قیمت طراحی سایت وردپرس | نحوه قیمت گذاری طراحی سایت وردپرس

قیمت طراحی سایت وردپرس

با استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس شما می توانید انواع سایت های مختلفی از جمله سایت های فروشگاهی ،شرکتی ، خبری و … را راه اندازی کنید. طراحی سایت باعث دیده شدن بیشتر شما در دنیای کسب و کارتان خواهد شد. برای طراحی سایت وردپرسی باید از قیمت طراحی سایت وردپرس که طراحان سایت ها آن ها را به شما پیشنهاد میدهند بدانید که نحوه قیمت گذاری طراحی سایت چگونه است و تفاوت نرخ ها را بدانید. همچنین هزینه راه اندازی سایت وردپرس و برآورد هزینه طراحی سایت وردپرس و تعرفه طراحی قالب وردپرس را برای شما در این مقاله توسط تیم دیتا دیزاین شرح می دهیم.

هزینه راه اندازی سایت وردپرس | تعرفه و قیمت طراحی سایت با وردپرس | قیمت طراحی سایت با وردپرس

هزینه راه اندازی سایت وردپرس یکی از مواردی است که کاربرانی که به طراحی سایت های وردپرسی و کسانی که راه اندازی کسب و کار اینترنتی خود همواره قبل از تصمیم گیری دوست دارند در مورد آن اطلاع داشته باشند .سایت های وردپرسی به سایت هایی گفته می شوند که با سیستم طراحی و مدیریت وردپرس اداره می شوند. در بیان کلی تر می توان گفت که وردپرس به عنوان یکی از بهترین سیستم های محتوای سایت است که بسیاری از خدمات آن کم نظیر است. سیستم مدیریت محتوای وردپرس قابلیت گسترش و رابط کاربری آسانی دارد.امروزه سایت های معتبری در سراسر دنیا به استفاده از سیستم مدیریت وردپرس فعالیت دارند و به دلیل پشتیبانی بی نظیر این سیستم مدیریت از زبان فارسی بسیاری زیادی از فعالین سایت داری در ایران از این سیستم مدیریت استفاده می کنند.

هزینه راه اندازی سایت وردپرس بر چه مبنایی محاسبه می شود؟

هزینه راه اندازی سایت وردپرس به عوامل مختلفی بستگی دارد. در واقع به دلیل امکانات بی نظیر این سیستم شما می توانید تا به نهایت برای سایت وردپرسی خود هزینه کنید. در واقع می توان تعرفه طراحی سایت وردپرس (قیمت سفارش طراحی سایت  وردپرس) را به دو دسته تعرفه های لازم و ابتدایی و تعرفه های سفارشی و اختیاری تقسیم بندی نمود. تعرفه ای ابتدایی، هزینه هایی هستند که شما بابت طراحی یک سایت وردپرس و یا هر سایت دیگری باید آنها را پرداخت کنید. هزینه ثبت دامنه، هزینه اجاره هاست و همچنین هزینه نصب سیستم مدیریت محتوا در زمره این هزینه ها به شمار می روند. همچنین هزینه های سفارشی و اختیاری هزینه هایی هستند که شما بابت قالب اختصاصی، هزینه افزونه های اختصاصی مثل درگاه های پرداخت، سیستم عضو گیر حرفه ای، سئو، تولید محتوا و غیره اشاره کرد. به همین دلیل بهتر است قبل از سفارش طراحی سایت هدف و انتظارات خود را از راحی یک سایت وردپرس بدانید تا بتوانید قیمت سفارش طراحی سایت  وردپرس را به صورت دقیق تری حساب کنید. در ادامه هزینه های تعدادی از هزینه های اصلی و ضروری طراحی سایت محاسبه خواهند شد.

هزینه توسعه وبسیایت با وردپرس

هزینه توسعه وب سایت با وردپرس نسبت به امکانات آن متفاوت است. معمولا وب سایت های شرکتی کمترین هزینه را دارند. اما وب سایت های فروشگاهی نسبت به امکانات آن می توانند چندین برابر تفاوت هزینه داشته باشند. بهترین راه برای به دست آوردن هزینه یک وب سایت این است که امکانات مورد نیاز سایت خود را به صورت یک RFP نوشته آن را برای یک شرکت های مختلف ارسال نمایید تا آن ها پروپوزال و هزینه های خود را تعیین نمایند.

