افزونه مزایده وردپرس | راه اندازی سایت مزایده آنلاین

افزونه مزایده وردپرس | راه اندازی سایت مزایده آنلاین

همانطور که می دانید سایت های حراجی و مزایده آنلاین برتر در دنیا وجود دارد که برای مزایده محصولات خودشان و دیگران وجود دارد . اگر قصد تان راه اندازی سایت مزایده آنلاین است. در وردپرس می توانید چنین کاری را عملی کنید.به همین خاطر شما با داشتن یک افزونه مزایده در وردپرس قادر خواهید بود پا جای این سایت‌ها بگذارید و یک حراج حرفه ‌ای در سایتتان ایجاد کنید.

در حال حاضر مزایده و حراج به یکی از بزرگ‌ترین پروژه‌های تجارت الکترونیک تبدیل‌شده است. شما نیز می‌توانید به‌راحتی و بدون هیچ مشکلی یکی از افزونه‌هایی که امروز برای شما خواهیم گفت را دانلود کنید و  با راه اندازی سایت مزایده آنلاین ایجاد کنید و منتظر باشید تا سود بالایی از حراج محصولاتتان به‌دست بیاورید.

انواع سایت های حراجی آنلاین

در راه اندازی سایت مزایده آنلاین ، وب سایت های مزایده ای و حراجی آنلاین مدل های تجاری کسب و کار متفاوتی دارند. هر مدل حراجی ، متد و مدل مربوط به خود را در زمینه ی تعیین قیمت و جایزه ی نهایی خریدار دارد.

سه طرف در یک حراجی یا مزایده شرکت دارند:

– فروشنده : مالک محصول که آن را برای فروش به مزایده می گذارد.
– خریدار یا پیشنهاد دهنده ی قیمت : فردی که مبلغی را برای خرید یک محصول پیشنهاد می دهد.
– مزایده گر یا متصدی حراج: مدیر سایت یا فردی که بر حراجی نظارت می کند.

سه مدل اصلی حراجی آنلاین

سه مدل اصلی حراجی آنلاین وجود دارد که در ادامه به بررسی آنها خواهیم پرداخت:

Buy it now – هم اکنون بخر (Buyout):

فروشنده می تواند یک قیمت ثابت، جدا از مزایده ی در حال برگزاری، انتخاب کند. محصول زمانی که بالاترین قیمت پیشنهاد می شود و یا زمانی که قیمت ثابت انتخاب می شود، به فروش می رسد.

Reserve price – قیمت رزرو

فروشنده یک قیمت پایه را برای محصول انتخاب میکند. حراجی از قیمت تعیین شده شروع می شود. بالاترین پیشنهاد می تواند محصول را از آن خود کند.

Proxy bidding – مزایده وکالتی

Proxy در زبان پارسی به معنای اختیار رای دادن از طرف شخص غایب و یا وکالت نامه ی رای برای پیشنهاد قیمت می باشد. بدین ترتیب پیشنهاد دهنده از طریق نرم افزار، درخواست خود را به طرف مقابل ارسال می کند. نرم افزار بر روی حداکثر قیمتی که پیشنهاد دهنده مایل است، مقطوع شده است. نرم افزار حراجی را برگزار میکند و بیشترین پیشنهاد در حراجی، برنده مزایده خواهد بود.

ویژگی های سایت های مزایده

به طور کلی برای راه اندازی سایت های مزایده آنلاین ،وب سایت های مزایده دارای ویژگی های مشترکی هستند . در زیر می خواهیم برخی از ویژگی های سایت های مزایده را بگوییم. مهمترین نکته در سایت های مزایده ، داشتن کارت های اعتباری بانکی است . با استفاده از این کارت ها می توان تمامی پرداخت های آنلاین را انجام داد .

 • در درجه اول وب سایت مورد نظر باید قابلیت پشتیبانی از حجم بالای ترافیک را داشته باشد . زمانی که مزایده ای شروع می شود امکان دارد تعداد شرکت کنندگان زیاد باشد .
 • مهمترین اصل هر وب سایت پشتیبانی آن می باشد . در وب سایت های مزایده که مبالغ زیادی پول رد و بدل می شود ، وجود پشتیبان الزامی است . پشتیبان آنلاین باید بتواند تمام مشکلات احتمالی را پیش بینی نماید .
 • درگاه پرداخت ؛ برای دریافت هزینه های مختلف از کاربران به صورت آنلاین درگاه پرداخت الزامی است . لازمه داشتن درگاه پرداخت نماد اعتماد می باشد .
 • طراحی وب سایت مزایده باید به نحوی باشد که کاربران در استفاده از آن دچار مشکل نشوند و به سادگی بتوانند با وب سایت ارتباط برقرار نمایند . اگر مزایده ها به صورت بین المللی انجام می شود لازم است سایت چند زبانه باشد .
 • امکان ثبت نام فروشندگان و خریداران و ایجاد حساب کاربری
 • طبقه بندی حراجی ها
 • ارسال پیشنهاد حراجی های مختلف به خریدار و کاربر
 • قابلیت درج محل جغرافیای خریدار و فروشنده
 • امکان درج انتقاد و پیشنهاد
 • قابلیت آموزش به خریدار و فروشنده در اولین بازدید
 • ریسپانسیو بودن قالب وب سایت برای استفاده آسان کاربران موبایلی
 • قابلیت به اشتراک گذاری مزایده ها ؛ در این صورت کاربران می توانند مزایده های مورد پسند شان را با دوستان خود در شبکه های اجتماعی به اشتراک بگذارند .

