آموزش رفع خطای the connection untrusted در مرورگر از طریق تایید SSL

آموزش رفع خطای ssl در مرورگرها

با نصب SSL در سایت و روی هاست میتوان از این پروتکل در انتقال داده‌های سایت استفاده کرد. پروتکل ssl برای امنیت سرورها و سایتها روی سرور نصب می شود.اما در بعضی حالت ها مرورگر های وب، پیغام هایی در رابطه با سایتهایی که از این پروتکل استفاده می کنند نشان می دهند و آنها را غیرامن معرفی می کنند. خطای ssl معمولا در زمان دسترسی به برخی از وب سایت ها و یا آدرس کنترل پنل هاست وب سایت رخ میدهد.خطای ssl در همه مرورگرها وجود دارد. خطای the connection untrusted  یکی از خطاهایی است که هنگام نشان ندادن پروتوکل ssl این خطا رخ میدهد. دیدن این پیغام صرفا به این معنی نیست که این وب سایت قصد فریبتان را دارد تا باور کنید یک وب سایت دیگری است،  به این معناست  که فایرفاکس نمی تواند گواهی سایت را تایید کند، و باید دقت کنید.رفع خطای ssl در مرورگرها یکی از سری مقالاتی است که در دیتادیزاین در این باره توضیح داده شده است. بسته به نوع مرورگر شما روش رفع مشکل ssl را در ادامه برای Internet Explorer IE , Chrome و Firefox توضیح خواهیم داد.

آموزش رفع مشکل insecure connection در مرورگرها

معمولا پیش می‌آید که در ورود به برخی از سایت‌ها این گواهی به صورت خودکار تایید نمی‌شود یا اینکه گواهینامه امنیتی ارائه شده منقضی شده و در این صورت با استفاده از پروتکل https:// دیگر نمیتوان به سایت مورد نظر دسترسی داشت و با خطا مواجه می‌شویم. در این صورت میبایست خودمان گواهی را تایید نماییم تا بتوانیم به سایت دسترسی یابیم. این مشکل دلایل مختلفی از جمله ناهماهنگی در ساعت سیستم عامل با ساعت جهانی داشته و با تایید SSL برطرف خواهد شد.

به این نکته توجه داشته باشید که، برای هر سایتی نباید SSL را به صورت دستی تایید کنید و فقط سایت‌هایی که می‌شناسید و مطمئن هستید آدرس آن را به درستی تایپ نموده‌اید، اما بنا به دلایل گفته شده مثل تنظیم نبودن ساعت سیستم با ساعت جهانی یا منقضی شدن گواهینامه SSL برای سایت مورد نظر، را تایید نمایید.

رفع خطای your connection is not secure در فایرفاکس

هنگام استفاده از مرورگر فایرفاکس وقتی وارد سایتی که نیاز به تایید گواهی امنیتی SSL را دارد می‌شوید، از طریق مرورگر Mozilla Firefox با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن خطای your connection is not secure در فایرفاکس نمایش داده خواهد شد و محتوای سایت برای شما قابل مشاهده نیست. اگر به آدرس بار مرورگر هم دقت کنید پروتکل https نیز در این حالت به رنگ نبوده و به رنگ خاکستری نمایش داده خواهد شد.
برای رفع مشکل your connection is not secure در فایرفاکس و مشکل ssl در مرورگر همانطور که در تصویر میبینید روی دکمه Advanced کلیک کنید.

رفع خطای ssl در مرورگر فایرفاکس

در این صورت تصویری مشابه زیر به شما نمایش داده خواهد شد که در اینجا باید روی دکمه Accept the Risk and Continue کلیک کنید.

آموزش رفع خطای ssl در فایرفاکس

در این صورت فایرفاکس سعی می‌کند تا گواهینامه امنیتی SSL را به صورت دستی تایید کند. حالا ارور your connection is not secure در مرورگر فایرفاکس برطرف می شود. در این مرحله گواهی امنیتی تایید شده و به صفحه‌ی سایت مورد نظرتان دسترسی پیدا می‌کنید.

رفع خطای your connection is not secure در گوگل کروم

خطای SSL در مرورگر گوگل کروم کمی متفاوت خواهد بود. در صورتی که از این مرورگر استفاده کنید، هنگام ورود به سایتی که نیاز به تایید گواهی امنیتی SSL دارد، با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن پیغامی با عنوان your connection is not secure در گوگل کروم نمایش داده می‌شود.
برای رفع مشکل ssl در مرورگر کروم ابتدا روی دکمه Advanced کلیک کنید و سپس مشابه چیزی که در تصویر زیر میبینید روی دکمه (Proceed to Domain.com (Unsafe کلیک کنید.

