معرفی افزونه نصب و مدیریت ssl روی وردپرس

معرفی افزونه ssl وردپرس

یکی از راه ‌هایی که می‌توان از سرقت اطلاعات جلوگیری کرد استفاده از سایت‌هایی است که SSL دارد و این امر با با افزونه‌های SSL امکان پذیر خواهد بود. پروتکل SSL روشی برای حفاظت از اطلاعات کاربر و سرور می‌باشد. شما می‌توانید برای فعال سازی SSL در وردپرس از شرکت‌‏های ارائه دهنده هاست مخصوصا همان شرکتی که هاست خود را دریافت کرده‌اید، کمک بگیرید و درخواست نصب آن را روی هاست خود داشته باشید. پس از این کار، لازم است یک سری تغییرات در تنظیمات وردپرس خود انجام دهید.به این منظور به معرفی افزونه ssl در وردپرس را در این مقاله به شما معرفی کنیم .

افزونه really simple ssl

اولین افزونه SSL در وردپرس، افزونه Really Simple SSL است. این افزونه می‌تواند تمام تنظیمات را بطور خودکار تشخیص دهد و وب سایت شما را پیکربندی کند تا برای https شدن آماده شود. همچنین هر یک از درخواست‌های دریافتی به https هدایت می‌شوند. متاسفانه برخی از تنظیمات با این افزونه مقداری محدودیت دارند. اما همین امر باعث کم حجم بودن این پلاگین می‌شود و عملکرد سایت بهتر خواهد بود. شما فقط با یک کلیک می‌توانبد SSL Simply را فعال کنید. این افزونه همچنین با جایگزین کردن آدرس شما از //:http به //:https محتوای نا امن شما را برطرف می‌کند.

معرفی افزونه ssl وردپرس

تنها کاری که باید برای تنظیم افزونه Really Simple SSL انجام دهید اینست:
یک گواهی SSL دریافت کنید
این افزونه را نصب و  فعال کنید
سپس SSL را با یک کلیک فعال کنید
همچنین یک نسخه حرفه ای از افزونه Really Simple SSL وجود دارد که از محتوای مختلط نیز پشتیبانی می کند.

نصب و فعال سازی افزونه realy simple ssl

با توجه به رایگان بودن این افزونه وردپرس می توانید به راحتی آن را از پیشخوان وردپرس نصب و فعال سازی کنید(در این زمینه می توانید آموزش نصب افزونه وردپرس را بخوانید). بعد از نصب، نام ssl در قسمت تنظیمات وردپرس قرار می گیرد. در صورتی که ssl را در هاست خود نصب کرده باشید افزونه بلافاصله شناسایی می کند و پیام فعال بودن ssl را مانند تصویر زیر نشان می دهد. که بدین معنی است که تمام تغییرات لازم توسط افزونه انجام شده است.

افزونه نصب ssl در وردپرس

کار هایی که این افزونه برای شما انجام می دهد شامل موارد زیر است.
چک کردن خودکار فعال بودن ssl در هاست
تغییر مسیر همه ی درخواست های کاربران به https
URL سایت و آدرس خانه شما به https تغییر پیدا می کند
همه ی آدرس های محتواهای مختلف مثل اسکریپت ها ،تصاویر و… در صورت نیاز به https تغییر مسیر پیدا می کنند.

آموزش نصب ssl  روی وردپرس را انجام داده اید؟

برای دیدن این آموزش روی مقاله نصب ssl در وردپرس  کنید.

تنظیمات ssl

همان طور که گفته شد در صورت فعال کردن ssl در هاست افزونه به طور خودکار آن را شناسایی و پیام فعال بودن ssl را می دهد. حتی بدون تغییر تنظیمات هم افزونه realy simple ssl کار خود را انجام می دهد و فقط در موارد نیاز می توانید آن ها را تغییر دهید. در تصویر زیر مهم ترین تنظیمات توضیح داده می شود.

تایید کننده محتوای مختلف: می دانیم که در سایت از محتواهای مختلف مثل تصاویر و اسکریپت ها استفاده می شود که باید آدرس آن ها به طور مناسب به آدرس جدید تغییر پیدا کنند.
فعال کردن وردپرس ۳۰۱ تغییر مسیر به SSL: انجام تغییر مسیرها بویسله ی وردپرس که پیش فرض خود افزونه است
فعال کردن تغییر مسیر ۳۰۱ توسط htaccess: انجام تغییر مسیر ها به آدرس های جدید توسط ویرایش این فایل که در روش دستی هم از همین روش استفاده می شود.
این افزونه به شما اجازه می دهد که بتوانید تنظیمات را نگه دارید و افزونه را حذف کنید. در این صورت می توانید بر روی دکمه مشخص شده در تصویر کلیک کنید.

معرفی افزونه really simple ssl

معرفی افزونه really simple ssl

خلاصه آموزش

در این آموزش با یک افزونه وردپرس ساده برای فعال کردن sll در سایت وردپرس و تبدیل آدرس های http به https آشنا شدیم. دقت کنید که افزونه realy simple ssl فقط تنظیمات و تغییر مسیر های لازم را انجام می دهد و نصب ssl را فقط باید از طریق هاستینگ انجام دهید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه − یک =