ویژگی‌های افزونه مزایده و حراج آنلاین وردپرس

 

 • امکان افزودن برچسب فوری به محصولات: افزونه Ultimate WooCommerce Auction این امکان را برای شما فراهم می‌کند که به محصولاتتان یک برچسب فوری اضافه کنید تا خریداران و کاربران سایت سریعتر پیشنهاد مزایده خود را ثبت کنند.
 • اعلان‌های ایمیل: شما می‌توانید اعلان‌های پرداخت یا فعالیت‌های دیگر را از طریق ایمیل با این افزونه انتخاب کنید تا برای کاربران و مخاطبانتان بعد از هر پرداخت ایمیل ارسال شود.
 • امکان ایجاد مزایده استاندارد و حرفه ای: این افزونه شرایط ایجاد یک حراج و مزایده استاندارد و حرفه ای را در سایت شما فراهم می‌کند
 • فعال سازی مجدد پیشنهاد: با این افزونه، دیگر لازم نیست نگران منقضی شدن پیشنهاد خود باشید. در هر زمان می‌توانید دوباره آن را فعال کنید.
 • تنظیمات پیکربندی ساده: راه اندازی این افزونه به تنظیمات پیکربندی ساده‌ای نیاز دارد.

ویژگی‌های بیشتر در نسخه پرمیوم

 • ناوبری و ردیابی پیشنهادات قیمت
 • تایمر شمارش معکوس
 • اعلان‌های پیامکی

مزیت‌های افزونه مزایده وردپرس :

رابط کاربری آسان
نصب و راه‌اندازی سریع
اعلان برای پرداخت‌ها
ناوبری و پیشمایش پیشنهادات قیمت
امکان فعالسازی مجدد حراج به صورت خودکار

عیب‌های افزونه مزایده وردپرس :

امکانات پیشرفته مانند ناوبری و ردیابی پیشنهادات مشتریان و کاربران سایت تنها در نسخه پولی این افزونه فعال می‌باشد.

نحوه نصب و  فعال سازی افزونه مزایده آنلاین

در قسمت برای نصب افزونه ابتدا شما به قسمت افزونه ها بعد گزینه افزودن افزونه را انتخاب می کنید سپس در کادر جستجوی افزونها نام افزونه را تایپ می کنید. بعد که افزونه مورد نظر به شما نشان داده شد شما دکه نصب را کلیک می کنید و در مرحله بعد دکمه فعال سسازی آن را میزنید.

نکته: قبل از نصب افزونه Ultimate WooCommerce Auction افزونه ووکامرس را در همین قسمت نصب میکنیم تا افزونه مورد نظر برایمان فعال شود.

 

نحوه نصب و  فعال سازی افزونه مزایده آنلاین

در قسمت برای نصب افزونه ابتدا شما به قسمت افزونه ها بعد گزینه افزودن افزونه را انتخاب می کنید سپس در کادر جستجوی افزونها نام افزونه را تایپ می کنید. بعد که افزونه مورد نظر به شما نشان داده شد شما دکه نصب را کلیک می کنید و در مرحله بعد دکمه فعال سسازی آن را میزنید.

نکته: قبل از نصب افزونه Ultimate WooCommerce Auction افزونه ووکامرس را در همین قسمت نصب میکنیم تا افزونه مورد نظر برایمان فعال شود.

حال برای راه اندازی سایت مزایده آنلاین باید کالایی را برای فروش داشته باشیم و کار با این افزونه را بدانیم برای شروع کار ما یک نمونه را با نشان دادن مرحله به مرحله تصویر به شما نشان دادیم.

در ابتدا  باید افزونه ووکامرس که در متن بالا ذکر شده بود باید نصب داشته باشید. سپس در قسمت محصولات  ، افزودن جدید را انتخاب می کنیم. بعد که صفحه مورد نظر آمد یک کادر متنی وجود دارد که شما عنوان محصول خود را وارد میکنید .

 

بعد از اینکه شما نام عنوان را وارد کردین در قسمت پایین این صفحه شما از قسمت اطلاعات محصول  قسمت کرکره ای را زده و گزینه auction product را انتخاب می نماییم.بعد دکمه ذخیره را میزنیم. سپس به افزونه مورد نظرمان یعنی افزونه Ultimate WooCommerce Auction روی گزینه auctions  میرویم.  در این قسمت محصولی که برای مزایده درست کرده بودیم به ما نشان میدهد، که شما با کلیک روی گزینه محصول مورد نظرتان میتوانید با توجه به پوسته ووکامرسی خودتان ظاهر آن را همراه با جزیاتی که وارد کردید  را ببینید.

سپس به افزونه مورد نظرمان یعنی افزونه Ultimate WooCommerce Auction روی گزینه auctions  میرویم.  در این قسمت محصولی که برای مزایده درست کرده بودیم به ما نشان میدهد، که شما با کلیک روی گزینه محصول مورد نظرتان میتوانید با توجه به پوسته ووکامرسی خودتان ظاهر آن را همراه با جزیاتی که وارد کردید  را ببینید.

 

سخن پایانی

اکنون که با بهترین افزونه‌ Ultimate WooCommerce Auction  مزایده در وردپرس و مزایده در ووکامرس برای راه اندازی سایت مزایده آنلاین آشنا شدید ، وقت آن است که یکی را انتخاب کنید و یک استراتژی کارآفرینی قوی برای فروش محصولات خود ایجاد کنید. اگر آنچه را که در این مقاله به آن اشاره کردیم در نظر بگیرید به راحتی می‌توانید شروع به اقدام  راه اندازی سایت مزایده آنلاین کنید که در آن مزایده‌های حرفه ای صورت بگیرد. در این مقاله، ما بهترین افزونه‌ مزایده در وردپرس را به همراه ویژگی‌ها، جوانب مثبت و منفی و به همراه نصب و فعال سازی آن به شما شرح دادیم.

 

 

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

16 − 3 =