آموزش ساخت هایلایت استوری | ساخت کاور هایلایت استوری با نرم افزار

ساخت هایلایت استوری

هایلایت استوری در اینستاگرام چیست؟

کاور هایلایت استوری در اینستاگرام چیست؟

تنظیمات هایلایت اینستا؟

عکس برای کاور هایلایت استوری؟

کاور هایلایت؟

چگونه کاور هایلایت اینستاگرام درست کنیم؟

هایلایت استوری اینستا چیه؟

برنامه ساخت کاور هایلایت اینستاگرام ؟

جواب تمام این سوالات در این مطلب آورده شده است. در این مقاله قصد داریم بخش هایلایت استوری اینستاگرام را به صورت کامل مورد بررسی قرار دهیم. با ما همراه باشید.
همچنین اگر نیاز به طراحی کاور هایلایت خود دارید به آموزش نرم افزاری که در پایین مطلب گذاشتیم مراجعه کنید.

قبل از این که به سراغ کاور هایلایت استوری برویم در ابتدا اجازه دهید تا خود هایلایت استوری در اینستاگرام را برایتان شفاف سازی کنم. اگر از آن دسته افرادی هستید که استوری های زیادی در اینستاگرام خود منتشر می کنید حتما برایتان پیش آمده که ظرف ۲۴ ساعت، استوری شما از نوار بالای اینستاگرام شما پاک شده است که البته این امری طبیعی در اینستاگرام بوده و از قوانین اصلی اینستاگرام می باشد.

خب شاید دلتان بخواهد که استوری شما بعد از ۲۴ ساعت بعد به صورت کامل پاک نشود، بنابراین بهترین مکان برای ماندگاری استوری های اینستاگرام شما هایلایت استوری است ببیند در واقع شما می توانید استوری خود را به صورت هایلایت در پروفایل اینستاگرام خود ذخیره یا به اصطلاح سنجاق کنید. دقت داشته باشید که استوری شما پس از اعمال هایلایت، فقط فقط در پروفایل شما ذخیره می شود و از آن به بعد دیگر در نوار استوری باقی نمی ماند.

اولین قسمتی که کاربران اینستاگرام بعد از وارد شدن به اکانت شما می‌بینند کجاست؟
احتمالا ابتدا قسمت بیو و سپس در زیر آن یکی از ابزارهای کاربردی اینستاگرام یعنی قسمت هایلایت مورد توجه کاربران قرار می گیرد.
قسمت هایلایت در پروفایل اینستاگرام بخش مورد توجه برای افرادی است که به تازگی وارد صفحه شما شده اند، زیرا که بخش دسته بندی و اطلاعات مفید و مختصر از نگاه کاربران است. به دلیل اینکه همه ما محتواهای مختلفی را در قسمت استوری منتشر می‌کنیم و احتمالا دوست داریم بعضی از آن‌ها بیشتر از ۲۴ ساعت در دسترس مخاطبانمان قرار داشته باشد باید از هایلایت استفاده کنیم. محتوای هایلایت را با حساسیت مناسبی انتخاب کنید.

مراحل ۰ تا ۱۰۰ ساخت هایلایت استوری

ذخیره خودکار استوری را فعال کنید

برای استفاده از قابلیت ذخیره خودکار استوری اینستاگرام ابتدا باید این اجازه توسط شما به اینستاگرام داده شود.

مراحل فعال کردن ذخیره خودکار استوری اینستاگرام

برای فعال کردن ذخیره خودکار استوری‌ها در اینستاگرام، ابتدا باید به قسمت اکانت خود بروید و سپس وارد بخش تنظیمات شوید. تصویر زیر را مشاهده کنید.

هایلایت استوری

همانند تصویر زیر در بخش تنظیمات گزینه Privacy را انتخاب کنید.

ساخت هایلایت استوری

در این قسمت همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، باید به بخش story بروید.

هایلایت استوری

سپس همانطور که در تصویر زیر مشاهده می‌کنید، باید گزینهsave story to archive را فعال کنید تا استوری‌های شما در فضای ابری اینستاگرام به صورت خودکار ذخیره شود.
لازم به ذکر است که بعد از فعال کردن این گزینه فقط استوری‎‌هایی که بعد از روشن شدن این قسمت به اشتراک گذاشته شوند وارد آرشیو می‌شوند و دسترسی به استوری‌های قبل از انجام این تنظیمات ممکن نیست.