اما لازم است که شما بدانید که پروژه شما با چه سیستم مدیریت محتوای و تکنولوژی هایی توسعه داده می شود. زمانی که بر سر این موضوع انتخاب خود را انجام دادید، می توانید وارد جزئیات شوید. مثلا اینکه قالب وب سایت شما چطور تولید شده است. متعاقباً هر یک از امکانات وب سایت نیز دارای متعرفه ایی مشخص است که تنها با استعلام دقیق مشخص می شود.

عوامل تاثیر گذار بر قیمت طراحی سایت وردپرس

عواملی که بر قیمت طراحی سایت تاثیر می گذارند بر دو دسته میتوان تقسیم کرد :

  1. امکانات عمومی تاثیر گذار بر قیمت طراحی سایت
  2. امکانات اختصاصی تاثیرگذار بر هزینه طراحی سایت

۱ .امکانات عمومی تاثیرگذار بر قیمت طراحی سایت

تعیین نوع وب سایت و فعالیت‌های آن

پیش از آن که اقدام به تعیین قیمت طراحی سایت وردپرس کنیم، باید نوع وب سایت و فعالیت مورد نظر آن را مشخص کنیم. دسته بندی سایت‌ها بسیار زیاد است، از سایت های خبری و شرکتی گرفته تا سایت های فروشگاهی و شخصی و …که هر کدام قابلیت‌ها، ساختار و استراتژی متفاوتی دارند. قطعا امکانات یک سایت فروشگاهی با سایت شخصی کاملا متفاوت است و یکی از عوامل مهم و تاثیر گذار در تعیین قیمت طراحی سایت، همین موضوع است.

روش طراحی سایت

دو روش برای طراحی سایت وجود دارد : ۱- طراحی سایت با کدنویسی از صفر تا صد پروژه و ۲- طراحی سایت با قالب یا cms آماده مانند وردپرس و جوملا. هر کدام مزایا و ویژگی های منحصربه فردی دارند که آن ها را از هم متمایز می سازد. اما در کل هزینه طراحی سایت اختصاصی با استفاده از قالب یا CMS آماده خیلی کمتر از قیمت طراحی سایت با php یا به روش کدنویسی از صفر تا ۱۰۰ است.

.

قیمت طراحی سایت وردپرس

طراحی سایت شرکتی و خدماتی

امروزه هر شرکت یا موسسه ای برای نشان دان کار خود و خدماتی که ارائه میدهد و برای بالا بردن اعتبار خود نیازمند یک طراحی وبسیایت حرفه ای شرکتی است. که داشتن وبسایت به برند سازی شرکت شما کمک می کند. شما با کمک سایت شرکتی میتوانید خود را معرفی و نمونه کارهای خود را به نمایش بگذارید. همچنین می توانین با کاربران خود در ارتباط باشید. و مزایای دیگری که از سایت های شرکتی می توانید بدست آورید.

.

.

.

.

.

رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)

رابط کاربری یا UI  را کاربر در ظاهر وب سایت مشاهده می کند در واقع همان ظاهر سایت شماست مثل ظاهر منو ، فیلم ها و انیمیشن های موجود در صفحه که عوامل عمومی مهم در ساخت هر وب سایتی رابط کاربری یا UI  می باشد که کاربران وب سایت شما را مدت بیشتری در وب سایت نگه می دارد که در نتیجه آن افزایش رضایت کاربران و بالا رفتن  رتبه بهینه سازی وب سایت شما در گوگل را بهمراه دارد.

همان کدها و دستوراتی است که توسط کاربران سایت قابل مشاهده نمیباشد. اما باید بگونه ای باشد تا کاربر پسند باشد یعنی کاربران براحتی بتوانند از قسمت های مختلف سایت استفاده نمایند. به عنوان مثال از طریق منو بتوانند مطالب سایت را دنبال کنند و یا اگر محصولی میفروشید قسمتی برای نمایش محصول داشته باشید. این نکته را در نظر داشته باشید که ux حرفه ای بر قیمت سفارش طراحی سایت شما تاثیر گذار می باشد.

۲ . امکانات اختصاصی تاثیرگذار بر هزینه طراحی سایت

نحوه قیمت گذاری طراحی سایت وردپرس

درج اطلاعات یا data entry | محتواگذاری و مدیریت وب سایت

وقتی سایت وردپرسی شما بارگذاری شد در ابتدای امر هیچ محتوایی درون آن نیست. تنها چیزی که وجود دارد تعداد متن و عکس نمونه هستند. محتوا می‌تواند شامل موارد مختلفی از جمله عکس، متن، منو، محصولات، عناوین، اطلاعات تماس و … باشد. برای این موضوعات شما می‌توانید یا خودتان اقدام نمایید یا آن را به یک متخصص بسپارید تا بر اساس اصول سئو محتوای سایت شما را بارگذاری نمایید.

