نحوه کپی کردن و انتقال فایل ها در سی پنل

نحوه کپی کردن و انتقال فایل ها در سی پنل

گاها پیش می آید که بخواهید یک فایل را در هاست خود انتقال دهید که به این عمل move کردن میگویند و یا بخواهید از یک فایل کپی بگیرید که به این عمل copy کردن میگویند. قبلا در آموزش نحوه فشرده کردن فایل ها در سی پنل طریقه compress کردن فایل ها را یاد گرفتیم، اینک میخواهیم با هم یاد بگیریم که چطور فایل ها را در هاست cpanel کپی یا انتقال دهیم.

فرق بین کپی  و انتقال

ابتدا باید فرق بین کپی کردن و انتقال فایل را بفهمیم تا در آینده بتوانیم به درستی از آنها استفاده کنیم.

کپی یا رونوشت : به این معناست که میخواهیم فایل علاوه بر اینکه در محل اول وجود دارد در محل دوم نیز از آن وجود داشته باشد. به این ترتیب از یک فایل دو نسخه با محتویات یکسان در هاستمان وجود دارد.

انتقال یا move : به این معناست که میخواهیم فایل فقط در محل دوم وجود داشته باشد و در محل اول چیزی از آن نباشد. به این ترتیب از فایل در محل اول چیزی باقی نمی ماند و فقط در محل دوم از این فایل وجود دارد.

نکات move و copy در هاست سی پنل

  • در هنگام move کردن باید توجه کنید که فایل مقصد سالم است چون ممکن است بعد از انتقال مسیر دوم وجود نداشته باشد که با این احتمال با انتقال، هم فایل از محل اول حذف میشود و هم به محل دوم منتقل نمیشود که در کل فایل از بین میرود.

 

  • اگر از copy برای انتقال استفاده کردید باید به این نکته توجه کرد که بعد از کپی کردن باید فایل را از محل اول حذف کنید. در غیر این صورت در آینده با پر شدن فضای هاست مواجه میشوید.

مراحل رونوشت و انتقال فایل در هاست cpanel

تمامی مراحل برای کپی و انتقال دقیقا مشابه هم هستند.

۱- از cpanel و File Manager وارد روت سایت یا همون public html میشویم.

مراحل رونوشت و انتقال فایل در هاست cpanel

۲- حال وارد محلی که میخواهیم فایل ها را کپی یا منتقل کنیم میشویم. از منوی بالا گزینه select all را برای انتخاب همه کلیک میکنیم. حال بروی فایل های انتخاب شده کلیک راست کرده و گزینه کپی یا انتقال را انتخاب میکنیم . یا از منوی بالا گزینه copy یا move را مزنیم.

مراحل رونوشت و انتقال فایل در هاست cpanel

۳- در پنچره ظاهر شده محلی که میخواهیم فایل ها کپی یا منتقل شوند را انتخاب میکنیم و در آخر گزینه move File یا copy File را میزنیم.

مراحل رونوشت و انتقال فایل در هاست cpanel

با این کار فایل ها کپی یا منتقل میشوند.

فقط توجه کنید اگر کپی را برای انتقال استفاده کرده اید باید در محل اول فایل ها را حذف کنید.

برای دریافت مشاوره  با ما تماس بگیرید.     ارتباط با دیتادیزاین

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + یک =