لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

Yendif Video Share - Search
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها

وفاداری برند

این مورد را ارزیابی کنید
(3 رای‌ها)

دیتادیزاین _ وفاداری یک برند عاملی در محبوب شدن و محبوب ماندن در میان جامعه‌ی کسب و کار شما می‌باشد. این که برند شما توسط مردم میان یکدیگر تبلیغ شود و باعث گستردگی نام برند شما شود قطعاً عامل وفاداری برند در آن دخیل است. عامل هایی که باعث جلب اطمینان برند و وفاداری می شود در این مطلب بیان می شود.

5 بعد اصلی که باعث وفاداری مشتریان نسبت به برند شما می‌‌شود و نقش اساسی دارند شامل : خالص بودن ، هیجان انگیز بودن ، شایستگی و صلاحیت داشتن ، کامل و جامع بودن و مورد آخر استحکام و پایداری برند شما می‌باشد.

جلب رضایت مشتریان را می‌توان از روش های گوناگون به دست آورد شاید تنها یکبار و شاید برای همیشه. یک عاملی که تداوم این کار را نشان می‌دهد خالص بودن در کار می‌باشد. به نمایش گذاشتن عکس العمل و نتایج کارها همیشه نسبت به صحبت های تبلیغاتی بهتر عمل می‌کنند برای مثال: اگر برای محصولی هزاران جمله تبلیغ کنید ولی در صورتی که در کیفیت آن اغراق کرده باشید ، شاید بتوانید در معرفی برند و فروش محصولتان موفق باشید اما مشتریانی که از کیفیت محصول شما با خرید ، آگاه شدند را برای دفعات بعد از دست خواهید داد حتی اگر محصول بعدی شما کیفیت خوبی هم داشته باشد ، اعتماد از دست رفته‌ی آنها نسبت به برند شما را نمی‌توان به راحتی برگرداند.

کارهای متنوعی برای هیجان انگیز نشان دادن برند می‌باشد : شجاعت داشتن در کار که شاید در اوایل کسب و کار سود مالی برای شما نداشته باشد و یا حتی ضرری داشته باشد ولی این روحیه شجاعتی که در امکاناتی که به مشتریان می‌هید باعث جلب وفاداری به برند شما می‌شود. برای مثال فروشگاه هایی یا سایت هایی هستند که در ایامی اجناس یا محصولاتی را به عنوان تخفیف در نظر می‌گیرند شاید برای اوایل از نظر مالی برای صاحب برند تاثیر مثبتی نداشته باشد اما با فروش تعداد کمی محصول و ارائه کیفیت مناسب به مشتری باعث تبلیغ یک فضای تبلیغاتی مناسب در میان افراد دیگر انجام داده.

کامل و جامع بودن در تولید برند به معنی این است که اگر به راه اندازی کسب و کاری فکر می‌کنید تمام عوامل مرتبط به حیطه ی کسب و کار خود را مهیا کنید و در دسترس مشتریان خود قرار دهید مثلاً اگر یک فروشگاه وسایل دیجیتال دارید انواع سیستم های صوتی و تصویری ، کنسول ها و غیره را برای مشتریان دارید فقط یک مورد وسیله دیجیتال از یک مارک مخصوص را تولید و به فروش نرسانید و جنبه های گوناگون سلیقه ی مردم را در نظر بگیرید البته اینکه در کسب و کار خود به یک مبحث خاصی بپردازید اشکالی ندارد بلکه نشان دهنده ی حرفه ای بودن شما در آن حیطه ی کاری میباشد به شرطی که کلیه ی خدمات نسبت به آن کار را ، ارائه کنید و در دسترس مشتریان خود قرار دهید.

پایداری برند هم جزو یکی دیگر از عوامل منجر به وفاداری برند است یعنی این که برند کسب و کار شما یک برند موقتی نباشد و سابقه ی کاری بالایی داشته باشد. شاید دیده باشید که کالایی را از برندی خریداری می‌کنید و دارای ضمانت یا پاسخگویی تا مدتی است ولی طی دوران ضمانت وقتی به آنجا مراجعه می‌کنید دیگر پشتیبانی درستی ندارند یا اینکه اصلا برندی با آن نام دیگر وجود ندارند. این چنین برخوردها با مشتریان قطعا باعث عدم وفاداری آنها به برند و باعث نابودی کامل آن میشود.

 

خواندن 120 دفعه
محمد رشوند

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.