قیمت طراحی سایت وردپرس

هاست

هاست پایه و اساس ایجاد یک وب سایت می باشد. هاست فضایی است که اطلاعات و فایل های وب سایت بر روی آن بارگزاری می شود. عوامل متعددی در مورد هاست وجود دارد که بر روی قیمت طراحی وب سایت موثر هستند.

.

.

.

قیمت طراحی سایت وردپرس

بارگذاری سایت طراحی شده

سایت وردپرسی باید بر روی یک هاست بارگذاری شود؛ سپس هاست و دامنه باید تنظیم گردند. همچنین ایمن سازی سایت مربوط به این مرحله است. اگر سایت بدون ایمن سازی، بارگذاری شود سایت شما به راحتی قابل هک و نفوذ خواهد بود. تمام این موارد توسط کاربر می‌تواند انجام شود یا توسط یک متخصص.

قیمت طراحی سایت وردپرس

سرعت بالای وب سایت

سرعت بالای سایت از جمله موارد مهم برای یک طراحی سایت حرفه ای و سئو آن می باشد که به عوامل متعددی از جمله مواردی که برنامه نویس بصورت دستوراتی آن را در کد اعمال می کند و یا وجود عکس ها و گرافیک های با کیفیت اما کم حجم تاثیر می گذارد.

.

 قیمت طراحی سایت با وردپرس

آموزش نحوه کار کردن با سیستم مدیریت محتوا

بسیاری از شرکت‌ها و تیم‌های طراحی وب سایت با ساخت فیلم آموزشی به کاربران، نحوه کار کردن با سیستم و درج محتوا و مدیریت سایت را آموزش می‌دهند.
برخی دیگر از طریق فایل متنی یا یک جلسه مراجعه حضوری آموزش نحوه کار کردن و مدیریت سایت را انجام می‌دهند.
و عده‌ای دیگر، سایت را پس از طراحی بدون هیچ آموزشی در اختیار کاربر قرار می‌دهند.
قطعا هر یک از موارد فوق تاثیر زیادی در قیمت سایت تهیه شده توسط کاربران را دارد. پس ممکن است کاربری سایتی حرفه ای تهیه نمایید ولی بدون آموزش نتواند از هیچ یک از امکانات سایت بهره مند شود؛ در حالی که یک آموزش خوب و جامع، شما را قادر می‌سازد یک قالب معمولی فروشگاهی را تبدیل به سایت فروشگاهی حرفه ای نمایید.

هزینه راه اندازی سایت وردپرس

دامنه

دامنه وب سایت یعنی پسوند پس از نام وب سایت www.datadesign.ir مانند پسوند .com آدرس دامنه می باشد. یکی از عوامل تاثیرگذار در قیمت سفارش طراحی سایت ، دامنه آن وب سایت می باشد. دامنه ها هر کدم پسوند مختلفی میتوانند با توجه به اسمشان داشته باشند ،یعنی این که هر پسوند یک معنوی میدهد . مثلا com.  برای سایت های تجاری است. یا ir.  برای کشور ایران است. و خیلی از این دامنه ها . دامنه ایران مربوط به خود ایران است ولی دامنه های دیگر مثل com. بصورت جهانی است. این دامنه ها قیمت های متفاوتی دارند. همچنین بر میزان زمانی که آن را خریداری کرده اید هم بستگی دارد. مثلا ۱ ساله یا دوساله و … .

.

.

قیمت سایت وردپرس

پشتیبانی سالانه یا ماهانه سایت

پشتیبانی در حوزه طراحی سایت از اهمیت بسیاری برخوردار است. چرا که در واقع این امر نشان دهنده کیفیت سایت طراحی شده است. با راه اندازی سایت تمام سوالات مدیر سایت در رابطه با نحوه کار کردن با سیستم شروع می‌شود؛ همچنین به روز رسانی‌های سایت ممکن است آن را با خطاها و مشکلاتی رو به رو کند و در این زمان کاربر نیازمند یک متخصص برای رفع مشکلات و سوالات تان خواهد بود.

 قیمت طراحی سایت با وردپرس

پنل مدیریتی قدرتمند

از امکانات اختصاصی که مشتریان می خواهند پنل مدیریتی قدرتمند می باشد. پنل مدیریتی قدرتمند امکانات و ویژگی های ویژه ای جهت مدیریت بهتر وب سایت برای شما فراهم می کند و سایت شما را به سایت حرفه ای تبدیل می کند .

.

.

