ادیتور کلاسیک وردپرس |تغییر ویرایشگردر وردپرس

تغییر ویرایشگردر وردپرس

جایگزینی ویرایشگر در وردپرس

در نسخه های جدید وردپرس ویرایشگر جدیدی به صورت پیش فرض بر روی سیستم مدیریت محتوا قرا می گیرد. این نسخه با هدف مدرن سازی محیط ویرایش متن در این سیستم طراحی و پیاده سازی شده است. این ویرایشگر اگرچه به نظر مدرن است، اما استفاده از آن برای بسیاری از کاربران دشوار است و ترجیح می دهند ویرایشگر کلاسیک را حفظ کنند. برای تغییر ویرایشگر جدید به ویرایشگر قدیمی با ما همراه باشید.

بسیاری از کاربران احساس می کنند که وضعیت فعلی گوتنبرگ برای سایت های زنده آماده نیست. این با میانگین ۲٫۳ از ۵ امتیاز متوسط ​​در افزونه گوتنبرگ مشهود است.

با وجود بررسی های منفی، تیم اصلی وردپرس در حال پیشرفت است تا گوتنبرگ را ویرایشگر پیش فرض در وردپرس ۵٫۰ کند.این امر باعث نگرانی بسیاری از کاربران شده است. آنها می خواهند گزینه ای برای غیرفعال کردن گوتنبرگ و نگه داشتن ویرایشگر کلاسیک داشته باشند. افزونه ای توسط تیم اصلی وردپرس وجود دارد که به شما امکان می دهد فقط همین کار را انجام دهید.

چگونه Gutenberg را به راحتی غیرفعال کنیم و از ویرایشگر کلاسیک وردپرس استفاده کنیم؟

روش اول برای تغییر ویرایشگر وردپرس

برای تغییر ویرایشگر در وردپرس ابتدا ویرایشگر گوتنبرگ را با افزونه ویرایشگر کلاسیک غیرفعال کنید. برای این کار به بخش پلاگین های سیستم مدیریت محتوای خود رفته و از بخش افزودن پلاگین، پلاگین ویرایشگر کلاسیک را نصب و فعال کنید. این افزونه خارج از جعبه کار می کند و ویرایشگر گوتنبرگ را پس از فعال سازی غیرفعال می کند.

این افزونه همچنین گزینه ای را برای شما فراهم می کند تا هم Gutenberg و هم ویرایشگر Classic را همزمان نگه دارید. می توانید این کار را در تنظیمات افزونه پیکربندی کنید.

به سادگی به صفحه تنظیمات » نوشتن در قسمت مدیریت وردپرس خود بروید. گزینه انجام این کار را در “تنظیمات ویرایشگر کلاسیک” مشاهده خواهید کرد.

جایگزینی ویرایشگر کلاسیک به جای ویرایشگر گوتنبرگ
جایگزینی ویرایشگر کلاسیک به جای ویرایشگر گوتنبرگ

بنابراین نسخه پیش فرض ویرایشگر وردپرس را به همان ویرایشگر کلاسیک تغییر میدهیم. برای ذخیره تنظیمات خود، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید. اکنون می توانید پیوند جدیدی را در زیر منوی نوشته ها مشاهده کنید تا با استفاده از ویرایشگر کلاسیک ، پست های جدید ایجاد کنید.

 

تغییر ویرایشگر کلاسیک به جای گوتنبرگ
تغییر ویرایشگر کلاسیک به جای گوتنبرگ

همچنین می توانید مقالات قدیمی را با استفاده از ویرایشگر کلاسیک ویرایش کنید. به سادگی به پست ها بروید، صفحه همه ارسال ها و پیوند ویرایش کلاسیک را در زیر پست ها مشاهده خواهید کرد.

جایگزینی ویرایشگر برای مطالب قدیمی
جایگزینی ویرایشگر برای مطالب قدیمی

روش دوم برای تغییر ویرایشگر

برای جایگزینی ادیتور گوتنبرگ به کلاسیک در وردپرس اگر می خواهید Gutenberg را برای برخی از نقش های کاربر و انواع ارسال تغییر دهید، این روش به شما در انجام این کار کمک می کند.

ابتدا باید افزونه Disable Gutenberg را غیرفعال کنید و فعال کنید. پس از فعال سازی، برای پیکربندی تنظیمات افزونه باید به تنظیمات » غیرفعال کردن صفحه Gutenberg بروید. به طور پیش فرض ، این افزونه Gutenberg را در همه جا برای همه کاربران وب سایت شما غیرفعال می کند. با این حال، اگر می خواهید آن را به برخی از نقش های کاربر و انواع ارسال محدود کنید، باید گزینه “Complete Disable” را بردارید.

الگوریتم کبوتر گوگل و تاثیر بر روی سئو سایت
بخوانید …
جایگزینی ویرایشگر کلاسیک به جای گوتنبرگ در وردپرس
جایگزینی ویرایشگر کلاسیک به جای گوتنبرگ

با برطرف کردن آن گزینه های بیشتری برای غیرفعال کردن انتخابی گوتنبرگ برای برخی از نقش های کاربر ، انواع ارسال ، قالب های موضوع یا پست های شخصی نمایش داده می شود.
اگر از افزونه وردپرس استفاده می کنید که با گوتنبرگ سازگار نیست، این گزینه مفید است. فراموش نکنید که برای ذخیره تنظیمات خود، روی دکمه ذخیره تغییرات کلیک کنید.

غیرفعال کردن گوتنبرگ برای برخی از کاربران
جایگزینی برای برخی از کاربران

جمع‌بندی

از روزی که ویرایشگر گوتنبرگ روی کار آمد، کاربران وردپرسی دچار مشکلاتی در نوشتن مطالب خود شدند؛ به همین منظور وردپرس امکان نصب ویرایشگر کلاسیک وردپرس را فراهم کرد که کاربران بتوانند راحت‌تر عمل کرده و مقالات خود را بنویسند. اتفاق جالبی که با نصب افزونه Classic Editor می‌افتد این است که هم ویرایشگر کلاسیک داریم و هم ویرایشگر گوتنبرگ. هر زمان که بخواهیم می‌توانیم از هر کدام استفاده کنیم.
امیدوارم مقاله امروز ما برای شما مفید واقع شده باشد و در تصمیم‌گیری شما اثر خوبی بگذارد.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

15 + 5 =