لایک بیشتر در اینستاگرام

دیتادیزاین _امروزه اینستاگرام از محبوب ترین شبکه های اجتماعی ایران و جهان است. تعداد کاربران بالای آن باعث شده که کاربران تبلیغات برندهای خود و همچنین فعالیت های شخصی و اجتماعی خود را به اشتراک بگذارند و از مواردی که در دیده شدن صفحه ی اینستاگرام شما می‌شود تعداد دنبال کنندگان و لایک های هر پست شما می‌باشد. اینستاگرام تقریباً ۷۰۰ میلیون کاربر فعال دارد و روزانه تقریبا ۹۵ میلیون پست به انتشار می‌رود و روزانه درکل ۳٫۵ میلیارد ، پست ها لایک می‌شوند. این آمار از ترافیک بالای این شبکه اجتماعی حکایت دارد.

چه کنیم که تعداد لایک های پست های ما افزایش پیدا کند؟

  • استفاده کردن از هشتگ‌ : هشتگ ها بخش مهمی از پست های اینستاگرام را تشکیل می‌دهند. هشتگ ها در حقیقت امکان دسته بندی پست شما را می‌دهد که میتوان چندین هشتگ هم برای هر پست تعیین کرد البته برای اینکه بازخورد بهتری از هشتگ‌گذاری پست‌ها داشته باشید بهتر است از هشتگ‌های پراستفاده و پربازدید مطلبتان استفاده کنید و همچنین از هشتگ‌های مربوط به موضوع پست خودتون استفاده کنید و صرفاً از بالاترین هشتگ‌های بازدید شده ای که به مطالب شما ربطی ندارند استفاده نکنید.

  •  در تصاویری که منتشر می‌کنید از افکت ها و فیلترهای زیبایی استفاده کنید مثلاً طبق آماری تصاویری گه افکت هایی با طیف های رنگی سرد استفاده شده اند لایک بیشتری نسبت به تصاویری که رنگ های گرم مثل نارنجی و قرمز دارند دریافت می کنند. محبوب ترین نوع افکت ها Early Bird ، X Proll ، Aviary و Valencia هستند.
  • از تصاویر خاص و کمتر دیده شده استفاده کنید و از تکنیک های و ترفندهای خاص عکاسی یا طراحی به کار ببرید. نرم افزارهای گوناگونی هم برای این کارهای خلاقانه ساخته شده اند که می‌توانید مثلاً از تصاویر کلاژ ، ویدوهای اسلو موشن و … استفاده کنید. خود اینستاگرام قابلیهای جدیدی را هر روزه به این برنامه اضافه می‌کند مثلا قابلیت Text ، Boomerang ، Superzoom و … .
  •  یک کاربر فعال اینستاگرام باشید پست های خود را طبق زمانبندی مناسب هر روز یا حداکثر هر دو روز یکبار به اشتراک بگذارید. در نظرسنجی ها پرسش های سایر کاربران اینستاگرامی شرکت کنید و در زیر پست هایشان کامنت بزارید و پست های دیگران را لایک کنید.حتی در قسمت سرچ شماری از کاربران که شما فالو نکردید و آنها نیز شما را فالو نکردند مشاهده می‌شود که میتوانید پست های آنها را لایک کنید تا مورد توجه افرادی که شما را دنبال نمی‌کنند ، باشید.
  • پست های خودتان را در زمان های پر ترافیک و پربازده این اپلیکیشن منتشر کنید که در مطلبی جداگانه در مورد زمان و تعداد پست های روزانه در اینستاگرام پرداخته‌ایم.
  •  در صورتی که شبکه های اجتماعی دیگری نیز دارید این شبکه ها را به هم لینک کنید تا در صورتیکه در اینستاگرام پستی منتشر کردید در سایر شبکه ها نیز انتشار پیدا کند.

  • استفاده از استوری و لایو استوری برای دیده شدن بیشتر اکانت شما تاثیر دارد. حتما توجه کنید در صورتی که به دنبال لایک های بیشتر هستید حتما اکانت شما اکانت عمومی باشد تا کاربران راحت تر بتوانند مطالب شما را بازدید کننند.

  • تصاویری را که پست می‌کنید حتما متن هم در پایین آن بنویسید ، یک متن کوتاهی که توضیحی در مورد عکس بدهد و بهتر است که از متن های ترغیب کننده برای کاربر ، استفاده شود. از خالی گذاشتن قسمت text بپرهیزید.

مدیر کل

کارشناس ارشد IT . محقق و مدرس سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، توسعه دهنده جوملا ، علاقه مند به آموزش در حوزه راه اندازی کسب و کار اینترنتی . در حال حاضر مدیر وب سایت دیتادیزاین هستم.


در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

پاسخی بگذارید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>