لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها
آموزش و ترفند جوملا

آموزش و ترفند جوملا (41)

مسئله وقت گیر برای هر کاربر جوملا و یا حتی یک توسعه دهنده جوملا سفارشی کردن ظاهر و جریان یک وب سایت با توجه به خواسته های مشتری و درخواست های فردی نسبت به نوع کسب و کار است . به  وجود آمد quix به این دلیل بود که بر این مشکلات غلبه شود و محیطی راحت تر ، جذاب تر و دور از پیچیدگی برای کاربران جوملا فراهم شود ، در حالی که چندین افزونه «سازنده صفحه» وجود دارد  سعی شده افزونه ساخت صفحات جوملا quix pagebuilder از بهترین های آن ها هم بهتر باشد.

هنگامی که یک افزونه را نصب می کنید در افزونه فقط پلاگین ها و یک کامپوننت نصب میشود و بعد ما اطلاعات خود را در کامپوننت وارد می کنیم. حال میخواهیم این اطلاعات را نمایش دهد ولی هیچ ماژولی برای این کار وجود ندارد. برای رفع این مشکل با ما همراه باشید.

یکی دیگر از راه های افزایش امنیت جوملا دور از دسترس قرار دادن فایل  configuration.php است. configuration.php در جوملا فایلی است حاوی اطلاعات دسترسی به دیتابیس، FTP ،مسیر های ذخیره سازی Temp و دیگر تنظیمات مهم جوملا همگی در این فایل قرار دارند. برای تغییر مسیر این فایل مراحل زیر را طی کنید:

در حقیقت میخواهید فایل هایی که از یک پسوند به یک پسوند دیگر تغییر دهید. مثلا قصد تغییر پسوند فایل‌های PHP به HTML را داشته باشیم یعنی آدرس فعلی فایل Example.com/file.php  را به Example.com/file.html تغییر دهیم که برای این کار عملیات زیر را انجام میدهیم:

هنگامی که یک دامنه جدید خریداری کرده اید و میخواهید آدرس قدیمی خود را به آدرس جدید انتقال دهید بهترین راه استفاده از ارجاع ( ریدایرکت ) 301 و 302 فایل .htaccess می باشد تا از جریمه شدن و کاهش رنک سایت توسط موتور های جستجو  جلوگیری شود.

سایتی که دارای پروتکل https است باعث میشود اطلاعات و داده های سایت محافظت شوند و مهم تر از همه صفحات سایت مان سریع تر  توسط Google ایندکس شود که برای اعمال این پروتکل باید گواهی نامه ی SSL داشته باشیم.

با استفاده از این آموزش میتوانید ip مورد نظر خود را جهت جلوگیری از دسترس به وبسایت مسدود کنید.مثلا با بررسی بازدید کننده های سایت متوجه شدید یک یا چند IP خاص ترافیک بسیار زیادی بر روی سایت شما ایجاد کرده اند. برای جلوگیری از این ip ها مراحل زیر را طی کنید:

يکي از راه هاي امن کردن سايت رمز کذاري بر روي پوشه هاي مختلف در هاست مي باشد. بهتر است حداقل بروي پوشه مربوط به مديريت سايت (administrator) رمز عبوري جدا از ورود به مديريت قرار دهيد.

permission در واقع به معنای میزان دسترسی کاربران و بازدیدکنندگان به فایل ها و فولدر های داخل هاست هستش، که برای هر فایل یا فولدری از هاست میشه یه سطح دسترسی خاصی رو متناسب با کاربرد اون فایل تعیین کرد. این یکی از  اصول اولیه تامین امنیت وب سایت و فایل های داخل هاست محسوب میشه.

صفحه1 از3