لوگوی دیتادیزاین

Menu
Yendif Video Share - Search
HikaShop categories search plugin
HikaShop products search plugin
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها

7 تاکتیک سئو برای نوشتن توضیحات متا

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

توضیحات متا مثل تبلیغات در نتایج جستجو می‌مونه.

گوگل همیشه این توضیحات رو نشون نمی‌ده (بعضی وقت‌ها گوگل بخشی از متن صفحه رو به نمایش می‌ذاره که بیشتر به جستجو مربوط باشه) اما وقتی نشون بده، یه متنی که به خوبی نوشته شده باشه می‌تونه کلیک‌های بیشتری رو براتون جذب کنه.

توضیحات متا رو برای هر صفحه به صورت منحصربه‌فرد بنویسید و سعی کنید که گیرایی داشته باشه و ارزش منحصربه‌فرد رو به افراد منتقل کنه و اون‌ها رو تحریک کنه که روش کلیک کنن. هر دو طرف رو در نظر بگیرید کاربران و سئوی سایت

به این 7 روش توجه کنید تا بتوانید توصیفات بهتر را برای وب سایت خود ایجاد کنید که باعث می شود بازدیدکنندگان روی لینک شما کلیک کنند و به صفحات شما دسترسی پیدا کنند ، بنابراین رتبهSERPسایت خود را ارتقا می دهید.

کاراکترهای متن نهایتا 155 کاراکتر یا کمتر باشد

به گفته تیم متخصص در سایت Moz، دستورالعمل برای ابعاد توصیفات متا 150 تا 160 کاراکتر است. من شخصا 155 کاراکتر یا کمتر را هدف قرار می دهم. این موضوع  ثابت میکنه که یک چالش واقعی در هنگام نوشتن توضیحات کامل برای صفحات وب پیش روی ما هست، اما با ادامه دادن توضیحات بیش از 160 کاراکتر و یا قرار ندادن توضیحات که باعث میشه موتور جستجو متن نوشته اصلی شمارو بخونه و نتیجه ی جستجوی شما در SERP  یا همون صفحه نتایج گوگل که به کاربر نشون داده میشه قطع شود و متن شما ناقص نشان داده شود و کاربر از کلیک کردن روی آن خودداری کند.

بهتر است خودتون رو اجبار کنید که یک تن فوق العاده برای توضیحات متا بنویسید به این ترتیب شما می توانید یک بیانیه کامل را ارائه دهید که الهام بخش کلیک کاربر است.

ارائه یک پیشنهاد ارزشمند به مشتری

برای هر توصیفی که شما نوشتید، باید توجه داشته باشید که کاربر چه فکر میکند: بنظرتون چرا باید خودمون رو جای کاربر بزاریم؟ اینجا جایی هست که باید نظرمان را به روشنی بیان کنیم برای هر توصیف متا که می نویسید، سعی کنید به این دو سوال پاسخ دهید: «این چه صفحه ای ارائه می دهد؟» و «چرا باید از این صفحه بازدید کنم؟» اگر نمی توانید به آن پاسخ دهید، توصیفات را دوباره انجام دهید تا بتوانید آن را انجام دهید.

برای اطمینان از این که توضیحات متای شما منحصر به فرد است و از رقابت خوبی برخوردار و تاثیر گذار است، وقت خود را برای انجام برخی مقایسه های یک طرفه برای ارزیابی آنچه که در توضیحات صفحه خود می گویند، بگذارید. و پس از آن، نوشتن یک توضیح بهتر!

متن دعوت کننده و خوشامد گویانه

من همیشه سعی مکنم برای کاربران مطلب بنویسم تا برای موتورهای جستجو، دلیلش این است که شما با اسفاده از متا میخواهید کاربر را به وب سایتتان دعوت کنید .عبارات كلیدی در هر صورت شما را بسیار دور از SERPs نخواهند گذاشت، حتی اگر رتبه 3 را برای عبارت هایی كه هدف قرار میدهید، رتبهبندی كنید.

