چگونگی تحقیق در مورد کلمات کلیدی (قسمت چهارم)

چگونگی تحقیق در مورد کلمات کلیدی (قسمت چهارم)

هرشخصی رویکرد و فرآیند خودش را برای  جستجوی کلید واژه ها دارد و شما باید کلماتی را پیدا کنید که به کارتان بیاید . ولی مهمترین موضوع در جستجوی کلیدواژه فراموش کردن خودتان و کسب و کارتان است.

 

 شما باید خود را به جای مشتریان بالقوه قرار دهید و در ابتدا باید به چند پرسش پاسخ دهید :

brainstorming یا طوفان مغزی

چگونگی تحقیق در مورد کلمات کلیدی (قسمت چهارم)

این مرحله از نقطه نظر سازمانی اهمیت دارد چون با آن میتوانید بخش های مختلف کسب و کار را بررسی نمایید اول از همه به این سوال پاسخ دهید ، چه سرویسی را ارائه میکنید ؟

سعی کنید تا حد امکان توضیح واضحی در موردش دهید و هر تعداد کلید واژه ای که میتوانید پیدا نمایید و حتما این کار را از نقطه نظر مشتری انجام دهید . به عنوان افرادی که هر روزه در کسب و کار خود هستیم راه های متفاوتی برای توضیح خدمات و محصولات خود داریم برای نمونه یک وب سایت تخفیف مسافرتی را در نظر بگیرید ممکن است بخواهید از کلید واژه ای همچون ” حمل و نقل هوایی ” یا ” بلیط تخفیف عالی مسافرتی ” استفاده کنید ولی هرگز کسی در جهان چنین چیزی را جستجو نمیکند با وجودی که اینها برای شما معنا دارند ، ولی مشتریها تنها به دنبال پروازهای ارزان قیمت هستند بنابراین همفکری با مشتریها میتواند شروع خوبی باشد .

ما به ابزارهایی میپردازیم که کلیدواژه های مشابه را پیشنهاد میکنند و شما با آنها میتوانید فرصت های مناسبی بدست آورید وقتی که کلیدواژه های بالقوه را پیدا کردید ، باید متریکهای جستجو را در نظر بگیرید تا بفهمید که چه درخواستی برای آن عبارات وجود دارد یا اینکه متوجه یکدسته از کلیدواژه ها میشوید که چندین هزار بار در روز نوشته میشون, ولی تعداد زیادی وجود دارند که هر روزه نیز نوشته نمیشوند اینها ممکن است کلیدواژه های قابل توصیف تری باشند یا تفاوت های کمتری داشته باشند ولی موضوع مهم این است که آن ها به عنوان کلیدواژه های بلند شناخته میشوند کلیدواژه های بلند در سئو فایده زیادی دارند با آن ها میتوانیم مقدار بزرگتری از کلیدواژه های رقابتی که با اهداف کسب و کاری ارتباط دارند را پیدا نماییم و با وجودی که حجم جستجوی زیادی در هر عبارت وجود ندارد هر کدام ارزش جستجوی خودشان را دارند برای نمونه اگر من میخواستم کیف آیفون بفروشم ، اول از همه نگاهی به کلیدواژه کیفهای آیفون مینداختم ، واژه ای که بارها در موتورهای جستجو نوشته میشود کاملا رقابتی است و احتمالا دریافت رنک برای آن دشوار است و شما باید دنبال کلید واژه های بلندی همچون “کیفهای آیفون ۵s ” یا ” کیف نقره ای آیفون ۵s ” باشید چون به کالای مورد نظر شما که قصد فروش آن را دارید نزدیک است و تشبیح کاملتری از محصول است و همچنین چون از رقابت کمتری برخوردار است دریافت رتبه برای آن راحت تر است.

ولی این بخش مهم ماجراست ، ممکن است صدها یا هزاران کلیدواژه ی بلند قادر به دریافت ترافیک بیشتری نسبت به ترافیک دریافتی از کلیدواژه “آیفون” که ترافیک بالایی دارد باشند و این به نفع شماست.

ما میتوانیم دسته بندی ای بسازیم که در مورد کیفهای آیفون نقره ای رنگ باشد که شامل تمامی مدل های آیفون است همچنین ما میتوانیم آنها را نه تنها با مدل گوشی بلکه با رنگ دسته بندی کنیم هیچ راه درست و غلطی برای این کار وجود ندارد این تنها راهی است که شما را قادر به مدیریت گروه های کلیدواژه ها برای بهینه سازی شان میسازد به یاد داشته باشید که در نهایت یک عملیات اکتشافی و تحقیقی است هر کس به طور متفاوتی جستجو میکند و هر چه بیشتر جستجو کنید داده های بیشتر و بیشتری را پیدا میکنید ذهنتان را باز کنید خود را به جای مشتری های بالقوه قرار دهید و حتما تمامی گزینه های موجود را درهنگام ارزیابی عملکرد کلیدواژه ها در گذر زمان در نظر بگیرید.

0

مدیر کل

کارشناس ارشد IT . محقق و مدرس سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، توسعه دهنده جوملا ، علاقه مند به آموزش در حوزه راه اندازی کسب و کار اینترنتی . در حال حاضر مدیر وب سایت دیتادیزاین هستم.


در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>