تغییر نام کاربری و پسورد وردپرس | فراموشی رمز عبور وردپرس

یکی از راه های افزایش امنیت وردپرس تغییر نام کاربری و پسورد وردپرس است که شما بتوانید تغییر نام ان ها از نفوذ و حملات به سایت شما تا حدودی جلوگیری کنید. تغییر نام کاربری و رمز عبور در وردپرس یکی از این روش ها است . با آموزش تغییر نام کاربردی و پسورد وردپرس شما به راحتی با مراحلی که ما برای شما توضیح دادیم در هر زمانی نام کاربری و پسورد خود را عوض کنید.

آموزش تغییر نام کاربری و پسورد وردپرس

از آنجا که وردپرس به صورت پیش فرض اجازه نمی دهد شما نام کاربری تان را عوض کنید، اگر قبلاً نام کاربری خود را admin قرار داده اید، از سه روش زیر می توانید اقدام به تغییر نام کاربری وردپرس تان کنید:

  1. تغییر نام کاربری وردپرس با ساخت حساب جدید
  2. تغییر یوزرنیم کاربران وردپرسی بوسیله phpmyadmin
  3. تغییر نام های کاربری در وردپرس به کمک افزونه

تغییر نام کاربری وردپرس با ساخت اکنت جدید

در این روش به دلیل اینکه نمیتوان در وردپرس نام کاربری را از طریق پیشخوان عوض کرد ،یکی از ساده ترین راه هایی که به شما پیشنهاد می کنیم این است که یک اکنت جدید بسازید و محتوای کاربر قبلی را به اکنت جدید انتقل دهید.
۱٫ ابتدا برای تغییر نام کاربری وردپرس وارد پنل مدیریت وردپرس شده و روی منوی کاربران کلیک کنید. در صفحه باز شده روی گزینه ی افزودن کلیک کنید.
یا میتوانید از همان منوی کاربران گزینه افزودن را بزنید.

در صفحه ی باز شده اطلاعات خواسته شده را وارد کنید. توجه کنید که یک نام کاربری سخت تر وارد کنید. همینطور پسورد این نام کاربری را قوی انتخاب کنید. در قسمت نقش، حتما نقش کاربر جدید را به عنوان مدیرکل انتخاب نمایید.در پایان روی گزینه ی افزودن کاربر تازه  کلیک کنید تا کاربر جدید ساخته شود.

2. در این مرحله به بخش همه کاربران و حساب کاربری قبلی رو حذف کنید. دقت کنید نمیتوانید حساب کاربری که الان داخلش لاگین هستید رو حذف کنید. باید از این حساب خارج شوید و در حساب جدید لاگین کنید تا بتوانید آن رو حذف کنید .
وارد منوی کاربران شده و با قرار دادن موس بر روی نام admin میتوانید گزینه ی “پاک کردن” را در کنار آن مشاهده نمایید. روی گزینه ی “پاک کردن” کلیک نمایید.

3. با کلیک پنجره جدیدی برایتان باز می شود. به این ترتیب تمام مطالب و محتوایی که توسط admin ایجاد شده بود به کاربر جدید منتقل شده و کاربر admin نیز حذف میشود. در صفحه ی باز شده گزینه ی “اختصاص همه مطالب به” را انتخاب کنید و از لیست کشویی نام کاربری جدید را انتخاب کرده و در پایان گزینه پاک شود را انتخاب نمایید.

 

حال میبینید هم رمز عبور هم نام کاربری خود را تغییر دادید و یک اکنت جدید در پنل مدیریتی وردپرس خود ایجاد کرده اید که موجب افزایش امنیت وردپرس شما می شود.

 

تغییر رمز عبور و نام کاربری از طریق php my admin

راه دیگر  که کسانی که تخصص بیشتری در زمینه کار با ویسایت ها دارند ، تغییر رمز عبور و نام کاربری از طریق php my admin  است.برای  تغییر نام کاربری خود ادامه آموزش را دنبال کنید.