رفع خطای ssl در گوگل کروم

اموزش رفع خطا در ssl در گوگل کروم

در این صورت مشکل your connection is not secure در مرورگر گوگل کروم رفع شده و گواهی امنیتی تایید خواهد شد. حال به صفحه‌ی سایت مورد نظرتان انتقال خواهید یافت. به این نکته هم دقت داشته باشید که در مرورگر گوگل کروم نیز مشابه فایرفاکس اگر مشکل بخاطر تنظیمات ساعت سیستم نباشد، همچنان آیکون HTTPS به رنگ قرمز است فقط می‌توانید به محتوای سایت دسترسی داشته باشید. بنابراین همچنان داده‌های شما از HTTP لود شده و فاقد امنیت هستند.

حل مشکل certificate error در اینترنت اکسپلورر

در مرورگر Internet Explorer نیز هنگام ورود به سایتی که نیاز به تایید گواهی امنیتی SSL دارد، با صفحه ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که در آن پیغام خطا به صورت this is a problem with this website’s security certificate نمایش داده خواهد شد.

برای رفع مشکل ssl در مرورگر IE کافی است روی گزینه‌ی Continue to this website (not recommended) کلیک کنید تا به صفحه‌ی سایت مورد نظرتان منتقل شوید. توجه داشته باشید که در این مرورگر نیز شما در حالتی که قفل HTTPS فعال نیست وارد سایت خواهید شد و داده‌های رد و بدل شده در سایت فاقد امنیت هستند.

رفع خطای ssl در اینترنت اکسپلورر

حل ارور invalid certificate در مرورگر Opera

هنگام ورود به سایتی که نیاز به تایید گواهی امنیتی SSL را دارد، اگر از مرورگر Opera استفاده کنید پنجره‌ای مشابه تصویر زیر به شما نمایش داده خواهد شد که در آن پیغام خطای تایید SSL در مرورگر اپرا به صورت invalid certificate نمایش داده خواهد شد. اما به راحتی می توان نسبت به رفع مشکل ssl در مرورگر اقدام کرد. کافیست مراحل زیر را دنبال کنید.

برای رفع مشکل invalid certificate در مرورگر اپرا کافی است روی دکمه‌ی Continue Anyway کلیک کنید تا به صفحه‌ سایت مورد نظرتان منتقل شوید. در این مرورگر نیز مشابه مرورگرهای قبلی ممکن است قفل SSL به حالت فعال در نیاید که در این صورت نشان از رد و بدل شدن داده‌ها در محیطی غیر ایمن خواهد داشت.

آموزش رفع خطای ssl در اپرا

تایید گواهی SSL در مرورگر Safari

هنگام ورود به سایتی که نیاز به تایید گواهی امنیتی SSL را دارد، از طریق مرورگر Safari با صفحه‌ای مشابه تصویر زیر مواجه خواهید شد که پیغام خطا با عنوان This Connection Is Not Private نمایش داده خواهد شد. در این مرحله باید روی گزینه visit this website کلیک کنید.

رفع خطای ssl در مرورگر safariرفع خطای ssl در مرورگر safariدر این صورت برای رفع این مشکل مشابه تصویر بالا ابتدا روی دکمه Show Certificate کلیک کنید.

رفع خطای ssl در safari

در این صورت پنجره‌ای مشابه تصویر زیر برای شما نمایش داده خواهد شد که باید در آن روی دکمه Install Certificate کلیک کنید.

رفع خطای ssl در safari

در پنجره‌ی Certificate Import Wizard بر روی Next کلیک نمایید.

رفع خطای ssl در مرورگر safari

در مرحله‌ی بعدی از رفع مشکل ssl در مرورگر گزینه Automatically Select The Certificate Store را انتخاب نموده و بر روی Next کلیک نمایید.

رفع خطای ssl در safari

روی Finish کلیک نمایید. هم اکنون با پیغام The Import Was Successful مواجه خواهید شد.

رفع خطای ssl در safari

در آخر پنجره ی Certificate را به کلیک بر روی OK بسته و بر روی Continue کلیک نمایید. در این مرحله گواهی امنیتی تایید شده و به صفحه‌ سایت مورد نظرتان انتقال خواهید یافت. در مرورگر سافاری هم مشابه سایر مرورگرها اگر قفل امنیتی HTTPS نمایش داده نشود، داده‌ها از طریق پروتکل HTTP رد و بدل خواهند شد که فاقد امنیت است.
در تصویر زیر می‌توانید نمونه سایتی که از پروتکل HTTPS و SSL استفاده می‌کند را در مرورگر گوگل کروم ببینید که در آن قفل SSL بر روی بستر پروتکل HTTPS نمایش داده می‌شود.

امیدوارم که این آموزش هم مورد توجه و پسند شما قرار گرفته باشد و با استفاده از آن توانسته باشید که خطای insecure connection در مرورگرهای مختلف را برطرف کنید. در صورتی که در رابطه با این آموزش و نحوه حل مشکل certificate error در اینترنت اکسپلورر، رفع خطای your connection is not secure در گوگل کروم و رفع خطای your connection is not secure در فایرفاکس سوالی داشتید از بخش دیدگاه‌ها برایمان ارسال کنید.

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت − پنج =