اعتبار دامنه و اعتبار صفحه

اعتبار دامنه و اعتبار صفحه

دیتادیزاین_ در این مطلب به بررسی دو موضوعی که در سئو و رتبه ی سایت اهمیت دارد را معرفی میکنیم همچنین از اعتبار دامنه و اعتبار صفحه در برخی از موارد دیگر نیز برای طراحان سایت برای ارزیابی سایت های دیگر نیز بسیار اهمیت دارد.

اعتبار دامنه

اعتبار دامنه یا Domain Authority معیار برای سنجش دامین یا دامنه سایت می باشد که منبع امتیاز دهی آن سایت معتبر Moz می باشد و بازه ی امتیازدهی آن از ۰ تا ۱۰۰ میباشد. میزان اعتبار دامنه برای موتورهای جستجو برای رتبه دهی مطالب و رنک سایت نیز تاثیر بسزایی دارد. نمره ای که برای اعتبار دامنه در نظر گرفته می شود بر اساس لینک های داخلی و خارجی و تعداد کلی لینک های ایندکس شده تعیین میشودو بیشترین تاثیر را برای بالابردن اعتبار دامنه بالابودن کیفیت لینک های خارجی است.

اعتبار صفحه

مورد دیگری که در کنار اعتبار دامنه مورد بررسی قرار میگیرد اعتبار صفحه میباشد. اعتبار صفحه یا Page Authority معیاری عددی است که از بین ۰ تا ۱۰۰ تعیین می شود و میزان قدرت و موفقیت صفحات سایت را نشان می دهد که این مقدار را هم سایت Moz بررسی و اعلام می کند. معیار و تعیین اعتبار صفحات بر اساس تعداد لینک های دریافتی صفحات و تعداد مطالب ایندکس شده در موتورهای جستجو ، بهینه سازی تصاویر صفحه و … میباشد.

PA  یا اعتبار صفحه و DA یا اعتبار دامنه بیشتر برای طراحان سایت و سئو اهمیت دارد که در هنگام پایان کار طراحی و تحویل به مشتری این دو معیار عدد بالایی داشته باشند.

برای اینکه این دو مقدار را برای سایت خود ببینید میتوانید وارد سایت Moz شده و  آدرس سایت خود را وارد کنید. در نتیجه این صفحه این دو مقدار نوشته شده اند. برای اینکه بخواهید تک تک صفحات خود را برای اعتبار صفحه ، مورد بررسی قرار دهید کافی است آدرس صفحه مورد نظر را وارد کنید. قاعدتاً عددی که اعتبار دامنه نمایش می دهد برای هر صفحه یک عدد ثابت است. البته در حالت عادی این سایت به تعداد محدودی قابل استفاده است. البته از سایت های دیگری همچون seoreviewtools نیز میتوان مشاهده کرد.

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>