نحوه تغییر رمز عبور به مدیریت وردپرس

نحوه تغییر رمز عبور به مدیریت وردپرس

ممکن است برایمان پیش بیاید که رمز عبور به مدیریت وردپرس به سایتمان را فراموش کنیم یا بخواهیم رمز مورد نظر را تغییر دهیم . در این صورت راهکارهایی برای فراموشی رمز عبور به پنل مدیریتی وردپرس وجود دارد. تغییر رمز عبور به مدیریت وردپرس یا بازیابی رمز عبور مدیریت وردپرس یکی دیگر از مقالاتی است که در سایت دیتادیزاین میتوانید در این مقاله به شما آموزش دهیم چگونه می توانید به روش های مختلف و کاربردی رمز عبور خود را تغییر دهید اگر هم رمز عبور خود را فراموش کرده اید می توانید از این مقاله برای بازیابی پسورد مدیریت وردپرس استفاده کنید. پس اگر مشکل شما هم تغییر رمز عبور در وردپرس است قطعا این مقاله می تواند برای سایت شما مفید باشد.

آموزش تغییر رمز عبورمدیریت وردپرس

ما در این پست به شما یاد می دهیم که چگونه در مواقع ضروری، رمز عبور خود را تغییر دهید و یا آن را بازیابی کنید. در این جا ما سه روش رایج و مفید برای تغییر رمز عبور وردپرس در صورت فراموشی رمز عبور وردپرس به شما یاد می دهیم.

روش اول :

نحوه بازنشانی رمز وردپرس از طریق اکنت ایمیل شما

اگر به پیشخوان سایتتان دسترسی ندارید و از سایتتان خارج شده اید و دوباره می خواهید وارد سایت شوید، بطور معمول صفحه برای شما باز می شود که از شما نام کاربری یا ایمیل شما و رمز عبور شما به پنل مدیریتی وردپرس را میخواهد تا شما وارد به سایتتان شوید. حال در صورت فراموشی رمز عبور شما این مراحل را باید بروید.

۱ . روی لینک “رمز عبورتان را گم کردید؟” کلیک کنید.

2. در اینجا شما وارد صفحه تنظیم مجدد رمز عبور می‌شوید. برای بازنشانی گذرواژه در حساب خود باید نام کاربری یا آدرس ایمیل خود را وارد و روی “دریافت رمز تازه” کلیک کنید.

 

3 . بعدازآن یک لینک برای ایمیل شما ارسال می‌شود. وارد ایمیل خود شوید و روی لینک ارسال‌شده کلیک کنید.

۴ . بعد از کلیک روی لینک در ایمیلتان، وارد صفحه‌ی انتخاب رمز عبور جدید می‌شوید. رمز عبور موردنظر خودتان را وارد کنید و روی “نوسازی رمز” کلیک کنید.

 

روش دوم :

تغییر پسورد وردپرس از طریق پنل مدیریت

این روش ساده‌ترین روش برای تغییر رمز عبور در وردپرس شما است:

۱ . وارد پیشخوان وردپرس خود شوید.

۲ . پس از ورود به پیشخوان وردپرس خود، به مسیر کاربران و  شناسنامه شما بروید.

3 . در اینجا به قسمت “مدیریت حساب” بروید و از بخش “رمز تازه” روی “ساختن رمز” کلیک کنید.
۴ . وردپرس به‌صورت خودکار یک رمز قوی را برای شما ایجاد می‌کند.
۵ . اگر شما نمی‌توانید رمز پیشنهادی خود وردپرس را حفظ کنید می‌توانید رمز عبور موردنظر خودتان را انتخاب کنید. دقت کنید رمز عبور شما قوی و یا حداقل متوسط باشد.
۶ . در پایان روی به‌روزرسانی شناسنامه کلیک کنید تا تغییر رمز برای شما ذخیره شود.
حال رمز عبور خود را به راحتی تغییر دادید.

نکته:

قبل از کلیک بر روی دکمه بروز رسانی شناسنامه رمز عبور خود را در جایی ذخیره کنید.

روش سوم :

آموزش تغییر رمز عبور از طریق پایگاه داده

در دو روش قبل دو روش ساده و سریع را برای شما ذکر کردیم اما گاهی اوقات لازم است از طریق پایگاه داده رمز عبور پنل مدیریتی وردپرس خود را تغییر دهیم.
از دلایلی که ممکنه به انجام این کار نیاز پیدا کنید می توان به هک شدن سایت و قطع دسترسی به بخش مدیریت وردپرس، فراموش کردن رمز عبور و عدم دسترسی به ایمیل وارد شده جهت بازیابی رمز عبور، کاربرانی که به تازگی سایت طراحی شده ی خود را دریافت کردند و می خواهند اطلاعات ورود به مدیریت وردپرس سایتشان را تغییر دهند ، قالب هایی که به همراه وردپرس به صورت کامل هستند و پس از انتقال به هاست جدید جهت ورود به مدیریت وردپرس لازم است اطلاعات نام کاربری و رمز عبور آن ها ویرایش شود و … اشاره کرد. اگر به هر دلیلی نتونید رمز عبور ورود به ناحیه کاربریتان یا نام کاربری را بازیابی کنید ، می توانید با استفاده از روشی که بهتون یاد میدهیم نسبت به تغییر آن ها اقدام کنید. برای این کار تفاوتی ندارد هاست شما دایرکت ادمین یا سی پنل باشد.

۱ . ابتدا باید هاست خود شوید. پس‌ازآن بر روی گزینه phpMyAdmin در قسمت Databases کلیک کنید.

2. پس از راه اندازی برنامه phpMyAdmin ، لیستی از تمام پایگاه های داده خود را مشاهده خواهید کرد. در این جا باید پایگاه داده مرتبط با سایت وردپرس خود را انتخاب کنید.

3. پس از آن در پایگاه داده وردپرس خود، لیست جداول را مشاهده خواهید کرد. شما باید جدول wp_users را در این لیست جستجو کنید و بر روی لینک “Browse” در کنار آن کلیک کنید.

4. در این قسمت لیستی از کاربران سایت وردپرسیتان را میبینید. در این صفخه باید روی گزینه “Edit” کنار حساب کاربری خود کلیک کنید.

5. PhpMyAdmin فرمی را با تمام زمینه های اطلاعات کاربر را به شما نشان می دهد.
۶٫ شما باید محتوای قسمت user_pass حذف کرده و آن را با رمز جدید خود جایگزین کنید. در زیر ستون Function ، MD5 را از فهرست کشویی انتخاب کرده و بر روی دکمه Go کلیک کنید.

7. به همین راحتی شما موفق به تغییر رمز عبور وردپرس می شوید.

چگونه رمزعبور وردپرس برای همه کاربران تغییر دهیم

اگر وب سایت شما هک شده باشد، یا صنعت شما دارای مقررات خاصی باشد، ممکن است نیاز به تغییر رمز عبور وردپرس برای همه کاربران داشته باشید.

این کار را می توان به راحتی با استفاده از افزونه Password Expiration انجام داد.

 

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =