لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

Yendif Video Share - Search
HikaShop categories search plugin
HikaShop products search plugin
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها
آموزش Cpanel

آموزش Cpanel (15)

در آموزش های قبلی یادگرفتیم که چگونه   فایلی را در هاست سی پنل آپلود   کنیم. حال میخواهیم فایلی را در cpanel وارد کنیم و بعد بتوانیم آنرا از همان جا دانلود کنیم. این کار بیشتر برای این بکار میرود که در سیستم های مدیریت محتوا مثل جوملا و وردپرس محدودیت آپلود داریم و نمیتوانیم فایل هایی با حجم بالا را در آنها قرار دهیم از این رو باید فایل های خود را روی هاست قرار دهیم.

هنگامی که مشخصات کاربران را ویرایش میکنید شاید اشتباهی سطح دسترسی کاربر را عوض کنید که اگر این کاربر، جزء کاربران ارشد سایت ( super user ) باشد دیگر نمیتوانید وارد قسمت مدیریت سایت شوید به ناچار باید از طریق هاست سی پنل اقدام کنید.

گاها پیش می آید که بخواهید یک فایل را در هاست خود انتقال دهید که به این عمل move کردن میگویند و یا بخواهید از یک فایل کپی بگیرید که به این عمل copy کردن میگویند. قبلا در آموزش نحوه فشرده کردن فایل ها در سی پنل طریقه compress کردن فایل ها را یاد گرفتیم، اینک میخواهیم با هم یاد بگیریم که چطور فایل ها را در هاست cpanel کپی یا انتقال دهیم.

فشرده سازی یا compress کردن فایل ها در هاست لینوکس به ما کمک میکند تا بتوانیم فایل های موجود در سی پنل را سریع تردانلود کنیم که این فشرده سازی بیشتر برای انتقال سایت از هاستی به هاست دیگر کاربرد دارد.

آپلود به معنای بارگذاری هستش.آپلود کردن فایل ها بر روی هاست از طریق cpanel دو نوع است یکی تعداد کمی فایل داریم که یکی یکی بر روی هاست آپلود میکنیم و اما اگه تعداد فایل ها خیلی زیاد هست باید آنها را فشرده کرد و بعد در هاست بارگذاری کرد.

خطا های که در هاست سی پنل میتونید مشاهده کنید خطاهایی هستند که به دلایل مختلف ایجاد میشوند که از رایج ترینشون تغییر مسیر صفحات سایت، تغییر نام فایل ها یا حذف آن ها ، از دست رفتن یک صفحه ی خاص ، تغییر لینک منو ها بدون ریدایرکت صحیح و … می باشند که هر کدوم از این موارد می تونه منجر به بروز خطاهای مختلف یا صفحه ی سفید و یا خطای 500 بشه همچنین میتوانید از   آموزش رفع خطای 500    برای رفع این مشکلات استفاده کنید.خطاها در هاست cpanel به دو صورت قابل دسترسی هستن یکی فایل error_log هست و یکی هم قسمت logs کنترل پنل سی پنل هست.

یک هاست را خریداری کرده اید و میخواهید بر روی همین هاست چند سایت با دامنه های مختلف بالا بیاورید و آن ها را میزبانی کنید، با قابلیت addon domain یا دامنه ی اضافه در سی پنل میتونید بر روی هاست های cpanel چند  دامنه اضافه کنید و روی هر کدام که دارای پوشه های مختلف هستند سایتی مجزا از هم بالا بیاورید. البته تعداد دامنه هایی که میتوانید بر روی هاست خود اضافه کنید بستگی به شرکت ارائه دهنده هاستینگ شما دارد.

برای افزایش امنیت اطلاعات وب سایت ها بهتر است همیشه از دیتابیس خود بکاپ تهیه شود و در مکانی جدا از هاست نگهداری گردد. اگر زمانی مشکلی در وبسایت ایجاد شد میتوانیم از طریق رستور یا برگرداندن دیتابیس سالم مشکل را در اکثر مواقع رفع کنیم.

یکی از فایل های مهم برای پشتیبان گیری فایل sql در دیتابیس است. البته میتوان این فایل را در هنگام پشتیبان گیری کامل سایت از هاست دریافت کرد ولی گاهی پیش می آید که لازم این فایل را جداگانه داشته باشیم از این رو باید برای اینکار مراحل زیر را طی کنیم:

ریدایرکت چیست ؟ بطور خلاصه دامنه ای مانند dataprogrammer.ir   را داریم میخواهیم تمام آدرس های سایت به  datadesign.ir منتقل شوند. این عمل را ریدایرکت ( redirect ) می گوییم. با این کار تمام آدرس های سایت به آدرس جدید ریدایرکت ( هدایت ) میشوند. برای توضیح کامل به    آموزش ریدایرکت چیست و redirect چه کاربردی دارد    مراجعه نمایید.

صفحه1 از2