کاری که دانشگاه کسب‌وکار انجام داده است.می‌توانید از ایموجی‌ها برای برجسته کردن ویژگی‌های مختلف شغلی خود استفاده کنید … یا حتی فقط برای نشان دادن شخصیت خود آنها را بکار ببرید!

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + یازده =