ساخت لینک دانلود فایل در هاست cpanel

ایجاد-لینک-دانلود-فایل-در-cpanel

در آموزش های قبلی یادگرفتیم که چگونه  فایلی را در هاست سی پنل آپلود   کنیم. حال میخواهیم فایلی را در cpanel وارد کنیم و بعد بتوانیم آنرا از همان جا دانلود کنیم. این کار بیشتر برای این بکار میرود که در سیستم های مدیریت محتوا مثل جوملا و وردپرس محدودیت آپلود داریم و نمیتوانیم فایل هایی با حجم بالا را در آنها قرار دهیم از این رو باید فایل های خود را روی هاست قرار دهیم.

بعد از ورود به cpanel از file manager وارد قسمت اصلی سایت یا همان روت سایت میشویم. برای این کار بر روی  public html کلیک میکنیم.

در اینجا یک پوشه به نام download ایجاد میکنیم. برای نظم دهی بیشتر میتوان در این پوشه پوشه های متعددی ساخت.

حال در این پوشه فایل مورد نظرمان را آپلود میکنیم.

تا به اینجا تنها فایل را آپلود کرده ایم. حال باید لینک برای دانلود این فایل را بدست بیاوریم.

به دست آوردن لینک دانلود فایل در هاست cpanel

به طور خلاصه همان مسیری که فایل را آپلود کرده ایم، همان لینک دانلود ما میشود.

ما ابتدا در پوشه public html پوشه ای ساختیم. از آنجا که public html روت اصلی ما است، ما آدرس سایت را بجای public html  میگذاریم. مثلا بجای public html آدرس سایت یعنی datadesign.ir می گذاریم.

بعد ما یک پوشه به نام download ایجاد کردیم حال بعد از آدرس سایت یک اسلش میگذاریم و نام پوشه را وارد میکنیم. پس آدرس ما تا به اینجا datadesign.ir/download شده است.

نکته: اگر پوشه های دیگری در پوشه download ایجاد کرده اید بعد از نام download یک اسلش میگذارید و نام پوشه را وارد میکنید. مثلا download/test

حال نام فایلی که آپلود کرده ایم را وارد میکنیم. توجه کنید که پسوند فایل در آدرس باید دقیقا همان پسوند فایل آپلود شده باشد. پس آدرس ما  datadesign.ir/download/file.zip شده است.

تبریک اکنون ما توانستیم لینک دانلود برای فایل خود را در هاست cpanel بدست بیاوریم.

 

برای مشاوره و راهنمایی می توانید با متخصصین دیتادیزاین تماس بگیرید.

+1

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>