بالابردن کیفیت بک لینک

بالابردن کیفیت بک لینک

دیتادیزاین_ در مطلب گذشته به معرفی و نحوه ی بک لینک سازی در مطالب سایت پرداختیم و در این مطلب قصد داریم به مواردی که باعث موفقیت در نحوه ی بک لینک سازی می شود بپردازیم و کیفیت لینک های استفاده شده را بالا ببریم.

بک لینک: لینک هایی از سایت شما که در سایر سایت ها قرار میگیرند بک لینک گفته می شود که کاربران از آن طریق وارد سایت شما می شوند و این مورد در موتورهای جستجو و رنکینگ سایت تاثیر فراوانی خواهد داشت.

برای اینکه لینک سازی ما موفق باشد در ابتدا مطالب سایت هستند که مطالب در ابتدا باید جدید و بروز باشند و از لحاظ متنی طولانی و کامل باشد که سایت های دیگر تشویق به قراردادن لینک مطلب در سایت شان شود و مطالب به هیچ وجه نباید کپی از سایت های دیگر و تکراری باشد.

انکر تکست (Ancher text) کلمه ای است که از طریق آن لینک داده می شود که انتخاب این کلمه بسیار اهمیت دارد این که کلمه چندبار در متن استفاده شده باشد و صرفاً به دلیل اینکه ترافیک کلمه زیاد است در مطالب استفاده نشده باشد. پس باید به دنبال کلمه ای پرترافیک در جستجوها باشید و همچنین در مورد آن کلمه در مطالبتون صحبت کرده باشید و از آن کلمه در متن چندین بار استفاده شده باشد. به طور مختصر یعنی چگالی کلمه ، بالا باشد.

لینک ها باید در سایت هایی قرار داشته باشد که سایت به روز باشد و روند رو به رشدی داشته باشد. اگر لینک در سایتی قرار داشته باشد که مطالب آن بروز و پستی منتشر نمی شود ، را باید رها کنید و بردارید زیرا احتمال پنالتی شدن سایت هم بالا می رود. به همین دلیل از طریق سیستم های گوگل عملکرد بک لینک های سایت را بررسی کنید که در صورت افت در این موارد زود متوجه شوید.

سایتی که لینک در آن قرار می گیرد باید شرایط مناسبی را داشته باشد یکی دیگر از این موارد بالا بودن ترافیک و بازدید سایت است. از طریق سایت similarweb میتوان ترافیک و منابع بازدیدهای سایت ها را آنالیز کرد. اعتبار دامنه ی سایت نیز مهم است. از طریق سایت هایی مثل Open Site Explorer میتوان اعتبار دامنه سایت ها را مشاهده کرد. علاوه بر آن اعتبار صفحات را که همان Page Authority است را برای هر صفحه مشاهده کرد که این عوامل تاثیری بر انتخاب درست سایت ها ، برای بک لینک سازی دارد.

توجه داشته باشید عموماً بیشتر سایت لینک های خود را در فروم های گوناگون قرار می دهند ولی اینکه مطالب را در هر فرومی قرار دهید هم مشکل ساز است. قرار دادن لینک در سایت و فروم هایی که ارتباط موضویی ندارند بی اهمیت است. همچنین قرار دادن لینک در فروم ها و سایت های خارجی که مطالب آنها زبان فارسی نیست و کاربران کشورهای دیگر وارد آن می شوند نیز استباه است شاید باعث ورود کاربران به سایت شود ولی به دلیل اینکه توان خواندن مطالب را ندارد و سریع از سایت خارج می شوند نرخ خروج و پرش را بالا میبرد مگر اینکه سایت شما چندزبانه باشد.

 

نوع یا rel لینک ها هم مهم هستند. این که لینکی که در سایت های دیگر قرار میگیرند dofollow یا  nofollow باشد اهمیت ویژه ای خواهد داشت که تفاوت این نوع از لینک ها را در مطلبی کامل توضیح دادیم که باید چگونه باشند. ولی در اینجا هم باید بگم که لینک های nofollw فقط در آمار بازدید تاثیر دارد و موتور های جستجو آنها را دنبال نمی کنند و به آن اهمیتی نمی دهند.

نکته ی پایانی که باید در مرود بک لینک سازی دقت داشته باشید ، این است که در مطالبی که منتشر می کنید تعداد لینک هایی که در مطلب استفاده می کنید به اندازه و متناسب با اندازه متن شما باشد که دچار اسپم نشوید.

 

 

 

 

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>