گوگل پلاس وان چیست؟

گوگل پلاس وان چیست؟

 دیتادیزاین _ یکی از امکانات گوگل ، گوگل پلاس وان یا Google+1 می‌باشد. نمایش آن را در اکثر سایت ها به صورت ۱+ و در زیر آن متن ” ما را در گوگل محبوب کنید” را دیدید. گوگل پلاس وان یک معیار امتیازدهی برای مطالب و سایت شما توسط کاربران و بازدیدکنندگان می‌باشد که توسط گوگل ایجاد شده و ما به ازای آن را در شبکه های اجتماعی دیگر میتوان ، دکمه لایک (Like) را دانست.

لازم به ذکر است که پروژه گوگل پلاس در سال ۲۰۱۹ متوقف شد

از آنجا که این امکان توسط گوگل معرفی شده تاثیر زیادی در شناسایی صفحات و مطالب سایت شما در موتور های جستجو گوگل نیز دارد. این سیستم برای امتیازدهی به مطالب و صفحه های سایت استفاده می‌شود گوگل از اهمیت و تعداد بازدیدها و امتیازاتی که توسط کاربران داده می شود امتیازات مثبتی را در سئو  سایت در نظر میگیرد. از طرفی دیگر مطالبی که امتیازهای بیشتری میگیرند معیاری هم برای کاربران میباشد که میزان محبوبیت عمومی آن مطلب را بدانند.

گوگل در تعریف و توضیح گوگل پلاس وان به نکته ای که در مورد سئو میباشد اعلام کرد که ،  با هر بار کلیک کردن بر روی ۱+ به وسیله ی اشخاصی که متن ها و مطالب شما را  می خوانند ، وب سایت تان در نتیجه ها از رقیبان تان پیشی خواهد گرفت و جلوتر به نمایش در می آید. در آمار سایت های گوناگون این قابلیت دومین عاملی است که بیشترین ارتباط را در افزایش رنکینگ سایت دارد. 

نحوه ی امتیازدهی در گوگل پلاس وان نیازمند این است که شما باید یک اکانت گوگل داشته باشید.

عموما سایت هایی که توسط CMS های گوناگون طراحی می‌شوند به دلیل تنوع افزونه های امتیازدهی به مطالب ، کمتر از این امکان گوگل استفاده می‌کنند.

آموزش قراردادن دکمه +۱ در سایت:

ابتدا قطعه کد زیر را در بالای تگ <head> قالب سایت خود قرار دهید.

<"script type="text"/j-avascript src="https://apis.google.com/js/plusone.js>

{'lang: 'fa}

<script/>

 

سپس در  تگ <body> سایتو هر قسمتی که تمایل دارید قرار دهید.

<g:plusone  size="medium"></g:plusone>

در این قطعه کد پایانی میتوانید اندازه و متن هایی که به  نمایش گذاشته شود را خودتان تعیین کنید.

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>