لوگوی دیتادیزاین

Menu

3 گام موفقیت افراد هوشمند

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

آیا فرد موفقی هستید ؟ آیا به اهدافتان رسیده اید؟  اگر پاسختان به این سوالات بلی است به شما تبریک می گوییم آفرین بر شما و شما نیازی به خواندن این مطلب ندارید.

افراد زیادی وجود دارند که به طور قطع نمی توانند به این سوالات پاسخ مثبت دهند.

در ادامه این مطلب نتایج پژوهشی را که نشان دهنده این موضوع است که چطور افراد موفق در 3 مرحله به اهداف خود رسیده و موفقیت را از آن خود کرده اند میتوانید مورد مطالعه قرار دهید

 

 

گام اول: ارزیابی دقیق واقعیت

 

ارزیابی دقیق واقعیت به معنای درک عمیق از محیط خارجی، محیط اطراف، دایره ی اجتماعی، کار و حرفه و هر چیزی که با انسان در ارتباط است می باشد. همچنین ارزیابی دقیق واقعیت به معنای شناخت الگوهای احساسی، تفکر و رفتاری خود فرد می باشد. چهار عامل مانع توانایی افراد برای ارزیابی دقیق واقعیت می شود:

 

- قواعد اجتماعی که مانع از روش های مناسب درک واقعیت می شوند؛

 

- الگوی تفکر بر اساس تجارب گمراه کننده ی قبلی ؛

 

- اندیشیدن به خطاهایی که در گذشته باعث شکست شده اند؛

 

- در نهایت، بی میلی عاطفی برای روبرو شدن با چهره ی حقیقت، بویژه در زمانیکه نیاز به ایجاد تغییرات در باور و اعتقادات بر اساس اطلاعات جدید وجود دارد.

 

اجتناب از چهار عامل بالا می تواند قدرت تصمیم گیری را بهبود بخشد.

 

# گام دوم: تصمیم گیری موثر

 

سپس برای رسیدن به اهداف باید تصمیم گیری های موثر اتخاذ شوند. قبل از هر چیز باید گزینه های در دسترس را بر اساس دانش کافی از محیط بیرون و درون خود در نظر گرفت. توجه داشته باشید که شما در زندگی تنها قادرید بر افکار، احساسات و رفتار خود کنترل داشته باشید. اما می توانید هم در محیط اطراف خود و هم در افکار، احساسات و رفتارهای خود با هدف رسیدن به خواسته تان تغییراتی ایجاد کنید. همواره به نصیحت گوش کنید، اما زمانی آن را بکار ببندید که نیاز آن را احساس کرده اید.

 

گزینه های در دسترس را ارزیابی کنید و احتمال رسیدن به اهداف خود را از هر مسیر در نظر بگیرید. سپس برنامه ای برای نحوه ی رسیدن به اهداف تهیه کنید و مسیری را انتخاب کنید که شما را به مناسب ترین جایی که می خواهید می رساند.

 

# گام سوم: رسیدن به اهداف

 

در نهایت تصمیماتی که گرفته اید را اجرا کنید و در مسیر حرکت کنید. به یاد داشته باشید، همواره برخی موانع ناشناخته در مسیر حرکت به سوی موفقیت وجود دارند. همواره با سعه ی صدر با بازخوردها روبرو شوید و مسیرهای بعدی را ارزیابی کنید. اگر مسیر بهتری برای رسیدن به خواسته تان پیدا کردید، این موقعیت را از دست ندهید و تغییر مسیر دهید. گاهی نیاز است اهدافتان را بر اساس دانسته های جدید تغییر دهید، در چنین شرایطی مقاومت نکنید. شما تنها کسی هستید که تصمیم می گیرید چه اهدافی را دنبال کنید، بنابراین آگاهانه اهدافتان را مشخص کنید و بهترین مسیر برای رسیدن به آنها را برگزینید. برای موفقیت می توان از بدست آوردن فرمول موفقیت به شیوه ی استفان هاوکینگ که برجسته ترین فیزیکدان در عصر معاصر است بهره برد. 

 

همانطور که می توانید تصور کنید، تعیین هدف آسان است اما رسیدن به آن راهی دشوار می باشد. بنابراین در این مسیر انواع استراتژی های کاربردی و عملی را فرا بگیرید. اما از همه مهمتر تعهد خود شما در پیگیری برای رسیدن به اهداف می باشد. 

خواندن 7725 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.