خطای Invalid address در فرم تماس جوملا

برخی موارد مشاهده شده که در منو و ماژول فرم تماس بعد از تکمیل فرم و کلیک بر روی دکمه ارسال با صفحه ی خطای Invalid address روبرو می شوید.در این مطلب و روش های حل این مسئله را در جوملا مرور میکنیم .

یک نمونه از خطای به وجود آمده را در تصویر زیر برای شما آماده کرده ایم .این خطا در همه ی سایت ها با همین متن ظاهر میشود ولی بسته به نوع قالب جوملا شکل ها و استایل های متنوعی دارد.

توجه : این خطا در صورتی که در افزونه های جانبی تماس با ما که شما نصب کردید اتفاق بیوفتد راه حل های دیگری دارد.

در صورتی که در فرم تماس خود جوملا این مشکل را دارید آموزش زیر را دنبال نمایید.

روش برطرف کردن خطای invalid address

زمانی در فرم تماس جوملا این خطا پیش میاید که شما تنظیمات مربوط به ایمیل را در فرم تماس مورد نظر به اشتباه انجام داده اید.

ابتدا نسخه ی جوملای خود را بروزرسانی کنید و اگر نمیتوانید هم مشکلی نیست اما اگر ورژن بروزتری داشته باشید بهتر است.

از طریق مدیریت جوملا مسیر زیر را دنبال نمایید:

منوی کامپوننت‌ها / زیر منوی تماس ها

سپس باید وارد گزینه تماس مورد نظر شوید (منظور تماسی که به فرم تماس سایت اختصاص داده اید).

بعد از ورود به بخش تماس مورد نظر حتما میبینید که جلوی پست الکترونیک هیچ چیز نوشته نشده یعنی پست الکترونیک خود را وارد نکرده اید و در اصل علت اصلی خطای invalid address همین است و یا یک ایمیل نادرست طبق الفبای چینش اشتباه مثل ( @ ) قرار داده اید . شما در این فیلد باید مشخص کنید فرم های ارسالی برای چه آدرس ایمیلی ارسال شوند و باید ایمیل خود را در این فرم وارد نموده و دکمه ذخیره را بزنید.

بسیار خوب حالا فرم تماس سایت را یک بار رفرش کنید و بعد اطلاعات خاصته شده را تکمیل و فرم را ارسال کنید . امیدواریم مشکل حل شده باشد در غیر اینصورا در قسمت نظرات همین پست اعلام نمایید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دو + هفده =