لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

HikaShop categories search plugin
HikaShop products search plugin
Yendif Video Share - Search
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها

مشتری مداری در فروشگاه اینترنتی

این مورد را ارزیابی کنید
(2 رای‌ها)

دیتادیزاین _ در کسب و کارهای اینترنتی مهم ترین اصل ، اعتماد کاربران به وبسایت و محصولات شما میباشد تا منجر به خرید شود. در این مطلب به برخی از اصول مشتری مداری در کسب و کارهای اینترنتی می پردازیم.

اصول مهم مشتری مداری

1- از مشتریان پشتیبانی کنید. به سوالات مشتریان خود کامل گوش دهید ، نیازهای آنها را متوجه شوید و به تحلیل و پاسخگویی درست بپردازید و برای مشکلات آنها وقت صرف کنید و بی اعتنایی نکنید. و در آخر از مشتریان خود بخواهید که به پاسخگویی شما امتیاز دهند.

2- شرایط مشتریان خود را درک کنید و با خونسردی به آنها پاسخ دهید. اینکه بتوانید در مقابل عصبانیت مشتریان با آرامش و خونسردی رفتار کنید ، یکی از معیارهای مهم مشتری مداری را رعایت کرده اید.

3- سر قول و قرار خود بمانید. از عوامل مهمی که باعث آزردگی مشتریان در کارهای اینترنتی میشود همین بدقولی ها است و در صورت تکرار ، مشتریان دل زده شده و از بازدید وبسایت و خرید از شما صرف نظر می کنند. ارسال و تحویل محصولات به خریداران را سریع و درزمان اعلام شده  انجام دهید و در این کار تاخیر نیندازید.

4- صادق و راستگو باشید. این مسئله را درک کنید کسی که می خواهد از وبسایت شما خرید کند خیلی اطمینان کرده که از میان این همه وبسایت ها و فروشگاه های مجازی و غیره قصد خرید از سایت شما را دارد بنابراین به فکر جذب اعتماد مشتری شوید که برای دفعات بعد هم بتواند از شما خرید کنند و همین امر باعث تبلیغات شما ، توسط همین افراد در بین سایرین می شود.

5- در وبسایت آدرس های دقیق و شماره تلفن ها و لینک های شبکه های اجتماعی خود را قرار دهید

6- از محصولات و کالاهای خود که در فروشگاه اینترنتی خود قرار دادید اطلاعات کامل و دقیقی برای کاربران اعلام کنید. در مطلب تاثیر ویدیو مارکتینگ در هم بیان کرده بودیم از کلیپ های ویدیویی برای معرفی و آموزش ها از محصولات فروشگاه خود استفاده کنید. این امر میتواند هم جنبه ی آموزش داشته باشد و هم باعث اعتماد مشتری به سلامت و کارکرد محصول شما دارد.

7_ یکی از عواملی که در این فروشگاه ها به خصوص فروشگاه های اینترنتی که محصولات فیزیکی را به فروش میرسانند باعث جلب اعتماد مستریان میشود این است که هزینه ی محصول در درب منزل گرفته شود و امکان ارجاع کالا در صورت هرگونه اشکال وجود داشته باشد.

8- آخرین اصلی که در خرید از وبسایت شما تاثیر زیادی دارد قراردادن تخفیفات ویژه در اعیاد و زمان های مختلف و امکان ارسال رایگان کالاها برای مشتریان می باشد.

توجه داشته باشید برای موفقیت در کسب و کار اینترنتی خود باید تمامی اصول را در کنار هم رعایت کنید نه اینکه بخشی از این اصول را انجام دهید و از برخی نکات صرف نظر کنید.

خواندن 464 دفعه

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.