لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

HikaShop categories search plugin
HikaShop products search plugin
Yendif Video Share - Search
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها

راه های ترویج فروشگاه اینترنتی

این مورد را ارزیابی کنید
(1 رای)

دیتادیزاین _ عموماً دوستانی که یک سایت فروشگاهی را طراحی می‌کنند به هدف بالابردن ترافیک سایت و به نتیجه رساندن فروش محصولات خود هستند و فرقی هم ندارد که محصولات فیزیکی باشد یا دیجیتالی. حال طبق تجارب و اطلاعاتی و آماری که در این زمینه به دست آمده به عوامل متعددی که در این امر تاثیرگذار هستند می‌پردازیم:

 1.استفاده از ایمیل مارکتینگ

ایمیل مارکتینگ یک روش بازاریابی اینترنتی است که به واسطه ایمیل گروهی ، اخبار و اطلاعات را می توانید به ایمیل کابران و بازدیدکنندگان سایت خود ارسال کنید. این روش در حقیقت حالت مدرن روش های قدیمی همچون ارسال نامه و فکس است. اغلب مردم روزانه به ایمیل های خود وارد می شوند تا ایمیل های دریافتی خود را مشاهده کنند پس چه بهتر است که تبلیغات ، اخبار و اطلاعات سایت را به کاربران اعلام کنید آن هم با روشی که سریع ، کم هزینه و بسیار تاثیرگذار است.

نکته ای که در ارائه ی بهتر کار ایمیل خود می توانید داشته باشید این است که به این توجه کنید که کابران در زمان اندکی که ایمیل شما را باز می‌کنند باید تحت تاثیر ایمیل شما قرار بگیرند حال چه با تفاوت ظاهری تصاویری که برای این کار انتخاب می‌کنید و چه متن هایی که مخاطب را به هدف خود ترغیب دهید. برای فروشگاه ها اطلاع رسانی از تخفیفات و پیشنهادهای ویژه محصولات اهمیت بالایی دارد.

2.شبکه های اجتماعی

هیچ کسی نمی تواند گستردگی و عمومیتی که شبکه های اجتماعی گوناگون در میان سنین مختلف دارد کتمان کند. طبق آمار ، 43 درصد از فروشگاه های آنلاین در جهان اعلام کردند که ترافیک قابل توجهی از سایتشان از طریق شبکه های اجتماعی می‌باشد. مخصوصا استفاده از تبلیغات در شبکه های اجتماعی چون فیسبوک ، توییتر ، اینستاگرام ، تلگرام و گوگل پلاس توصیه می‌شود. از آنجایی که موتورهای جستجوی گوگل تمام صفحات public در شبکه های اجتماعی را مانند سایر صفحات وب ایندکس می‌کند این مورد تاثیر فراوانی در سئوی سایت شما نیز دارد. البته گوگل به صفحات ساخته شده در گوگل پلاس اهمیت بیشتری می‌دهد.

نکته ای که می‌تواند تاثیر بیشتری در فروشگاه ها داشته باشد دکمه یا لینکی به عنوان خرید در کنار مطلبی که در رسانه ها منتشر کردید قرار دهید که باعث افزایش نرخ خرید سایت شما می‌باشد.

3.استفاده از تصاویر

این نکته ی اساسی را توجه کنید که کسانی که از سایت شما قصد خرید دارند باید به شما اعتماد داشته باشند یکی از راهی که باعث اعتماد به مخاطب می‌شود اس است که تصاویر محصولات فروشگاهتان را در اختیار مخاطب قرار دهید حال اگر محصولات فیزیکی دارید حتما از جهت های مختلف و رنگبندی های گوناگون تصاویر قرار دهید و اگر محصول دیجیتالی دارید ویدیویی از محیط محصول یا ویدیوی آموزشی از کارکرد آن قرار دهید که تاثیر ویدیوها خیلی بیشتر هم هستند.

4.ایجاد هیجان به مخاطب برای خرید

امکاناتی در فروشگاهتان قرار دهید که افرادی که برای چندمین بار از سایتتان خرید کرده اند تخفیفات و پیشنهادهای ویژه ای بهره مند شوند و قرار دادن مسابقات و ساعات تخفیف برای محصولاتتان تاثیر بر خرید محصولاتتان دارد.

خواندن 268 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.