لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

HikaShop categories search plugin
HikaShop products search plugin
Yendif Video Share - Search
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها

مزیت بازاریابی ویدیویی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازاریابی ویدیویی (Video Marketing)

دیتادیزاین _ همانطور که در مطالب گذشته بیان کردیم ، استفاده کردن از ویدیو ها را یکی از مهم ترین راه های ترویج فروشگاه اینترنتی و  پر سرعت‌ترین شکل های بازاریابی است. حال به بررسی کامل بازاریابی از طریق ویدیوها می‌پردازیم:

ویدیوها از طرفی به دلیل نمایش شکل بصری به صورت کامل و از سوی دیگر دربرگیرنده ی اطلاعات بسیاری در مدت زمان کوتاه ویدیو می باشند ، میتوانند بسیار مورد توجه مخاطبان قرار بگیرند و باعث ارتباط و تعمل بیشتری با مشتریان می شود. ویدیوها به دلیل حالت تاثیرگذار و احساسی که بین بینندگان ایجاد می‌کند آنها را به هدف شما و محصول شما بیشتر سوق می‌دهد.

توجه داشته باشید که حتما ویدیوهایی که توسط سایت های که در موضوع مورد نظر شما هستند را ببینید که آنها در چه زمینه ها و در چه مباحثی بر روی ویدیوهای خودشان تمرکز دارند و نحوه ی کار آنها را آنالیز کنید.

مزیت های بازاریابی ویدیویی:

سایت یوتیوب دارای 4 میلیارد نمایش در یک روز می‌باشد که بعد از گوگل جزو دومین موتورهای جستجوگر شناخته می‌شود پس به ساخت اکانت در یوتیوب و بروزرسانی آن توجه ویژه ای داشته باشید که تاثیر فراوانی در نمایش ویدیوهای شما خواهد داشت.

طبق آمار 34 درصد از مشتریانی که ویدیویی از یک محصول را تماشا می‌کنند به خرید اقدام می‌کنند و نیمی از ترافیک اینترنت موبایل ها به ویدیوهای آنلاین مربوط می شود و 69 درصد از ترافیک شبکه های اجتماعی نیز به ویدیوها اختصاص دارد.

ناگفته نماند که اشتراک گذاری ویدیوها در سایت ها منجر به اشتراک گذاری ویدیوهایتان در شبکه های اجتماعی گوناگون توسط بینندگان می شود ، در صورتی که ویدیوهای شما هم جذابیت این را داشته باشد که مخاطب ویدیوهای شما را به اشتراک بگذارد. حالت درست ساخت ویدیو هم این است که آدرس سایت یا سایر اطلاعاتی که هدف شما هست حتما در ویدیو واترمارک کنید. تقریبا روزانه 500 ویدیویی که در یوتیوپ قرار داده می شود در شبکه های اجتماعی فیسبوک و توییتر نیز به اشتراک گذاشته می‌شود.

نکته ای که در ویدیوهایی که در شبکه های اجتماعی قرار می دهید باید داشته باشید این است که از کلی گویی و همچنین دراز گویی بحث که باعث طولانی شدن ویدیو می شود بپرهیزید. چون مخاطب به دنبال رسیدن به نتیجه و هدف در مدت زمان کوتاه است. پیشنهاد می شود که این نوع ویدیوها حداکثر 3 دقیقه باشند.

از وبسایت های داخلی نیز سایت هایی هستند که تمرکز در ویدیوها دارند که بهترین آن میتوانید به رسانه آپارات اشاره کرد که ترافیک بازدید آن در حد خوبی است.

اگر فروشگاهی دارید که محصولات فیزیکی را به فروش می گذارید حتما ویدیویی از محصول بگیرید و توضیحاتی در مورد کارکرد آن بدهید که نظر اعتماد بیننده را برای خرید بتوانید به دست آورید.

مطالبی که می سازید میتواند به صورت صوتی ، تصویری و صوتی _ تصویری باشد که تاثیر این که ویدیوی شما هم بخش بصری و هم شنیداری داشته باشد تاثیر بسزایی در نگاه و ذهن مخاطب دارد.

تاثیر ویدیوها در سئو:

موتور های جستجو نیز اعتبار و اهمیت بالایی را برای ویدیوها دارند به صورتی که تعداد ویدیوهایی که در سایت استفاده می‌کنید با نرخ رتبه بندی بهتر و بالاتر سایت شما در رنکینگ گوگل و سئو سایت ارتباط دارد و باعث افزایش چشمگیر آن می‌شود.

 

 

 

خواندن 308 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.