مسدود کردن ip توسط IP Blocker در هاست

مسدود کردن ip توسط IP Blocker در هاست

با استفاده از این آموزش میتوانید ip مورد نظر خود را جهت جلوگیری از دسترس به وبسایت مسدود کنید.مثلا با بررسی بازدید کننده های سایت متوجه شدید یک یا چند IP خاص ترافیک بسیار زیادی بر روی سایت شما ایجاد کرده اند. برای جلوگیری از این ip ها مراحل زیر را طی کنید:

ابتدا وارد cpanel میشویم بعد به بخش Security رفته و گزینه IP Blocker را انتخاب میکنیم.

مسدود کردن ip توسط IP Blocker در هاست

در اینجا ip های مورد نظر را در کادر مربوط به Add an IP or Range وارد میکنیم و گزینه Add را میزنیم.

مدل های وارد کردن ip

وارد کردن تنها یک IP : برای این کار کافیست ip مورد نظر را وارد کنیم .همانند: ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱

وارد کردن تعداد IP متوالی و پشت سر هم : بخواهیم چند ip با رنج یکسان را وارد کنیم مثلا تعداد ip ها ۴۰ عدد که ip اول ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱ است کافیست ابتدا ip اول را بنویسیم و بعد دش ( – ) و بعد ip انتها را وارد کنیم. مانند ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۴۰-۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱

وارد کردن یک کلاس CIDR یا بیشتر : در صورتی که یک دسته ip از یک کلاس داشته باشیم آنرا بصورت ۱۹۲٫۱۶۸٫۰٫۱/۲۶ وارد میکنیم. ( این مثال حاوی ۶۴ IP پشت سر هم است )

کل ip ها : گار بخواهیم کل ip هایی که مثلا با ۱۹۲ شروع میشوند را مسدود کنیم آنرا بصورت *.*.*.۱۹۲ وارد میکنیم.

با مسدود کردن IP، دارنده آن با مراجعه به وبسایت، با خطای Forbidden یا ۴۰۳ مواجه خواهد شد.

 

0

مدیر کل

کارشناس ارشد IT . محقق و مدرس سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، توسعه دهنده جوملا ، علاقه مند به آموزش در حوزه راه اندازی کسب و کار اینترنتی . در حال حاضر مدیر وب سایت دیتادیزاین هستم.


در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>