لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

Yendif Video Share - Search
HikaShop categories search plugin
HikaShop products search plugin
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها
آموزش دامنه

آموزش دامنه (3)

فرض کنید دامنه ما www.datadesign.ir است عبارتی که بعد  www می آید اصطلاحا به آن دامنه یا domain میگویند. کلمه datadesign  را نام دامنه و ir را پسوند دامنه میگویند که پس از ثبت دامنه باید آنرا برو روی یک فضای اینترنتی به نام هاست host تنظیم کرد.

برای استفاده بهتر از سایت در سطح جهانی داشتن دامنه با پسوند هایی مثل com , net , info , ..... که به نام دامنه های بین المللی شناخته میشوند یکی از فاکتور های لازم است. هر دامنه نشانگر یک موضوع خاص میباشد مثلا دامنه com بیانگر تجاری بودن سایت است البته بسیاری از سایت ها ی همه منظوره از این پسوند استفاده میکنند. برای آشنایی بیشتر با نوع پسوند ها به آموزش  انواع پسنود های دامنه    مراجعه نمایید.

دامنه ir مختص کشور ایران میباشد و موتور های جستجو کشور هدف سایتی که دامنه ir دارد را ایران می دانند. برای ثبت دامنه ir میتوانید به یکی از سایت های ثبت دامنه از جمله سایت دیتادیزاین مراجعه کنید و از طریق این سایت های اقدام به خرید دامنه کنید. دامنه ir توسط مرکز ثبت دامنه کشوری ایران یا همان ایرانیک ( ایرنیک ) به فروش میرسد و تمام شرکت ها از این مرکز دامنه را خریداری میکنند. آدرس سایت ایرانیک nic.ir میباشد.