اصول بهینه سازی تصاویر

اصول بهینه سازی تصاویر

دیتادیزاین _ از آنجا که بخش عمده ای از سایت تصاویر است پس بهتر است در قراردادن تصاویر نکات و ترفندهای بهینه سازی و سئو آن را رعایت کرد.به بررسی نکات و اصول بهینه سازی تصاویر در سایت می پردازیم:

تگ alt: یک خاصیتی برای تصاویر است که میتوان با تعریف کردن یک متن در صورت عدم نمایش تصویر توسط مرورگرها این متن نمایش داده می‌شود درحقیقت alt متن جایگزین تصاویر سایت میباشد.

تگ title: خاصیت دیگری است که در زمینه تصاویر هم مورد استفاده قرار میگیرد که متنی را که برای آن تعریف می کنیم در زمانی که موس را روی آن قرار میدهیم نمایش داده می‌شود.

فرق alt و title: تفاوت این دو ویژگی در این است title زمانی نمایش داده می شود که مرورگر تصویر ما را لود کرده باشد و اگر عکس نمایش داده نشود خاصیت title نمایش داده نمی‌شود. این درحالی است که خاصیت alt دقیقا برای رفع چنین مشکلی که برای لود نشدن تصاویر است استفاده می‌شود.

بهینه سازی تصاویر:

_ از تصاویری استفاده کنید که به موضوع مطلب شما مرتبط است و از عکس های منحصر به فرد خودتان با واترمارک کردن برند خودتان استفاده کنید.

_ اولین قدم برای سئو کردن تصاویر انتخاب نام درست و مرتبط برای عکس است. نام عکس باید به گونه ای باشد که برای گوگل قابل تشخیص باشد که تصویر در مورد چه چیزی است. برای نمونه برای نام از اعداد و شماره ها استفاده نکنید.
نمونه های غلط:         DC1245.PNG                        ۱۲۳٫JPG

_ از نکاتی که به بهینه سازی سایت کمک می‌کند این است که حجم تصاویر کم شود تا سرعت لود شدن سایت و تصاویر بالا نرود. هرچه سایت سریع تر لود شود هم کاربر راحت تر وارد محیط میشود و رضایت دارد و هم ایندکس شدن صفحات توسط موتورهای جستجوی گوگل سریع تر صورت می‌گیرد.

_ تصاویر ریسپانسیو شده باشد یعنی به گونه ای باشد که در حالت های موبایل و تبلت هم بتوان تصاویر را مشاهده کرد.

_ از پسوندهای مناسب و متداول عکس ها استفاده کنید شامل PNG ، JPEG و GIF و BPM می باشد. که بهتر است از BPM استفاده نکنید به دلیل اینکه از اینترنت اکسپلورر پشتیبانی می‌کند.

_ سعی کنید در تعیین کردن Alt و Title از کلمات کلیدی استفاده کنید ولی توجه کنید که از تجمع بیش از اندازه خودداری کنید.

_ از تصاویر به عنوان لینک میتوانید استفاده کنید.

_ از توصیف تصاویر با انتخاب Caption برای تصاویر استفاده کنید. Caption متنی را برای توضیح بیشتر برای عکس در نظر گرفته می‌شود.

_ برای تست و ارزیابی سئو و بهینه سازی تصاویر سایت میتوانید از سایت های گوناگونی  هم استفاده کنید.

_ موتورهای جستجوی گوگل متن هایی که روی تصاویر نوشته میشوند را نمی‌خوانند. درصورتی که متن های مهم و یا تصاویر اینفوگرافیک ایجاد کرده اید ، حتما توضیحات تصویر و جایگزین را تعریف کنید.

در آخر جا داره بر تعیین Alt برای تصویر تاکید می کنم.

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

2 پاسخ به “اصول بهینه سازی تصاویر”

 1. Javad گفت:

  سلام

  واقعا کاربردی بود و مفید / تشکر فراوان 👍👍🙏🙏🙏

  0
  • حسین عبداله پور گفت:

   خواهش میکنم

   0

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>