کامپوننت کی ۲ (k2 component) بهتر است یا مدیریت مطالب جوملا ؟

کامپوننت کی ۲ (k2 component) بهتر است یا مدیریت مطالب جوملا ؟

بحث های زیادی پیرامون این موضوع مطرح میباشد که آیا کامپوننت مدیریت مطالب پیش فرض جوملا بهتر است یا کامپوننت بسیار محبوب و معروف کی۲ (( به انگلیسی (k2) ))

سیستم مدیریت مطالب و محتوای پیش فرض جوملا در کل کامپوننت خوبی است که امکانات خوبی دارد اما متاسفانه این امکانات برای سیستم مدیریت محتوای یک وب سایت که قرار است در موتورهای جستجو مطرح شود کافی نیست.

افزونه k2 یکی از پرطرفدارترین افزونه های مدیریت مطالب و مجموعه ها در جوملاست که با هدف جایگزین شدن با سیستم پیشفرض مدریت مطلب جوملا تولید شده که امکانات فوق العاده ای دارد.

این کامپوننت توسط شرکت JoomlaWorks توسعه و پشتیبانی میشود .

اما برویم به سراغ ویژگی های k2 :

قالب بندی مطالب, درج تصویر مقالات, درج فایلهای ویدئویی, درج فایلهای صوتی, درج پیوست فایل در مطالب, ایجاد گالری تصاویر برای مقالات, قابلیت کشیدن و رها کردن فایل ها, ایجاد دسته بندی های تو در تو, دارای سیستم نظردهی مقالات, ایجاد برچسب( تگ ) برای نوشته‌ها و مطالب,مدیریت سطوح دسترسی پیشرفته , اینها تنها قسمتی از ویژگی های بسیار متنوع این افزونه پرطرفدار بود.

افزونه ی k2 از ماژول ها ,افزونه های جانبی و پلاگین ه و ماژولهای متعددی برای اضافه کردن بخش های دیگر و همینطور حالات نمایش مطالب در سایت برخوردار میباشد که این ویژگی باعث شده k2 از برترین و معروفترین ها باشد.

یک ویژگی بسیار مهم دیگر بهینه بودن این افزونه برای موتورهای جستجو است که عامل تعین کننده ای در خوانده شدن مطالب به وسیله موتورهای جستجوست پس برای سئو بسیار مفید است

باتوجه به ویژگی های مطرح شده از کامپوننت k2 پیشنهاد تیم دیتادیزاین به طراحان وبی که با جوملا کار میکنند این است که برای تمامی سایت های جوملایی حتما این کامپوننت را نصب و استفاده نمایند.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 2 =