آموزش راه اندازی سایت با نصب بسته نصبی در لوکال هاست

آموزش راه اندازی سایت با نصب بسته نصبی در لوکال هاست

همانطور که در مقاله آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست از مرجع آموزش ۰ تا ۱۰۰ وردپرس گفته شد شما بدون هیچگونه نیاز به خرید هاست میتوانید برای راه اندازی سایت و تغییرات ظاهری مورد نظر بر روی سایت خود از طریق لوکال هاست اقدام کنید. درواقع لوکال هاست محیطی شبیه به همان هاست است که به صورت آفلاین اجازه نصب قالب وردپرس را میدهد. ما در مقالات قبلی درمورد نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp و wamp به طور کامل و واضح توضیح دادیم که چگونه میتوانید فایل وردپرس را بر روی لوکال هاست نصب و راه اندازی کنید. اما در این مقاله میخواهیم آموزش راه اندازی سایت با بسته نصبی قالب وردپرس در لوکال هاست را به شما آموزش دهیم که البته بی ربط هم نخواهند بود.

نحوه راه اندازی بسته نصبی در لوکال هاست

نصب زمپ و یا نصب ومپ

ما در این قسمت از طریق نرم افزار زمپ به راه اندازی بسته نصبی در لوکال هاست میپردازیم. اولین کاری که شما باید انجام دهید این است که برنامه زمپ را دانلود و نصب کنید اگر قبلا این کار را انجام نداده اید و نحوه نصب آن را بلد نیستید می توانید در آموزش نصب وردپرس روی لوکال هاست xampp و wamp نحوه نصب و اجرایی زمپ را به صورت ویدیویی و تصویری ببینید.
خب بعد از اینکه زمپ را راه اندازی کردید باید به پوشه xampp و سپس htdocs مراجعه کنید و باید فایل بسته آسان نصبی قالب را به این پوشه که روت اصلی سایت شما می باشد منتقل کنید.
توجه داشته باشید که شما باید فایل بسته آسان نصبی را از حال زیپ اکسترکت کنید و سپس فایل اصلی را می توانید حذف کنید و در پوشه htdocs فقط باید دو فایل مانند تصویر شماره ۲ موجود باشد.

خب حالا شما باید مرورگر خود را باز کنید و آدرس localhost/installer.php را در آن وارد کنید تا صفحه ای برای شما باز شود. در صفحه باز شده شما باید همانند تصویر زیر تیک گزینه پذیرفتن شرایط و قوانین را فعال کنید و سپس بر روی Next کلیک کنید.

وقتی بر روی Next کلیک کردید بعد از چند لحضه صفحه ای جدید برای شما باز می شود که شما باید در این صفحه اطلاعات دیتابیس خود را وارد کنید.

آموزش ساخت دیتابیس
برای ساخت دیتابیس در مرورگر خود باید آدرس /localhost/phpmyadmin را وارد کنید و بعد از اینکه صفحه ای برای شما باز شد باید شما در بالا بر روی Databases کلیک کنید و در پایین در قسمت ایجاد دیتابیس باید یک نام برای دیتابیس خود انتخاب کنید و در فیلد جلوی آن باید گزینه utf8_bin را انتخاب کنید و سپس بر روی Create کلیک کنید( در لوکال هاست نیازی به پسورد نیست)

خب بعد از ایجاد دیتابیس به صفحه نصب بر گردید. در این صفحه شما باید فیلد اول یعنی Action را به گزینه Create New Database تغییر دهید، فیلد Host باید ثابت بماند، در فیلد Database باید نام دیتابیسی که ایجاد کردید را وارد کنید، در فیلد User باید root را وارد کنید و فیلد پسورد را هم باید خالی بگذارید.

برای اطمینان از وصل شدن دیتابیس می توانید بر روی دکمه تست دیتابیس کلیک کنید تا پیام موفقیت آمیزی را دریافت کنید. خب حالا بر روی Next کلیک کنید تا به مرحله آخر نصب بروید.
در این مرحله شما می توانید در قسمت Title نام سایت خود را وارد کنید و در پایین مانند تصویر زیر باید بر روی Options کلیک کنید تا گزینه های آن برای شما نمایان شود، در اینجا شما باید نام کاربری و پسورد برای ورود به سایت خود را انتخاب کنید.

بعد از انجام مراحل ذکر شده بالا، به قسمت پایین صفحه مراجعه کنید و بر روی Next کلیک کنید تا مراحل راه اندازی تمام شود.
خب حالا مراحل نصب بسته نصبی در لوکال هاست کامل شده است و فقط کافی است تا شما به آدرس localhost بروید تا سایت خود را مشاهده کنید. یا بر روی Site Login کلیک کنید تا وارد سایت شوید.
خب به پایان مقاله آموزش راه اندازی سایت با نصب بسته نصبی وردپرس در لوکال هاست رسیدیم امیدواریم نحوه راه اندازی بسته نصبی در لوکال هاست را یاد گرفته باشید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

17 − 16 =