۱ . ابتدا وارد محیط کاربری هاست خود شوید و در آنجا گزینه php my admin  را انتخاب کنید .

 

2 . نام دیتابیس تان را پیدا کنید.

اگر فقط یک دیتابیس در هاستتان دارید که تکلیف مشخص است. در غیر این صورت ابتدا باید تشخیص دهید که وردپرس شما از کدام دیتابیس استفاده می کند. برای پیدا کردن پاسخ این سوال می توانید ازداخل فایل wp-config.php اطلاعات دیتابیس را مشاهده کنید.دیتابیس مربوط به وردپرس را انتخاب کنید تا جداول آن باز شوند.

3 . جدول wp-users را انتخاب نمایید تا رکورد های آن باز شوند.

از میان جدول‌های موجود، جدول wp_users ( پیشوند wp_ در سایت‌های مختلف ممکن است متفاوت باشد، شما در هنگام نصب وردپرس می‌توانید این پیشوند را تغییر دهید) را انتخاب کنید.

4 . بر روی edit رکورد مربوطه کلیک کنید.

با ورود به phpmyadmin می‌توانید محتویات دیتابیس سایت را مشاهده کنید. دیتابیس از بخش‌های مختلفی به نام جدول، (table) تشکیل شده است. هر جدول نیز شامل زیرمجموعه‌های دیگری است که حاوی اطلاعات و تنظیمات سایت هستند. برای تغییر رمز، ابتدا بر روی نام دیتابیس مورد نظر کلیک کنید تا جداول آن نمایش داده شود.در این بخش، لیست تمامی کاربرانی که در سایت وردپرسی شما دارای نام کاربری هستند را می‌توانید مشاهده کنید. نام کاربری موردنظر را پیدا کرده و برروی گزینه Edit کنار آن کلیک کنید.

در صفحه جدیدی که بارگذاری می‌شود، شما می‌توانید تنظیمات مرتبط با این یوزر را تغییر دهید. این تنظیمات می‌تواند شامل تغییر آدرس ایمیل، تغییر نام نمایشی و تغییر رمز در وردپرس باشد. همانطور که در تصویر مشاهده می کنید امکان مشاهده پسورد وردپرس و نام کاربری در این جدول وجود دارد.

در قسمت password و از فیلد function گزینه MD5 را انتخاب کنید. سپس در فیلد value رمز جدید را وارد کنید و برروی گزینه Go در پایین صفحه، کلیک کنید. بدین ترتیب رمز کاربر و نام کاربری عوض شده و می توانید با رمز جدید به عنوان مثال “Newpassword”  و یوزر نیم  جدید وارد محوطه کاربری سایتتان شوید.

 

تغییر نام های کاربری در وردپرس به کمک افزونه

یکی دیگر از راه هایی که میتوان دست به تغییر نام کاربری و پسورد وردپرس پیدا کرد با کمک یکی از افزونه های وردپرسی که به شما پیشنهاد می کنیم easy username updater است. این افزونه به شما کمک خواهد کرد تا بدونه این که وارد php my admin شوید ، نام کاربری خود را به راحتی تغییر دهید.
برای این کار شما به پیشخوان سایت خود می روید و از قسمت افزونه گزینه افزودن را انتخاب میکنید.
در کادر جستجو اسم افزونه را تایپ کنید و افزونه مطابق تصویر را نصب نمایید.
برای آموزش نصب افزونه در وردپرس را ما در سایت قرار دادیم.

با این سه روش شما به راحتی میتوانید هم نام کاربری هم پسورد خود را تغییر دهید. اما برای تغییر پسورد مدیریت وردپرس به سه روش دیگر وجود دارد که ما در صفحه نحوه تغییر پسورد به مدیریت وردپرس بطور کامل توضیح دادیم و با مراجعه به صفحه نحوه تغییر رمز عبور به مدیریت وردپرس این سه راهکار را مشاهده نمایید.

 

 

 

 

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + چهارده =