پارک دامین یا park domain چیست و چه کاربردی دارد ؟

پارک دامین یا park domain چیست و چه کاربردی دارد ؟

هنگامی که برای سایت خود دامنه دیگری خریداری کرده اید و میخواهید زمانی که کسی این دامنه را جستجو کرد دقیقا همان مطالب سایت که برروی دامنه اصلی روی همان هاست است نمایش داده شود، به این کار پارک دامین می گویند.

مثلا دامنه اصلی ما datadesign.ir ودامنه دوم ما datadesign.com  ومی خواهیم هنگامی که کاربر آدرس دوم datadesign.com را جستجو کرد همان مطالب در دامنه اصلی رو هم با این دامنه نمایش داده بشه، با پارک دامنه datadesign.com و یا هر دامنه دیگری بر روی هاست دامنه اصلی قادر خواهیم بود که دقیقا محتوای سایت اصلی را به نمایش بزاریم.

عملیات ضروری قبل از پارک دامنه

قبل از پارک یه دامنه در cpanel باید یک نکته را رعایت کنیم که اگر رعایت نشود  به هیچ عنوان قادر به پارک صحیح دامنه مورد نظر بر روی هاست وب سایتمون نخواهیم بود. اگه بخوایم دامنه ای رو بر روی هاست وب سایتمون پارک کنیم در ابتدا میبایست dns های اون دامنه رو مطابق با dns های هاست وب سایتمون که میخوایم دامنه رو روش پارک کنیم ست کنیم، اگه از dns های هاست وب سایتمون خبر نداریم میتونیم اون ها رو از شرکتی که ازش هاست تهیه کردیم بپرسیم، وقتی که dns های هاست مورد نظر رو بر روی دامنه ای که میخوایم روی هاست پارکش کنیم ست کردیم، حتما باید ۶ تا ۱۲ ساعت صبر کرد تا dns ها به صورت کامل ست بشن بعدش نسبت به پارک کردن اون دامنه روی هاست وب سایتمون اقدام کنیم، بعد از تنظیم dns ها روی دامنه مورد نظرمون برای پارک کردن اون مراحل زیر رو میرویم:

آموزش پارک دامین یا domain alias در هاست سی پنل

ابتدا وارد سی پنل میشویم سپس از قسمت domain بر روی آیکون aliases کلیک کنیم.

آموزش پارک دامین1

حال برای پارک کردن دامنه جدید از قسمت Create a New Alias داخل فیلد domain نام دامنه مورد نظرمون رو وارد می کنیم و بعد  بر روی دکمه آبی رنگ add domain کلیک می کنیم.

آموزش پارک دامین2

و بعد از اینکار پیغام سبز رنگ  ” You successfully created the alias, datadesign.com” رو مشاهده می کنیم که با مشاهده این پیغام دامنه به خوبی پارک شده است و ما رفتن به آدرس دامنه جدید مثلا datadesign.com تمام مطالب سایت اصلی در این دامنه نیز نمایش داده میشود.

 

حال بجای نمایش مطالب سایت اصلی در یک دامنه دیگر میخواهیم زمانیکه دامنه جدید را وارد کردیم وارد همان دامنه اصلی شویم برای این کار آموزش   ریدایرکت دامنه پارک شده بر روی هاست به آدرس دیگر را دنبال کنید.

امتیاز شما به این مقاله

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 8 =