لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

Yendif Video Share - Search
HikaShop categories search plugin
HikaShop products search plugin
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها
آموزش Htaccess

آموزش Htaccess (12)

فایل htaccess در سرور های آپاچی ایجاد می شود ومی توان کارهای از قبیل ریدایرکت کردن آدرس ها ، تغییر نام فایل ها ، تغییر دسترسی ها ، مدیریت سایت ها در سرورهای اشتراکی و خیلیدیگر را با فایل .htaccess انجام داد.

یکی از راه های افزایش امنیت سایت مدیریت در بارگذاری فایل ها میباشد. برای محدود کردن میزان آپلود و بار گذاری صفحات میتوان از فایل htaccess استفاده کرد.

شاید پیش بیاد بخواهید دسترسی یک بازدید کننده به سایت را محدود کنید برای این کار دو راه وجود دارد یکی با htaccess و دیگری از طریق هاست.

فایل htaccess گاهی اوقات ممکن است مخفی باشد و در هنگام ایجاد سیستم پیغامی در مورد وجود این فایل به ما بدهد. گاهی نیز این فایل به صورت htaccess.txt در هاست وجود دارد که باید آنرا به .htaccess تغییر دهیم. در حالت سوم ممکن است این فایل اصلا وجود نداشته باشد که باید این فایل را ایجاد کنیم.

یکی از راه های ساده که هکرهای میتوانند به فایل های سایت دسترسی داشته باشند جستجو از طریق آدرس فایل ها است که میتوانید با قرار دادن کدهایی در فایل .htaccess جلوی این کار را بگیرید.

فایل htaccess یکی از مهمترین فایل های هر سایت است. در بعضی از هاست ها ممکن است این فایل مخفی باشد که برای مشاهده و ویرایش آن از روش زیر اقدام میکنیم:

htaccess چیست؟ هنگامی که سایت طراحی میکنیم و یا از یک cms استفاده میکنیم باید فایل htaccess را به درستی تنظیم کنیم. فایل htaccess بر روی سرور آپاچی ایجاد می شود و با این فایل می توان دسترسی های زیادی برای سایت خود ایجاد کرد و اکثر تغییراتی که میخواهیم در سایت ایجاد کنیم از طریق این فایل قابل انجام است.

در حقیقت میخواهید فایل هایی که از یک پسوند به یک پسوند دیگر تغییر دهید. مثلا قصد تغییر پسوند فایل‌های PHP به HTML را داشته باشیم یعنی آدرس فعلی فایل Example.com/file.php  را به Example.com/file.html تغییر دهیم که برای این کار عملیات زیر را انجام میدهیم:

هنگامی که یک دامنه جدید خریداری کرده اید و میخواهید آدرس قدیمی خود را به آدرس جدید انتقال دهید بهترین راه استفاده از ارجاع ( ریدایرکت ) 301 و 302 فایل .htaccess می باشد تا از جریمه شدن و کاهش رنک سایت توسط موتور های جستجو  جلوگیری شود.

سایتی که دارای پروتکل https است باعث میشود اطلاعات و داده های سایت محافظت شوند و مهم تر از همه صفحات سایت مان سریع تر  توسط Google ایندکس شود که برای اعمال این پروتکل باید گواهی نامه ی SSL داشته باشیم.

صفحه1 از2