راهنمای ثبت دامنه های بین المللی

برای استفاده بهتر از سایت در سطح جهانی داشتن دامنه با پسوند هایی مثل com , net , info , ….. که به نام دامنه های بین المللی شناخته میشوند یکی از فاکتور های لازم است. هر دامنه نشانگر یک موضوع خاص میباشد مثلا دامنه com بیانگر تجاری بودن سایت است البته بسیاری از سایت ها ی همه منظوره از این پسوند استفاده میکنند. برای آشنایی بیشتر با نوع پسوند ها به آموزش  انواع پسنود های دامنه    مراجعه نمایید.

برای ثبت این چنین دامنه ها باید مراحل زیر را طی کنید:

۱ – پس از مراجعه به صفحه ثبت دامنه ( ثبت دامنه در دیتادیزاین ) باید در قسمت فرم جستجو دامنه، دامنه خود را وارد کنید تا بررسی شود که آیا دامنه آزاد است و می توان آنرا ثبت کرد و یا کسی از قبل آن را ثبت کرده است.

 

۲- در صورت آزاد بودن باید دامنه خود را برای براساس خواسته و قیمت یا شرایط آن انتخاب کنید.

۳- بعد از انتخاب باید نام سرور ها یا همان dns های سرویس دهنده ی خودتان را وارد کنید. در هنگام خرید هاست فروشنده هاست dns های مربوط به هاست را به شما ارائه میدهد. آنها را در این جا وارد میکنیم. چنانچه دامنه را از دیتادیزاین تهیه کرده باشید این قسمت بطور خود را تکمیل میشود و کافیست برروی ادامه کلیک نمایید.

 

۴ – پس از تایید سفارش در صفحه بعدی باید مشخصات خود را تکمیل نمایید.

۵- پس از تکمیل مشخصات و مراحل ثبت نام و پرداخت هزینه، دامنه شما ثبت میشود ولی یک ایمیل جهت فعال سازی دامنه برای شما ارسال میشود که حاوی لینک فعال سازی است.

پس از کلیک بر روی لینک فعال سازی باید ۳ گزینه زیر را انتخاب کنید و در آخر دکمه Submit را بزنید.

  • I declare the information above is true
  • General
  • Approve

پس از تایید معمولا بین ۲ تا ۸ ساعت زمان نیاز است تا دامنه فعال شده در دسترس قرار گیرد.

تذکر : اگر مراحل بالا را به درستی انجام ندهید با ارور زیر مواجه خواهید شد:
yourdomain.com pending validation

The registrant details for yourdomain.com have not been validated yet, if you are the registrant please check your e-mail for instructions on how to validate and activate your domain.

Hostcontrol

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>