لوگوی دیتادیزاین

Menu

موقعیت شما در سایت

Yendif Video Share - Search
Search - SP Page Builder
Search - TLP Team Pro
Search - K2
Search - joominasearch
جستجو -مجموعه ها
جستجو - تماس ها
جستجو - محتوا
جستجو - خبرخوان ها
Search - RSTickets! Pro Knowledgebase
جستجو - برچسب ها

بک لینک سازی

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بک لینک چیست؟

دیتادیزاین _ به لینک هایی که از سایت های دیگر ، لینک صفحات سایت شما قرار داده شده و از طریق همان لینک ها کاربر وارد سایت شما میشوند بک لینک گفته میشود که در افزایش رتبه و سئو سایت اهمیت بسیاری دارد و یکی از مسائلی است که به عنوان سئو خارجی باید برای بهبودی سایت درنطر گرفته شود. بک لینک ها به دو صورت فیک و بک لینک های طبیعی در سایت ها درنظر گرفته میشوند که تاثیر بک لینک طبیعی در سایت اهمیت دارد.

اهمیت بک لینک ها ، علاوه بر افزایش رتبه ی سایت در موتورهای جستجو ، به ایندکس شدن سریع مطالب سایت به دلیل اهمیت بالای  ربات های موتور های جستجو برای دریافت بک لینک ها کمک می کند. همچنین باعث افزایش ترافیک و بازدید سایت شما نیز میشود. اینکه بتوانید در سایت های دیگر بک لینک های مفید و خوبی داشته باشید در ابتدا باید مطالب و مقاله های باکیفیت نو و جدیدی که از سایت های دیگر کپی نشده باشند ، کامل و طولانی باشند ، استفاده کنید.

برای شروع به کار بک لینک ، بهتر است از کامنت گذاری شروع شود با اینکه این نوع لینک ها به عنوان nofollow تعیین میشوند ولی هم امکان بازدید را بیشتر میکند و هم کار بسیار پیچیده ای نیست و راحت تر میتوان انجام داد و برای سایت هایی که در شروع کار هستند باعث افزایش بازدید خوبی میشوند. استفاده و فعالیت های درست و مفید و مطلب گذاشتن در فروم ها و انجمن های پربازدید بزرگ و معتبر که امکان اضافه کردن مطلب به همراه لینک گذاری را داشته باشند اهمیت بسزایی دارد.

در سئو سایت ، بک لینک ها بهتر است که به صورت dofollow  و follow تعیین شوند ، nofollow کردن بک لینک ها باعث افزایش بازدید سایت میشود ولی در میزان سئو تاثیری نخواهد داشت دستور nofollow در حقیقت به ربات های موتورهای جستجوگر اعلام میکنند که این لینک را دنبال نکنند و به همین دلیل کار ربات ها در همین قسمت متوقف میشود و صفحه را برای سنجش سئو دنبال کنند.

اهمیت بک لینک ارزش بیشتری پیدا میکند ، زمانیکه نویسنده ی سایت دیگر ، خود ، مطلبی که لینک شما در آن موجود است را منتشر کند.

اینکه لینک های سایت ما صرفاً در سایت های دیگر قرار داشته باشند اهمیت ندارد ، باید طبق اصولی این کار صورت بگیرد. باید لینک در سایت هایی باشد که اهمیت و مطابقت موضوعی بین سایت ها باشد مثلا سایتی که در مورد ورزش ساخته شده باشد و از سایتی که در مورد یک رستوران است بک لینک دریافت کند اهمیت و کیفیت درستی ندارد. موضوع و ارتباط بین سایت ها در کیفیت بک لینک ها موثر است.

گرفتن بک لینک از سایت های معتبرتر و سایت هایی که رتبه ی بهتری دارند ، اهمیت بیشتری نیز دارند و اینکه لینک هایی که در سایت ها تعیین میشوند بهتر است که در درون مطالب باشد و نه اینکه صرفاً آدرس سایت در پایین مطلب ذکر شود. باید در مطلب با توجه به یک کلمه ی کلیدی به صفحه ی موردنظز لینک داده شود و مطالبی هم که منتشر میشود باید کیفیت لازم را داشته باشند.

Page authority یا همان اعتبار صفحه سایتی که بک لینک دریافت میشود هم باید اعتبار داشته باشد همچنین اعتبار دامنه سایت نیز در اهمیت بک لینک تاثیرگذار خواهد بود.

تعداد سایت هایی که از آنها بک لینک دریافت میشود هم اهمیت ویژه ای دارد که سایت های منبع و ریشه ی بک لینک از وبسایت های متنوعی باشند.

برای اینکه بتوان دریافت کرد ، سایتی که ار ان بک لینک دریافت میکنید اعتبار خوبی دارد ، میتوان از قابلیت رایگان سایت Moz با ثبت نام کردن در آن استفاده نمود و میزان اعتبار سایت را مشاهده کرد.

 

بک لینک هایی که برای سایت  بک لینک بد محسوب میشود:

لینک هایی است که از سایت هایی که به عنوان سایت اسپم شناخته شده اند دریافت شوند.

لینک هایی که از سایت هایی که موضوع آنها ربطی به هم نداشته باشند.

لینک هایی که در ابتدا به عنوان لینک های فیک اعلام کردیم میتواند حتی باعث پنالتی شدن سایت هم بشود.

بک لینک هایی که به صورت خودکار ایجاد میشوند مناسب نیستند.

بک لینک هایی که از سایت های سطح پایین و بی کیفیت دریافت شود.

کلمه ای که از طریق آن لینک گذاشته می شود خیلی اهمیت دارد که آن کلمه در مطلبی که لینک شده باشد تطابق داشته باشد و در آن به کار برده شده باشد. به همین دلیل کلمه ی لینک شده باید به عنوان کلمه ی هدف در بین دو سایت صورت بگیرد.

بک لینک هایی که در فوتر قالب سایت قرار میگیرند مناسب نیستند.

 

 

 

 

 

 

خواندن 126 دفعه
محمد رشوند

این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید

نظر دادن

از پر شدن تمامی موارد الزامی ستاره‌دار (*) اطمینان حاصل کنید. کد HTML مجاز نیست.