همانطور که جان کلارک از Rival IQ آن را در مقاله خود قرار داده است (آیا توضیحات متایسایت شما به عنوان برچسب تگ شما کار می کند.

نیازی به گفتن نیست، متن توضیحات را بخوانید و دوباره آن را بخوانید تا اطمینان حاصل شود که غلط املایی در تایپ وجود ندارد: در چنین مقدار کوتاهی از متن بسیار بد است.

شامل دعوت به کار و یا پیشنهاد باشد

متا توصیف وب سایت شما اساسا یک آگهی در SERPs است، این متن فروش شماست، به خصوص اگر در رتبه بالا قرار بگیرید درست زیر تبلیغات پرداخت شده. بنابراین، توضیحات متا یکتنه برای شما کار می کند! متا توصیف شما یک راه عالی برای افزایش میزان کلیک است. در اینجا یک نگاهی بیندازیم به آنچه Salesforce در توضیحات خود استفاده می کند. ببینید که چگونه آنها یکی از پیشنهادات خود را معرفی می کنند؟

از بین بردن بعضی از نام های اضافی

برای صنایع خاص، ترکیب نام برخی از مشتریان، فروشندگان، مارک ها یا گواهینامه هایی که شرکت شما با آن مرتبط شده است، می تواند شرایط قانع کننده ای برای اعتبار شما ایجاد کند و کلیک های تبلیغاتی را بیشتر و کاربر را تشویق به کلیک نمایداما همیشه به یاد داشته باشید، گوگل هر توضیحی را با علامت نقل قول قطع می کند. بنابراین مطمئن شوید هر شخصیت غیر الفبا و عددی را در هنگام صدور گواهینامه یا نام تجاری ذکر نکرده اید.

 

توجه داشته باشید که از گوگل ادوردز برای رقابت کلمات کلیدی استفاده نمایید

با در نظر گرفتن گوگلAdWordsو تبلیغات آن باید سعی کنیم در رتبه بعدی باشیم به این صورت که مت و توضیحاتی شبیه به تبلیغات های ادورز و هم جهت آنان اما توصیف کننده تر و ماهرانه تر بنویسید.

اگر بتوانید یک متا توصیف کننده دعوت کننده و مفیدتر بنویسید می توانید اطمینان  پیدا کنید که در بهترین جایگاه بعد از تبلیغات ادوردز ایستاده اید. این مثال کامل را از دوستان ما درWistiaمشاهده کنید. شرح آنها بسیار تمیز و جذاب تر است.

تست نظارت سازگاری

نگران نباشید کمی به آزمایش بپردازید تا ببینید چه چیزی برای وب سایت و صنعت شما مناسب است. اگر یکی از راهنمایی های فوق ذکر شده برای شما شگفت انگیز باشد، سعی کنید آن را برای سایر صفحات سایت خود انجام دهید. اما لطفا از تکرار دور بمانید! اگر چند صفحه یک توصیف متای مشابه داشته باشند، نتایج SERP یک دسته از صفحات وب سایت شما را برای جستجوی مشابه نشان می دهد و بازدید کننده احتمالا فکر می کند که آنها مربوط نیستند.

بهترین توصیفات متا با محتوای با کیفیت بالا پشتیبانی می شود

دنیای جستجو دائما در حال تغییر است، اما یک چیز ثابت است : وب سایت هایی با محتوای با کیفیت که به نیازهای کسانی که برای آن محتوا جستجو می کنند و تجربه ی کاربر پسند را فراهم می کنند، در SERPs برنده خواهند شد. این همه با متا توصیف های شما آغاز می شود که اساسا دامنه خوش آمدید به دروازه مجازی سایت شماست. اطمینان حاصل کنید که این نکات را در نظر بگیرید تا اطمینان حاصل شود که بهترین نتیجه را برای اولین بار ارائه می کنید.

امیدواریم از این محتوا مه به صورت اختصاصی توسط تیم سئو دیتادیزاین ترجمه و تنظیم شده است لذت برده باشید .

خواندن 1345 دفعه
رضا سردشتی

بیش از 10 سال سابقه در راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، طراحی وب سایت و سئو

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.