از این به بعد برای دیدن استوری‌های قبلی خود کافی است روی علامت ساعت در بخش اکانت خود کلیک کنید تا به قسمت آرشیو اکانت خود بروید.

ساخت هایلایت استوری

ساختن هایلایت استوری اینستاگرام

بعد از اینکه گزینه آرشیو شدن استوری اینستاگرام را فعال کردید و چند استوری را با مخاطبان خود به اشتراک گذاشتید، حالا می‌توانید برای صفحه خود هایلایت استوری بسازید.

برای ساختن هایلایت استوری باید مراحل زیر را طی کنید:
به بخش پروفایل خود بروید و روی علامتی که با «+» در اینستاگرام مشخص شده و در عکس زیر هم علامت‌گذاری شده، کلیک کنید.

سپس عکس‌هایی که دوست دارید در یک هایلایت کنار همدیگر قرار بگیرند را انتخاب کنید.

نحوه اضافه کردن هایلایت استوری اینستاگرام

انتخاب کاور هایلایت مناسب | آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام

برای ایجاد کاور هایلایت استوری اینستاگرام در ابتدا باید بگویم که اصلا کار سختی نیست پس اگر آماده اید همین الان اینستاگرام خود را باز کنید و مراحلی که برایتان تعربف می کنم رو مو به مو انجام بدهید:

برای ساخت کاور هایلایت اینستاگرام در ابتدا انگشتتان را بر روی هایلایت خود نگه دارید تا گزینه هایی به شما پیشنهاد شود؛ در این قسمت بر روی گزینه Edit Highlight بزنید تا به مرحله بعد منتقل شوید.

همانطور که میبینید می توانید عنوان هایلایت را نیز تغییر دهید اما بهتر است وقت را از دست ندهید و بر روی گزینه Edit Cover بزنید (دقیقا زیر عکس استوری که به رنگ آبی مشخص شده است)

خب در اینجا به مرحله سوم که آخرین قسمت آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام است منتقل شده اید و همانطور که به وضوح معلوم است با انتخاب گزینه گالری، به عکس های موبایل خود منتقل می شوید که در واقع می توانید یک عکس برای کاور هایلایت استوری خود انتخاب کنید و همچنین هم می‌توانید بخشی از تصویر یکی از استوری‌های انتخاب شده را استفاده کنید. در انتهای مقاله با آموزش ساخت کاور هایلایت اینستاگرام همراه باشید.

چند ایده مناسب برای هایلایت اینستاگرام

همانطور که اشاره شد، بخش هایلایت اینستاگرام شما، یکی از اولین قسمت‌هایی است که توجه کاربرانی که وارد صفحه شما شدند را به خود جلب می‌کند بنابراین برای جذب کاربران بیشتر در ادامه به بررسی چند ایده برای هایلایت اینستاگرام می‌پردازیم:

قسمت هایلایت صفحه خود را با رزومه و فعالیت های شخصی یا شرکتی طراحی کنید

یکی از بهترین روش‌های ساختن هایلایت‌ های مناسب این است که در فرآیند استفاده از این بخش، به معرفی خود یا شرکت و یا به بیان دیگر استراتژی محتوای خود بپردازید. با این کار حس اعتماد در بین کاربرانتان افزایش پیدا میکند و با خواندن مطالب موجود در این قسمت از هایلایت با شما و رزومه شما آشنا میشوند.

از قسمت هایلایت برای آموزش دادن به مخاطبان پیج استفاده کنید

اگر از اینستاگرام به عنوان بستری برای تولید محتوای آموزشی استفاده می‌کنید، می‌توانید بخش هایلایت خود را نیز در همین راستا استفاده کنید و نکات مختلف آموزشی و ترفندهایی که در استوری‌های خود آموزش می‌دهید را در بخش هایلایت استوری ذخیره کنید.

