انتقال مطالب جوملا به k٢

جوملا

همانطور که میدانید افزونه k2 جوملا قابلیت های فراوانی دارد از جمله این قابلیت ها میتوان به ساخت لینک های سئو فرندلی یا لینک های کوتاه با معنی برای سئوی بهتر سایت اشاره کرد . بسیاری از کاربران به صورت پیش فرض از سیستم مطالب جوملا برای مقاله های خود استفاده میکنند اما بعد از درک این موضوع که k2 سیستم جامع تری است دوست دارند کع مطالب جوملا را به k2 انتقال دهند . اما چطور ؟ با ما همراه باشید.

جامع تری است دوست دارند کع مطالب جوملا را به k2 انتقال دهند . اما چطور ؟ با ما همراه باشید.

افزودن مطالب از جوملا به کی ۲ ( k2 )

ابتدا وارد مدیریت سایت جوملایی خود شوید .

برای انتقال مطالب جوملا به k2 ابتدا باید افزونه k2 را نصب کرده باشید

از منوی کامپوننت ها وارد کی ۲ ( k2 ) شوید . مانند شکل زیر روی گزینه وارد کردن مطالب جوملا کلیک کنید.

حال پنجره زیر برای شما نمایان میشود و در آن پیغام زیر نوشته شده است

هشدار: شما در حال ورود کلیه بخش ها، مجموعه ها و مطالب از کامپوننت هسته ای محتوی جوملا به کامپوننت K2 می باشید! در صورتی که برای اولین بار اقدام به چنین کاری کرده اید، و سایت شما بیش از چند هزار مطلب دارد، این عملیات ممکن است دقایقی طول بکشد. در صورتی که قبلا این کار را انجام داده اید، با انجام مجدد این عمل مطالب تکراری ایجاد خواهند شد!

با کلیک بر روی دکمه ok تمام مطالب جوملا از طریق پایگاه داده به جدول مخصوص کی۲ کپی می شوند. برای کم شدن احتمال خطا در انتقال داده ها ، مطالب همراه با نام نویسنده ،تاریخ و فایل های پیوست کپی می شوند .

حالا تمام مطالب در کی۲ ( K2 ) هستند و شما می توانید هر گونه تغییری در آنها ایجاد کنید.

در اینجا سوالی است که ذهن بسیاری از کاربران جوملا را درگیر کرده است ؟؟؟؟؟؟؟

اگر بخواهیم فقط مطالب موجود در برخی از بخش ها و مجموعه ها را منتقل کنیم چه باید کرد؟ نتاسفانه هیچ راه حلی برای این کار در کی۲ ( K2 ) وجود ندارد.

تنها کاری که می توانیم انجام دهیم این است که در صفحه مدیریت مطالب جوملا تمام مطالبی که نمی خواهید به کی۲ ( K2 ) منتقل شوند را بایگانی کنید و سپس محتوای جوملا را به کی۲ ( K2 ) منتقل کنید. در این صورت مطالب بایگانی شده به کی۲ ( K2 ) منتقل نخواهند شد.

توجه : اگر تعداد بازید کنندگان سایت شما زیاد است زمان خلوتی را برای اجرای این عملیات انتخاب کنید. اگرچه این عملیات حداکثر ۵ دقیقه طول خواهد کشید ممکن است کاربران سایت دچار مشکل شوند.

امیدوارم از این مطلب استفاده کرده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =