آموزش ساخت پاپ آپ با ارسال لینک

ساخت پاپ آپ با ارسال لینک

ممکنه بخواید برای سایتتون پاپ آپی بسازید که قابلیت ارسال لینک دانلود فایل به ایمیل کاربران رو داشته باشه!یعنی میخوایم یک سیستم خبرنامه داشته باشیم زمانی که کاربر ایمیلش رو وارد کرد یک فایل دانلود براش ارسال بشه. ساخت پاپ آپ با ارسال لینک میتونه مزیت هایی برای شما داشته باشه که در ادامه به اون اشاره میکنیم.

مزایای ساخت پاپ آپ با ارسال لینک

  • جمع آوری ایمیل کاربران برای ایمیل مارکتینگ
  • تبدیل کاربر به مشتری
  • جلب توجه کاربر با طراحی خلاقانه پاپ آپ
  • بالا بردن زمان نگهداری کاربر در سایت
  • ارسال لینک دانلود قسمتی از دوره بصورت رایگان و ایجاد انگیزه خرید دوره برای کاربر

آموزش ویدیویی ساخت پاپ آپ با ارسال لینک

توی این آموزش برای ساخت پاپ آپ با ارسال لینک، از پاپ آپ ساز المنتور و افزونه استفاده میکنیم و میخوایم سیستمی طراحی کنیم، زمانی که کاربر وارد سایتمون میشه یک پاپ آپی بهش نمایش داده بشه و ازش بخوایم که مثلا برای دریافت قسمتی از دوره آموزشی ایمیل خودش رو وارد کنه و بلافاصله لینک دانلود اون دوره برای کاربر ایمیل بشه، حالا چجوری!؟ توی فیلم آموزشی ساخت پاپ آپ با ارسال لینک بصورت کامل توضیح دادیم، و همینطور میتونید نسخه متنی این آموزش را در ادامه مطالعه کنید.

ساخت پاپ آپ با ارسال لینک

افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربر Email Download Link

افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربر Email Download Link
افزونه ارسال لینک دانلود به ایمیل کاربر Email Download Link

برای ساخت پاپ آپ با ارسال لینک نیاز به این افزونه داریم و شما با استفاده از اون میتونید یک فرمی به کاربر نمایش بدید که نام و ایمیل کاربر رو دریافت کنه و لینک دانلود فایل هایی رو که به صورت متنی، تصویری و یا فشرده از طریق افزونه آپلود کردید رو به ایمیل کاربر ارسال کنه.

آموزش نصب و راه اندازی افزونه Email Download Link

برای نصب افزونه Email Download Link از مخزن وردپرس، ابتدا از قسمت افزونه ها > افزودن وارد صفحه افزودن افزونه میشیم و در کادر بالا عبارت Email Download Link رو جستجو میکنیم، و روی نصب افزونه کلیک میکنیم تا افزونه نصب بشه و بعد روی فعال نمایید کلیک میکنیم تا افزونه برای ما فعال بشه.

آموزش نصب و راه اندازی افزونه Email Download Link
آموزش نصب و راه اندازی افزونه Email Download Link

بعد از اینکه افزونه رو فعال کردیم یه منوی جدید به نام لینک دانلود نمایش داده میشه که از 4 زیر منو ( دانلودها، تنظیمات، تاریخچه و امنیت ) تشکیل شده و در ادامه این منو ها رو باهم به طور مختصر بررسی میکنیم.

افزونه Email Download Link
افزونه Email Download Link

دانلودها

تو این صفحه شما میتونید فایل های آپلود شده خودتون که قراره به کاربر ارسال بشه رو مدیریت کنید و همینطور فایل جدیدی آپلود کنید، بطور پیشفرض یک فایل پی دی اف و یک تصویر وجود داره، و با کلیک روی افزودن جدید وارد صفحه افزودن لینک دانلود میشید که راجع به هر قسمت توضیح میدیم.

افزودن لینک دانلود
افزودن لینک دانلود

لینک دانلود: توی این قسمت میتونید لینک دلخواه خودتون رو وارد کنید یا با کلیک روی Upload File فایل مورد نظر خودتون رو آپلود کنید.

عنوان: اینجا میتونید یک عنوانی برای لینک دانلودتون در نظر بگیرید

گروه: میتونید یک گروهی برای لینک دانلودتون انتخاب کنید

تاریخ انقضا: برای لینک دانلود میتونید تاریخ انقضا انتخاب کنید که تا چه تاریخی لینکتون اعتبار داشته باشه

تازه کردن لینک: اگه میخواید لینک دانلودتون آدرس مرجعی داشته باشه از این قسمت انتخاب کنید

تنظیمات

این قسمت مربوط به تنظیمات افزونه Email Download Link هست که همونطور تو عکس زیر مشخصه از تب های مختلفی تشکیل شده و باهم بعضی از این تب هارو بررسی میکنیم.

تنظیمات عمومی
تنظیمات عمومی
عمومی

ارسال کننده ی ایمیل ها: تو این قسمت میتونید نام و ایمیل فرستنده رو که قراره به کاربران ایمیل بشه رو تغییر بدید

نوع ایمیل: نوع و فرمت ایمیلی که میخواید ارسال کنید برای کاربر

حذف خودکار تاریخچه دانلود: میتونید انتخاب کنید که تاریخچه دانلود و لینک های ارسالی برای همیشه نگهداری بشن یا بعد از گذشت مدتی تاریخچه پاک بشه

نمایش لینک دانلود مستقیم: اینجا میتونید انتخاب کنید که لینک ارسالیتون به صورت لینک مستقیم باشه یا اینکه آدرس اصلی فایل رو مخفی کنه، دقت کنید برای اینکه بخواید فقط لینک ارسال کنید، یعنی اینکه لینک دانلود فایل نباشه باید این گزینه رو YES انتخاب کنید

تنظیمات ایمیل دانلود
تنظیمات ایمیل دانلود
ایمیل دانلود

موضوع ایمیل لینک دانلود: در این قسمت عنوانی برای ایمیل ارسالی وارد میکنید. میتونید از کلمه کلیدی هایی که خود افزونه تعریف کرده هم استفاده کنید، مثلا اگه بخواید نامی که کاربر در فرم ارسال وارد کرده، در عنوان ایمیل نمایش داده بشه از کلمه کلیدی ###NAME### استفاده می کنید

محتوای ایمیل لینک دانلود: اینجا باید محتوای ایمیلی که قراره برای کاربر ارسال بشه رو وارد کنید، و میتونید از کلمه کلیدی ها هم استفاده کنید و با استفاده از تگ های HTML و کد های CSS میتونید محتوای ایمیل رو استایل دهی کنید

تنظیمات ایمیل مدیر
تنظیمات ایمیل مدیر
ایمیل مدیر

ایمیل به مدیر: میتونید انتخاب کنید ایمیل های ارسالی که برای کاربران فرستاده میشه برای مدیر هم ارسال بشه یا خیر

آدرس های ایمیل مدیر: ایمیلی که میخواد به عنوان مدیر براتون ارسال بشه رو میتونید اینجا وارد کنید

موضوع ایمیل به مدیر: عنوانی که میخواید برای مدیر ارسال بشه وارد می کنید

محتوای ایمیل مدیر: محتوایی که برای مدیر باید ارسال بشه اینجا میتونید وارد کنید و همینطور میتونید از کلمه کلیدی ها، تگ های HTML و کد CSS استفاده کنید

تنظیمات پیام ها
تنظیمات پیام ها
پیام ها

تو این قسمت میتونید برای بخش های مختلفی که مشخص شده متن سفارشی در نظر بگیرید. چون زبان افزونه انگلیسی هست بصورت پیشفرض این متن ها هم به صورت انگلیسی نوشته شده، ولی تو عکس بالا سعی کردیم ترجمه این متن هارو براتون بذاریم تا دیگه نیاز نباشه شما عزیزان ترجمه کنید.

تاریخچه

در این قسمت تاریخچه ایمیل های ارسالی رو میتونید مدیریت کنید و از قسمت استخراج ایمیل ها میتونید ایمیل کاربرانی که لینک دانلود دریافت کردن رو استخراج کنید تا بتونید یک بانک ایمیل از کاربران داشته باشید. با استفاده از این کار میتونید ایمیل مارکتینگ انجام بدید یا اینکه محصولات و دوره های خودتون رو برای کاربرانتون ارسال کنید.

امنیت

تو این قسمت میتونید برای کلمه ها، ایمیل، دامنه و آی پی فیلتر قرار بدید و زمانی که کاربر از این عبارات استفاده کرد بلاک بشه و لینک دانلود براش ارسال نشه. از تب کد امنیتی هم میتونید برای فرم پاپ آپ گوگل ریکپچا قرار بدید تا از اسپم و ربات ها جلوگیری کنید.

ساخت پاپ آپ با ارسال لینک در المنتور

پاپ آپ چیست؟

به طور کلی پاپ آپ ها، صفحاتی هستند که برای اطلاع رسانی و تبلیغات در سایت ها به کاربران نمایش داده میشه. شما با استفاده از طراحی جذاب پاپ آپ و به کار بردن خلاقیت در محتوای اون میتونید خیلی راحت کاربرانی که وارد سایتتون میشن رو جذب کنید و بتونید مثلا آمار فروش محصولاتتون رو بالا ببرید یا محصولات جدیدی به کاربرای سایتتون معرفی کنید. با ساخت پاپ آپ با ارسال لینک میتونید این موقعیت رو برای خودتون فراهم کنید.

آموزش ساخت پاپ آپ با ارسال لینک در المنتور

برای ساخت پاپ آپ با ارسال لینک، از منو قالب ها > پاپ آپ ها رو انتخاب میکنیم تا وارد صفحه پاپ آپ بشیم و برای ایجاد پاپ آپ روی افزودن پاپ آپ جدید کلیک میکنیم تا بتونیم قالب پاپ آپ خودمون رو طراحی کنیم.