سوالات متداول و تجربه مخاطبانتان را هایلایت کنید

در اینستاگرام مثل هر شبکه اجتماعی دیگری، برقرار کردن ارتباط عمیق با مخاطبان یکی از شرط ‌های اساسی برای موفقیت به شمار می‌رود. اگر صفحه یک کسب و کار را مدیریت می‌کنید می‌توانید از این قسمت برای بازتاب نظر مشتریان درباره محصول و خدماتتان استفاده کنید. این کار هم باعث می‌شود مخاطبان فعلیتان ارتباط نزدیک‌تری را با شما برقرار کنند و هم کاربران جدید هم احتمالا با دیدن چنین محتوایی بیشتر به شما اعتماد می‌کنند.
اگر هم به دنبال ساختن برند شخصی خود در این فضا هستید مثلا می‌توانید سوال‌های مختلفی که در قسمت استوری از مخاطبانتان پرسیدید یا گفتگوهای جالبی که از آن‌ها استوری کردید را با موضوعات مختلف وارد بخش هایلایت کنید.

محصولات خود را در هایلایت معرفی کنید

قسمت هایلایت برای صفحه کسب و کارهای مختلف یک فرصت بسیار مناسب برای معرفی محصولات مختلف خود به مخاطبان به حساب می‌آید. به طور مثال کسب و کارهایی که در حوزه مد و لباس فعالیت می‌کنند می‌توانند محصولات خود را بر اساس پیشنهادات ویژه، فصل، جدید‌ترین‌ها و … دسته بندی کنند. پس چقدر خوب است از کاور هایلایت مناسبی نیز استفاده کنید.

بر اساس مناسبت‌های مختلف قسمت هایلایت را بسازید

اگر از آن دسته صفحاتی هستید که برای مناسبت‌های مختلف محتوای خاصی را طراحی می‌کنید، می‌توانید از قسمت هایلایت برای پوشش دادن چنین‌ محتواهایی نیز استفاده کنید.
به طور مثال صفحه یک کافی شاپ یا تولیدکننده قهوه احتمالا برنامه ویژه‌ای برای روز جهانی قهوه در نظر می‌گیرد. یا قنادی‌ها احتمالا در روز جهانی دونات عکس‌های رنگی و زیبایی را منتشر می‌کنند. اگر محتوای مناسبی را برای مناسبت‌های مختلف تولید می‌کنید، قسمت هایلایت به شما فرصت درگیر کردن مخاطبان را حتی در روزهای بعد از چنین مناسبت‌هایی فراهم می‌کند!

راه های تماس با شما یا شرکت و پشتیبانی خود را در قسمت هایلایت معرفی کنید

طراحی اینگونه هایلایت ها دقیقا مخاطب و مشتریان هدف را نشانه میگیرد. زیرا بعد از دیدن رزومه، خدمات و محصولات شما و در صورت رضایت سعی در برقراری ارتباط با شما خواهند شد. این کاور هایلایت را نیز دست کم نگیرید.

استوری‌های دنباله‌دار و چند قسمتی خود را هایلایت کنید

استوری‌هایی که پشت سر هم یک روایت را تعریف می‌کنند و به اصطلاح چندقسمتی هستند، یکی از ترندهای جدید و محبوب در اینستاگرام به حساب می‌آید.

معرفی برنامه برای کاور هایلایت اینستاگرام | highlight cover maker

برنامه‌های مختلفی وجود دارد که با استفاده از آن‎‌ها می‌توانید برای کاور هایلایت خود عکس‌های زیبا و در عین حال با زبان طراحی یکسانی را انتخاب کنید.
از جمله این برنامه‌ها می‌توان به Highlight Cover Maker، STORYLIGHT، Story Highlight Icons
اشاره کرد. کافی است تا با کلید واژه highlight cover نیز در اپ استور و گوگل پلی جستجو کنید تا با دریایی از این برنامه‌ها مواجه شوید. بیشتر این برنامه‌ها هم قالب آماده برای کاور هایلایت دارند و هم به شما امکان طراحی کاور دلخواهتان را می‌دهند. برای شما فیلم آموزش کار با نرم افزار پر طرفدار Highlight Cover Maker را گذاشته ایم.

ویژگی های این برنامه:
تمپلیت های متنوع برای استوری
ساخت آسان کاور هایلایت
آیکون ها و لوگوهای متنوع برای هایلایت استوری
امکان ویرایش تصاویر
امکان استفاده از کاور هایلایت اینستاگرام برای فیسبوک
پیش نمایش کاور هایلایت
نگارش عنوان هایلایت ها
فونت های شیک و متنوع
امکان ذخیره کاور هایلایت

 

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − 5 =