نمایش محتوای برگه در نوشته وردپرس

نمایش محتوای برگه در نوشته وردپرس

حتما برای شما هم پیش اومده تا در برخی از نوشته‌های سایت خودتون نیاز به فرم و یا محتوایی دارید که در یک برگه وردپرس از اون استفاده میکنید تا کاربران این فرم را تکمیل کنند. نمایش محتوای برگه در نوشته وردپرس یکی از امکاناتی وردپرس می باشد که با استفاده ار آن کاربران می توانند محتوای یک برگه از سایت خود را در نوشته نمایش بدهند برای این کار می خواهیم افزونه کاربردی و مهم را به شما معرفی کنیم که با استفاده از این افزونه قادر خواهید بود در انواع مختلف نوشته را در صفحات سایت وردپرسی خود به نمایش بگذارید. قصد داریم تا افزونه‌ای کاربردی و پرطرفدار را به شما معرفی کنم که با استفاده از آن می‌توانید محتوای برگه مورد نظر را در انواع مختلفی همچون نمایش محتوا، نمایش عنوان، نمایش به صورت لینک شده، نمایش با طراحی متفاوت و.. را در صفحات سایت وردپرسی خود به نمایش بگذارید.

آموزش نمایش محتوای برگه در نوشته وردپرس

ابتدا افزونه Insert را نصب کنید.

برای دیدن آموزش نصب افزونه وردپرس میتوانید به لینک مراجعه کنید.

سپسPagesدر بخش تنظیمات سایت وردپرسی شما وجود دارد روی آن کلیک کنید تا به صفحه تنظیمات افزونه بروید.

 

Shortcode format:

در این بخش می توانید فرمت دلخواه استفاده از شورت کد برای نمایش محتوا برگه در نوشته وردپرس خود را تعیین کنیدکه دو حالت دارد یکی استفاده از IDو دیگری استفاده از نامک میباشد که پیشنهاد میکنم برای اینکه مشکلی در تغییر پیوند یکتا به وجود نیاید از ای دی استفاده کنید.

Wrapper for inserts:

در این بخش می توانید مشخص کنید نحوه نمایش محتوا بر چه اساس باشد که در دو حالت وجود داردیکی استفاده از div و دیگری استفاده از spanاما پیشنهاد می شود آن را بر روی span تعیین کنید زیرا ممکن است با تداخل در تعداد div ها ظاهر سایت جابجا شود و قالب شما باغث اختلال شود.

Insert method:

با استفاده از این مورد هم می توانیدمتد مورد نظر برای نمایش محتوای برگه در نوشته وردپرس انتخاب کنیددر مورد اول که برای متد قدیمی است که ممکن است با بعضی از افزونه ها ناسازگار باشند اما مورد دوم معمولی است که با افزونه ها سازگار بوده است و فقط بعضی اوقات پیش میادکه اگر از این افزونه استفاده کردید محتوای اون برگه به درستی در نوشته نمایش داده نشود.

TinyMCE filter:

در این بخش هم می توانید برای ویرایشگر خود متد دلخواه خود را انتخاب کنیدودر آخر تنظیمات را دخیره کنید به صفحه نوشته ایی که قصد دارید محتوای برگه در آن نمایش داده شود مراجعه کنید.

همانطور که در تصویر  مشاهده میکنید دکمه ایی با نام Insert Page در ویرایشگر وجود دارد که با استفاده از آن می توانید محتوای برگه در نوشته وردپرس را نمایش دهید پس روی دکمه کلیک کنید تا پنجره افزودن محتوای برگه در نوشته وردپرس مثل تصویر زیر باز شود.

حال همانطور که در تصویر میبینید اول محتوای نوشته ایی که می خواهیددر این نوشته یا برپه قرار بدهید را انتخاب کنید سپس روی options کلیک کنید تا تنظیمات بیشتری برای شما باز شود تا بتوانید محتوای یک صفحه را در صفحه ایی دیگر نمایش بدهید و طبق توضیحات زیر شخصی سازی کنید .

تنطیمات نحوه نمایش برگه در افزونه Insert Pages

شما می توانید در بخش display می توانید نحوه نمایش برگه در صفحه مورد نظر خود را انتخاب کنید.

title: با انتخاب این گزینه فقط عنوان برگه مورد نظر در یان صفحه نمایش داده خواهد شد.
link: با انتخاب این گزینه لینک برگه مورد نظر نمایش داده می‌شود که کاربران با کلیک بر روی آن به محتوای برگه مورد نظر هدایت خواهد شد.
excerpt with title: با انتخاب این گزینه خلاصه‌ای از محتوای برگه به همراه عنوان آن در صفحه یا نوشته شما نمایش خواهد شد. این خلاصه مطلب به طور خودکار شامل ۲۵۰ کلمه می باشد.
excerpt only: با انتخاب این گزینه فقط خلاصه محتوای برگه یا نوشته نمایش داده خواهد شد.
content: با انتخاب این گزینه کل محتوای برگه به صفحه افزوده و نمایش داده می شود.
All: با انتخاب این گزینه کلیه محتوای موجود در برگه که می‌تواند شامل فرم‎ها، اطلاعات محصولات و.. باشد نمایش داده می‎شود.
use custom template: با انتخاب این گزینه نیز محتوای سفارشی بر اساس نیاز شما نمایش داده خواهد شد.
use custom template: با انتخاب این گزینه می توانید یک قالب دلخواه برای نمایش محتوا ایجاد کرده و آن را برای نمایش تعیین کنید.

Extra Classes: با استفاده از این گزینه قادر خواهید بود تا اگر می خواهید از استایل دلخواه برای نمایش محتوای یک صفحه در صفحه دیگر وردپرس استفاده کنید کلاس استایلی که در قالب تعریف کردید را در این گزینه وارد کنید تا بر روی اون اعمال شود.

پس از اعمال تنطیمات دلخواه خود بر روی دکمه Insert Page کلیک کنید تا شورت کدهای نمایش محتوای برگه در صفحات دیگر به محتوای این صفحه افزوده شود.

حال یک برگه جدید ایجاد کرده و از بخش قالب آن را بر روی قالب انتخابی تعیین کنید. سپس در نوشته مورد نظر محتویات برگه را برای نمایش انتخاب کنید. خواهید دید که محتویات برگه که شامل نام نویسنده، تصویر نویسنده و بیوگرافی وی می‌باشد در نوشته شما درج خواهد شد.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + بیست =