آموزش ساخت پاپ آپ با ارسال لینک در المنتور
آموزش ساخت پاپ آپ با ارسال لینک در المنتور

بعد از اینکه روی افزودن کلیک کردیم در قسمت نوع قالب، پاپ آپ انتخاب میکنیم و تو قسمت بعدی نامی برای قالبمون وارد میکنیم و بعد روی ایجاد قالب کلیک میکنیم تا وارد محیط ویرایش المنتور بشیم و بتونیم قالب پاپ آپ رو طراحی کنیم

ایجاد قالب پاپ آپ
ایجاد قالب پاپ آپ

بعد از اینکه وارد محیط ویرایش المنتور شدید با توجه به سلیقه و نیاز خودتون قالب پاپ آپ و محتوای اون رو طراحی کنید. دقت کنید برای درج ابزارک افزونه Email Download Link ، باید از تب المان های وردپرس، ابزارک ایمیل دریافت پیوند رو انتخاب کنید. پیشنهاد میکنم برای درک بهتر آموزش حتما فیلم آموزشی که در بالای صفحه وجود داره رو مشاهده کنید.

طراحی پاپ آپ
طراحی پاپ آپ

بعد از اینکه قالب پاپ آپ رو طراحی کردیم روی انتشار کلیک میکنیم تا وارد صفحه تنظیمات انتشار بشیم و اینجا میتونیم شرط هایی برای نمایش پاپ آپ خودمون وارد کنیم، که این صفحه از سه قسمت (Conditions،Triggers،Advanced Rules) تشکیل شده.

Conditions یا شرایط نمایش

تو این قسمت برای نمایش قالبتون در سایت میتونید شرط انتخاب کنید، مثلا اگه بخواید که پاپ آپ فقط در یک برگه خاصی نمایش داده بشه از قسمت شامل > تکی > برگه ها، نام برگه مورد نظرتون رو وارد میکنید، ما اینجا میخوایم که پاپ آپ تو کل سایتمون نمایش داده بشه و از قسمت شرایط تمام سایت رو انتخاب میکنیم و بعد روی NEXT کلیک میکنیم.

Conditions یا شرایط نمایش
Conditions یا شرایط نمایش

Triggers یا محرک ها

تو این قسمت میتونید تنظیم کنید در چه صورت پاپ آپ به کاربر نمایش داده بشه. اقداماتی که کاربر باید انجام بده تا پاپ آپ ظاهر بشه رو در زیر باهم بررسی میکنیم:

در زمان بارگذاری صفحه: زمانی که میخواید بعد از لود شدن صفحه پاپ آپ نمایش داده بشه

در اسکرول: اسکرول کردن در صفحه. که ما اینجا میخوایم زمانی که کاربر 50درصد صفحه سایتمون رو اسکرول کرد پاپ آپ ظاهر بشه

هنگام رسیدن به المان با اسکرول: میتونید به المان هایی که در صفحه قرار دادید کلاس بدید و در این قسمت وارد کنید تا زمانی که کاربر به اون المان رسید پاپ آپ نمایش داده بشه

با کلیک: تعداد دفعاتی که کاربر کلیک کرد رو صفحه تا پاپ آپ نمایش داده بشه

پس از عدم فعالیت: مدت زمانی که کاربر فعالیتی نداشت در صفحه

زمانی که از صفحه خارج میشود: نمایش پاپ آپ بعد از خروج کاربر از صفحه

Triggers یا محرک ها
Triggers یا محرک ها

Advanced Rules یا قوانین پیشرفته

تو این قسمت میتونید قوانین پیشرفته تری برای نمایش پاپ آپ در نظر بگیرید، به عنوان مثال پاپ آپ فقط برای کاربران ورود کرده نمایش داده بشه یا بعد از بازدید X صفحه پاپ آپ ظاهر بشه. برای اینکه پاپ آپ ما به درستی نمایش داده بشه ، نمایش بر روی دستگاه ها و نمایش در مرورگرها رو فعال میکنیم. و بعد روی SAVE & CLOSE کلیک میکنیم تا ساخت پاپ آپ با ارسال لینک ما به پایان برسه.

Advanced Rules یا قوانین پیشرفته
Advanced Rules یا قوانین پیشرفته

حالا زمانی که کاربر وارد سایتمون بشه و 50 درصد از سایتمون رو اسکرول کنه پاپ آپ ساخته شده ظاهر میشه و با وارد کردن نام و ایمیل، محتوای لینک دانلودی که از قبل ساخته بودیم برای کاربر ایمیل میشه.

جمع بندی

برای اینکه آمار فروش محصولاتتون رو بالا ببرید و یا اینکه بخواید محصول جدیدی به کاربران سایتتون معرفی کنید، میتونید با مطالعه مقاله ساخت پاپ آپ با ارسال لینک پاپ آپ های زیبایی طراحی کنید و مشتری و کاربران زیادی رو جذب کنید.در ضمن اگه علاقه مند به طراحی سایت با المنتور هستید حتما به آموزش رایگان دوره طراحی سایت با المنتور سر بزنید. امیدوارم که این مطلب براتون مفید بوده باشه و هرجا سوالی داشتین حتما از قسمت نظرات بپرسید.

4.9/5 - (7 امتیاز)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × 3 =