خانه » لاراول » شخصی سازی مسیر View در لاراول
۲۱ مرداد ۱۳۹۸

شخصی سازی مسیر View در لاراول

تا حالا به این فکر کردید که چطور میتوانید محل قرار گیری “Resource” هارا تغییر دهید و مسیر View ها را شخصی سازی کنید ؟! به همین دلیل من فکر کردم که مطلبی در  این مورد که چطور میتوانید مسیر “view” ها را شخصی سازی کنید بنویسم .  این کار با لاراول بسیار بی دردسر است .

لاراول پیکربندی راحتی را برای مسیر “view” ها در فایل پیکربندی “config/views.php” ارائه میدهد. مقدار پیشفرض نسخه ی ۵٫۸ لاراول به شکل زیر است:

'paths' => [
    resource_path('views'),
],

اگر فرض کنیم شما میخواهید “view” های خودتان را در آدرس “app/views” داشته باشید. میتوانید مقدار پیکربندی را به شکل زیر تغییر دهید.

'paths' => [
    app_path('views'),
],

حتی میتوانید چند مسیر را در این آرایه تعریف کنید:

'paths' => [
    resource_path('views'),
    app_path('views'),
],

بیشتر بخش های لاراول قابل شخصی سازی هستند، اما من پیشنهاد میکنم که تا جایی که امکان دارد از تنظیمات پیشفرض استفاده کنید . اگر میخواهید بخش هایی را به طور جزئی شخصی سازی کنید یا ساماندهی کنید، هیچ محدودیتی ندارید و لاراول مانع شما نمیشود.

اخطاری که باید به شما بدهم این است که دستورات “artisan” که “view” ها را تولید میکنند ممکن است از آدرس resource_path(‘views’) استفاده کنند. اگر میخواهید فایل ها را جا به جا کنید، بهتر است ابتدا همه ی “view” ها را هماهنگ کنید و قبل از تغییر مسیر (در فایل پیکربندی) همه ی فایل هایتان را جابه جا کنید. استفاده از مقادیر پیشفرض اینچنین مشکلاتی را ندارد.

اگر یک برنامه ی نوشته شده دارید و میخواهید ساماندهی “view” ها را تغییر دهید، از روش ارائه شده در بالا استفاده کنید و مسیر های بیشتری تعریف کنید، سپس به تدریج فایل های خود را به مسیر جدید منتقل کنید. یک عادت خوب دیگری که در هنگام گسترش دادن یک برنامه میتوانید داشته باشید این است که از دستور “php artidan view:cach” استفاده کنید که کش “view” ها را به روز نگه دارید.

امید وارم این مطلب مورد استفادتون قرار بگیره .
#منبع

امیر علی کاسه گری
لیسانس حسابداری هستم ولی به دلیل علاقه ام به برنامه نویسی چندین ساله تو این زمینه فعالیت میکنم .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

یک × سه =