تاثیر استفاده از SSL در سئو (بهینه سازی) سایت

تاثیر استفاده از SSL در سئو (بهینه سازی) سایت2

در گذشته ی نه چندان دور تا قبل از سال ٢۰١۶ یا ١٣٩۴ کمتر فردی به پروتکل های https یا همون ssl توجه میکرد و کمتر سایتی بود که از اس اس ال استفاده کند.اما در ٢ سال اخیر و هم اکنون که در ابتدای سال ٢۰١٨ هستیم این امر یعنی داشتن ssl و پروتکل های رمزنگاری برای وب سایت ها امری بسیار مهم محسوب میشه و سئوکاران ،کارشناسان سئو و موتورهای جستجو توجه ویژه ای به این مورد دارند این مهم تا جایی پیش رفته است که در حال حاضر تمامی جستجوگرها یا همان browser ها مثل فیرفاکس و کروم سایت هایی را که دارای پروتکل https نیستند غیر امن تشخیص داده و به کاربر هشدار میدهند.

موتور جستجوی گوگل در مقاله ای اعلام کرده ، به سایت های دارای گواهینامه ssl اهمیت بیشتری میدهد . گوگل از این فاکتور برای بهبود رتبه ی سایت ها استفاده می نماید.

بعد از اینکه شرکت گوگل الگوریتم کبوتر را راه اندازی و معرفی کرد بروز رسانی های جدیدی را در سایت خود منتشر کرد و در این بروزرسانی ها صراحتا اعلام کرد ، سایت هایی که از گواهینامه ی ssl استفاده مینمایند، امتیاز خاصی را از طرف گوگل دریافت می کنندالبته گوگل قبل از این هم با معرفی و راه اندازیالگوریتم گورخر ، اعلام کرده بود که یکی از پارامترهای امتیاز دهی به فروشگاه های اینترنتی استفاده از پروتکل SSL می باشد.

تاثیر استفاده از SSL در سئو (بهینه سازی) سایت1

اما چرا گوگل انقدر به ssl و https اهمیت میدهد ؟ شرکت گوگل در نظر دارد که ارتباطات اینترنتی از طریق پروتکل امن ایجاد شود ، در پروتکل https داده ها به صورت امن و رمز گذاری شده بین کاربر و وب سرور منتقل می شود ،همانطور که میدانید بهینه سازی وب سایت دو بازیگردان دارد ، یکی موتورهای جستجو و دیگری کاربران و این موضوع ارتباط امن همان چیزی است که موتور جستجو و کاربر را به هم وابسته تر میکند به اینصورت که همه ی کاربران برای پرداخت ها و حتی گشت زنی های اینترنتی از سایت های امن بازدید میکنند و در نتیجه اطمینانشان به این محیط بیشتر شده و وقت بیشتری میگذرانند و این هم برای ما خوب است هم برای گوگل و هم کاربران طبق این مثال احتمالا اهمیت به کارگیری اس اس ال را درک کردید .

داشتن اس اس ال برای شما مزایایی هم دارد از جمله اینکه امنیت سایت بالا میرود ، کاربران با اطمینان بیشتری از سایت شما دیدار و خرید میکنند ، امن تشخیص دادن وب سایت توسط browser ها ، تشخیص هویت و لینک شدن در همه ی موتورهای جستجو و تاثیرات خوب این پروتکل روی سئوی وب سایت اشاره کرد.

در سال های اخیر گوگل تلاش فراوانی نیز برای سرعت سایت های دارای این پروتکل کرده است و انصافا در حال حاضر این پروتکل از نظر سرعت با http برابری میکند.

البته برای فعال کردن ssl نیاز هست که آدرس سایت را از http به https ارجاع بدید

شما هم زودتر به فکر ssl برای وبسایت خود باشید.

تاثیر استفاده از SSL در سئو (بهینه سازی) سایت2

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − هشت =