لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

Yendif Video Share - Search
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها

گام های برندسازی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

دیتادیزاین _ در مبحث قبلی به معنی و مفهوم برندینگ و برندسازی  و تاثیر این امر در موفقیت کسب و کارهای اینترنتی پرداخته بودیم. در این مطلب به گام های اصولی که هر شخص  ایجاد برندسازی درست و منطقی  کسب و کار خود نیاز دارد اشاره کرده ایم.

مرحله اول ) اطلاعات مورد نیاز را در مورد کسب و کاری را که قصد راه اندازی آن را دارید به دست آورید. اطلاعاتی را که جمع آوری می‌کنید باید براساس دو عنصر مهم شخصیت برند و جنبه ی رقابتی که در جامعه دارد به دست بیاورید. این اطلاعات در حقیقت دورنمای کار شما است پس نقاط مثبت و منفی که ممکن است با آن مواجه شوید را دریافت کنید و به دنبال ایده و  راه هایی برای موفق تر کردن برنامه ها و یا پیشگیری از مشکلات پیش رو باشید.

شخصیت برند در حقیقت به رابطه ی نزدیک و تعاملی که با مخاطبان و مشتریان آینده شما دارد بستگی دارد که کار شما چه سنین و چه نوع افرادی را مورد هدف و بازاریابی قرار می دهد مثلاً: جوانان ، شخصیت های رسمی ، افراد سطح پایین جامعه و .... .

جنبه‌‌ی رقابتی را نیز باید به گونه‌ای بررسی کنید که وضعیت رقابتی برند شما چگونه است و در چه موضوعاتی رقابت بیشتر است و در چه موضوعاتی کمتر و سایر اطلاعاتی که در این زمینه می‌توانید به دست آورید.

مرحله دوم ) شخصی سازی برند: در این مرحله شما باید برای برند خود ویژگی هایی را تعیین کنید که در محصولات و توضیحات و سایر خدماتی که به مشتریان خود خواهید داد نمایان باشد. این امکاناتی که می‌تواند شخصیت برند شما را بسازد شما لوگوی برند شما ، نحوه ی تبلیغات ، رنگ بندی محصولات ، نحوه ی بسته بندی محصولات و ... می‌باشد که این موارد بایستی همگی با هم همگام سازی شوند تا جلوه ی بصری درستی هم از دید مشتریان داشته باشد.

مرحله سوم ) در این مرحله بایستی چشم اندازهای کوتاه مدت و بلندمدتی را برای به نتیجه رسیدن اهدافتان تعیین کنید. با توجه به اطلاعاتی که در مراحل قبلی به دست آوردید می‌توانید اهداف های خودتان و چشم اندازهای برا رسیدن به آن ها را نیز درنظر بگیرید.

مرحله چهارم ) در این مرحله باید بر اساس خدماتی که برای مشتریان خود در نظر گرفته اید به جلب مشتری بپردازید. شناسایی سلیقه‌‌‌ی مردم و به دست آوردن اعتماد آنها باعث جلب رضایت آنها و در آینده اعتبار برند شما می‌شود.

مرحله پنجم ) در این مرحله با توجه به اینکه شما مخاطبان و کاربران و مشتریان خود را به دست آوریده‌اید و شناسایی کردید باید برای نگه داشتن آنها در برند شما اعتماد آنها را جلب کنید و در آنها نسبت به برند شما وابستگی ایجاد کنید و این وابستگی را به شکلی ادامه دهید که باعث پایداری مشتریان شما با برندتان شود.

خواندن 89 دفعه
محمد رشوند

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.