چگونه صفحه نخست سفارشی در وردپرس بسازیم؟

صفحه نخست سفارشی در وردپرس

ابتدا در برنامه نوت پد کامپیوتر خود یک فایل ایجاد کنید و در قسمت محتوای فایل کد زیر را وارد کنید

<?php /* Template Name: CustomPageT1 */?>

این کد به اسانی به وردپرس میگوید که این فایل یک قالب است و باید به عنوان یک برگه اختصاصی استفاده شود.شما می توانید هر اسمی برای قالب خود انتخاب کنید.

زمانی که کد را وارد کردید فایل را در دسکتاپ خود به نام custompaget1.php ذخیره کنید.

شما می توانید فایل خود را با هر نامی ذخیره کنید فقط مطمئن شوید که php. فرمت فایل هست.

برای قدم بعدی شما نیاز دارید به وبسایت خود با استفاده از FTP client متصل شوید.

زمانی که به پوشه قالب فعلیتان یا child theme متصل شدید شما ان را در /wp-content/themes/ به طور مستقیم پیدا میکنید. سپس قالب برگه سفارشی را در تم خود اپلود کنید.

حالا شما نیاز دارید که وارد پنل مدیریت وردپرس شوید تا یک برگه جدید بسازید یا برگه ای که از قبل وجود داشته را اصلاح کنید.

در صفحه اصلاح قسمت  ‘Page Attributes’ را پایین بکشید و شما منوی قالب را پیدا خواهید کردید. روی ان کلیک کنید تا قالبی که ساخته اید را انتخاب کنید.

صفحه نخست سفارشی در وردپرس

حالا اگر قالب را عوض کردید و از صفحه دیدن کردید حالا شما یک صفحه خالی میبینید این به این خاطر هست که قالب شما خالی است و به وردپرس نمی گوید چه چیزی نشان دهد. نگران نباشید ما به شما نشان می دهیم که چگونه به اسانی قالب برگه سفارشی خود را تصحیح کنید.

اصلاح قالب برگه سفارشی

قالب برگه سفارشی شما مانند هر قالب فایل دیگری در وردپرس است. شما می توانید هر HTML یا برچسب قالب یا کد PHP در این فایل اضافه کنید. آسانترین راه برای شروع کار با برگه سفارشیتان کپی کردن قالب برگه ای است که از قبل وجود داشته و با استفاده از تم شما اماده شده است. FTP client خود را باز کنید و به پوشه تم هایتان بروید.در انجا فایلی به نام page.php. پیدا خواهید کرد.شما نیاز دارید این فایل را روی کامپیوتر خود دانلود کنید. فایل php را در یک برنامه تکست ادیتور مانند نوت پد باز کنید و همه محتوی ان را به جز قسمت فوقانی کپی کنید.

اصلاح قالب برگه سفارشی

خط اول که کامنت گذاری شده را حذف نکنید. حالا نیاز دارید فایل قالب برگه سفارشی را باز کنید و در اخر انجا الحاق کنید. برگه سفارشی شما احتمالا به شکل زیر خواهد بود.

<?php /* Template Name: CustomPageT1 */ ?>

<?php get_header(); ?>

<div id="primary" class="content-area">
 <main id="main" class="site-main" role="main">
 <?php
 // Start the loop.
 while ( have_posts() ) : the_post();

  // Include the page content template.
  get_template_part( 'template-parts/content', 'page' );

  // If comments are open or we have at least one comment, load up the comment template.
  if ( comments_open() || get_comments_number() ) {
  comments_template();
  }

  // End of the loop.
 endwhile;
 ?>

 </main><!-- .site-main -->

 <?php get_sidebar( 'content-bottom' ); ?>

</div><!-- .content-area -->

<?php get_sidebar(); ?>
<?php get_footer(); ?>

فایل برگه سفارشی خود را ذخیره کنید و ان را در پوشه تم های خود با استفاده از FTP اپلود کنید. شما میتوانید با استفاده از قالب برگه سفارشی که ساخته اید از صفحه دیدن کنید. این دقیقا مانند صفحات دیگر شما در وردپرس بنظر می اید. شما میتوانید به اصلاح قالب برگه سفارشی خود ادامه دهید .شما می توانید ان را به هر صورتی که بخواهید تغییر دهید.به عنوان مثال شما می توانید ستون کناری را حذف کنید یا کد پی اچ پی سفارشی خود را اضافه کنید یا می توانید هر HTML دیگری که خواستید را اضافه کنید. شما می توانید با اصلاح برگه در وردپرس به محتوی هر چیزی را اضافه کنید. شما می توانید محتوی برگه را خالی بگذارید و محتوی سفارشی را مستقیما در قالب برگه خود بگذارید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو × دو =