آموزش تصویری ساخت حساب کاربری جیمیل gmail | ساخت جیمیل

آموزش تصویری ساخت جیمیل

جیمیل یکی از سرویس های رایگان شرکت بزرگ گوگل است که تنها به وسیله ایجاد یک حساب جیمیل رایگان کاربری می توانیم از نامه های الکترونیکی استفاده کنیم که قطعا هر یک از ما انسان ها مزیت نامه های الکترونیکی را می دانیم و مهم ترین آن هم عدم قطع شدن درختان و محیط زیست حیوانات است که از هر چیز دیگری در اولویت است.می توان ساخت اکانت جیمیل را بهترین گزینه برای داشتن یک ایمیل مناسب دانست. تقریبا می توان گفت برای ورود به اکثر سایت ها و اپلیکیشن ها کاربر باید یک ایمیل شخصی داشته باشد. در خیلی از ادارات و سازمان ها استفاده از ایمیل به عنوان راه حلی برای انجام مکاتبات اداری و رسمی رایج شده است. خیلی از کسب و کار ها از ایمیلی به عنوان راه ارتباطی استفاده می کنند و همچنین جذب نیرو و دریافت رزومه از طریق اکانت ایمیل ( ادرس الکترونیکی ) انجام می شود.

اما شاید برای برخی از ما نحوه ایجاد حساب کاربری جیمیل سوال باشد که چگونه حساب کاربری جیمیل خود را بسازم و نتوانیم از این سرویس رایگان استفاده کنیم. با این وجود در ادامه این مطلب از بخش تکنولوژی  قصد داریم تا در طی ۹  مرحله شما نحوه ساخت حساب کاربری جیمیل را به شما توضیح دهیم.

مراحل ساخت حساب جیمیل

۱ – برای ساخت حساب جیمیل ابتدا وارد آدرس ” www.gmail.com ” طبق تصویر در مرورگر خود  وارد شوید  و به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید.

ساخت جیمیل

2 – در این قسمت شما وقتی وارد سایت جیمیل شدید در حالت کامپیوتر یه دکمه آبی رنگ وجود دارد که create account  را بزنید .

نکته : اما در حالت موبایل شما باید گزینه  sign in  را بزنید. (که برای ورود به حساب جیمیل مورد نظر  است ) و در آن جا گزینه  create account  را کلیک کنید.

آموزش ساخت جیمیل

نکته : در این بخش وقتی برای ساخت جیمیل گزینه creat account  را میزنید دو گزینه برایتان باز میشود که شما گزینه  for myself  را بزنید.

آموزش ساخت اکانت جیمیل

3. در این قسمت اطلاعات شخصی خود مربوط به هر کادر را انگلیسی  وارد کنید. اگر میخواهید نام جمیل شما منطبق با اسم که وارد کردید باشد در انتخاب اسم دقت کنید.بطور مثال اگر در firstname را data   و در کادر دوم last name  را design  بزنید، جیمیل بصور پیشنهادی در کادر اسم حساب کاربریتان را اگر datadesign  مئوجود باشد یا مشابه آن را برایتان بطور پیشنهادی نشان می دهد.معمولا ۳ یا ۴ گزینه پیشنهاد می دهد و با کلیک روی آن اسم اکنت شما انتخاب می شود.

کادر هایی که طبق عکس گفته شده را پر نمایید.

نکته : سعی کنید از نام های کوتاه استفاده کنید.

آموزش ساخت جیمیل اکانت

4 – در این قسمت برای ادامه فرآیند ساخت جیمیل خود  شماره موبایل خود را بجای ۰ کد ایران که ۹۸+ است را وارد کنید. و پرچم ایران را برای کد آن وارد کنید.

آموزش ساخت جیمیل

5 – در این قسمت وقتی شماره تلفنن خود را برای ایجاد حساب کاربری جیمیل خود وارد کردید، یک  اس ام اس به شماره همراهتان به همراه کد برایتان فرستاده می شود. که شما آن کد را در کادر مورد نظر تصویر وارد کنید. و برای ادامه verify  را بزنید.

نکته : سعی کنید کد جیمیل را سریعا وارد کنید به دلیل اینکه بعد از چند دقیقه این کد غیر فعال شود.

ساخت اکانت جیمیل

طریقه ساخت جیمیل

۶٫ پس از تطابق مشخصات و عدم تکراری بودن حساب کاربری، و وارد کردن شماره تلفن پنجره زیر باز خواهد شد. در این قسمت ابتدا باید شماره تلفن همراه،  که تایید شده به شما نمایش می دهد و شما باید تاریخ تولد (میلادی) و جنسیت را وارد نمایید.که شما برای تبدیل   تاریخ شمسی به میلادی خود یا بلعکس می توانید به کمک www.time.ir این کار را به راحتی انجام دهید. پس از پر کردن جاهای خالی، بر روی گزینه ” Next ” در قسمت پایین کلیک نمایید.

نکته : گزینه وارد کردن ایمیل اختیاری است یعنی اگر از قبل ایمیلی داشته اید می توانید در این کادر وارد نمایید. معمولا برای فراموشی رمز حساب کاربری جیمیل جدیدتان و یا بک آپ گیری یا … وارد نمایید.

ساخت حساب کاربری جیمیل

7 –  در این قسمت گوگل به شما پیشنهاد می دهد از سرویس های آن استفاده می کنید یا خیر که ما پیشنهاد میکنیم گزینه yes, i’m in  را کلیک نمایید. در غیر اینصورت روی گزینه skip کلیک کنید.

ساخت حساب کاربری جیمیل

ساخت gmail account

۸ – در این قسمت برای تایید قواننید گوگل  گزینه  I agree را بزنید تا وارد مرحله بعد شوید.

ساخت حساب کاربری جیمیل

بیشتر بخوانید :

برای خواندن  ساخت اکانت اینستاگرام  با اپیلیکیشن موبایل و کامپیوتر روی اسم مقاله کلیک کنید.

ساخت gmail جدید

۹ – اگر با گوشی موبایل خودتان این مراحل را گذراندید این صفحه برایتان  نمایش میدهد و به شما میگوید برای ادامه کار با برنامه جیمیل گوشی کار کنید یا با مرورگر خود ادامه مراحل را بروید.

که ما برای کار با مرورگر گزینه  i’m not interested  را انتخاب کردیم.

ساخت اکانت جیمیل

آموزش قدم به قدم ساخت gmail

تبریک جیمیل شما در این مرحله ساخته شد و شما وارد حساب کاربریتان شده اید.

ساخت حساب کاربری جیمیل

بیشتر بخوانید :

برای خواندن این مطلب دوره صفر تا ۱۰۰ دوره اینستاگرام روی عنوان کلیک کنید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − سه =