نحوه قیمت گذاری در سایت دیتادیزاین

در این بخش قصد داریم تا با مطرح کردن بسیاری از مسائل در مورد قیمت طراحی سایت وردپرسی و همچنین هزینه طراحی سایت حرفه ای و تعرفه طراحی سایت وردپرس سوالات و مهم تر نحوه قیمت گذاری روی سایت های مورد نظر که طراحی می شوند را برسی کنیم. طراحی سایت در شرکت نرم افزاری دیتا دیزاین توسط تیم برنامه نویس و طراح سایت انجام می شود. در کلیه مراحل کار شما می توانید مشاوره بگیرید و طبق سلیقه و درخواست شما طراحی سایت و همچنین سفارش سئو انجام خواهد شد و متناسب با کلید واژه ها و کسب و کار و کلیه هزینه هایی مربوط به سئو و بهینه سازی وب سایت شما قیمت سئو وب سایت شما مشخص می شود. نحوه قیمت گذاری طراحی سایت بصورت های مختلفی نمایش داده می شود یا بصورت جدول قیمت طراحی سایت وردپرس و در لیستی تحت عنوان برآورد هزینه طراحی سایت که بصورت جزء به جزء ساختار قیمتی طراحی سایت مشخص می شود.

چه چیزهایی بر سرعت سایت وردپرسی تاثیر می گذارد

در طراحی سایت ویژه و منحصر به فرد، امکاناتی از قبیل ارائه هاست پرسرعت ، درگاه پرداخت ، فروش و عرضه محصولات را دارا می باشد. همچنین امکان ویژه ای در طراحی سایت ویژه دیتا دیزاین وجود دارد آن هم بهینه سازی و سئو اولیه سایت می باشد. در مورد سئو این نکته را حتما در نظر داشته باشید که اگر شما سفارش طراحی سایت بدهید حتما نیاز به سئو خواهید داشت. برای اینکه از دنیای رقابت دور نباشید سئو و بهینه سازی سایت به شما کمک خواهد کرد تا در نتایج گوگل به صفحه اول گوگل راه پیدا کنید و از این طریق بتوانید افزایش بازدید از سایت خود داشته باشید و در ازاء آن به افزایش کاربر و فروش و سود بیشتر می رسید.

در مورد مسئله افزایش سرعت که در پکیج طراحی وب سایت ویژه وجود دارد ; شامل چندین مورد کار فنی است : بخش مهمی از سرعت مربوط به سرور و سرعت ریسپانس می باشد که سرور چندین پارامتر دارد که در سرعت تاثیر گزار می باشد، مانند مدل حافظه سرور (ssd یا ..) و بحث هاست سرور که هاست اشتراکی باشد یا اختصاصی باشد که روی سرعت تاثیرگزار می باشد. همچنین چگونگی مدل کانفیگ سرور که سرعت پردازش یا سرعت اتصال آن به اینترنت به چه صورتی باشد . همچنین وجود نرم افزارهایی مانند Nginx روی سرور که باعث افزایش سرعت سرور خواهد شد.

تعرفه قیمت گذاری سایت وردپرسی
بهترین قیمت سرور وردپرس

موضوع دیگری که روی سرعت سرور تاثیرگزار است، CTN و Content delivery Network است. CTN چیست ؟ شما برای اینکه یک سایت بالا بیاید به سرور درخواستی می دهید و فرض کنید سرور در آلمان است و از آنجا اطلاعات را می خواند CTN چندین سرور در نقاط مختلف دنیا ایجاد می کند و اگر شما در ایران باشید ، درخواست را به جای اینکه از آلمان بخواند از سروری که در ایران هست ، اطلاعات را می خواند. در واقع یک شبکه توزیع محتواست که اطلاعات را در network پخش می کند و موجب می شود که از سرورهای مختلفی خوانده شود. که مزایا آن اینست که سرعت پاسخدهی سیستم بالا می رود و همچنین بحث امنیت سرور تامین می شود.

نکته دیگر در مورد افزایش سرعت سرور ،تعداد درخواست هایی است که به سرور ارسال می شود. بعنوان مثال یک صفحه ای که ۳۰ تا ۴۰ ریکواست به آن داده می شود یک بخشی پست ها را می خواند که ریکواستی ارسال می شود و ریکواستی دیگر ارسال می شود تا عکس را بخواند و …هرچه تعداد ریکواست ها بیشتر شود مدت زمان بالا آمدن سایت بیشتر می شود و هرچه تعداد ریکواست ها کمتر باشد مدت زمان بالا آمدن سایت کمتر می شود و در نهایت سرعت سرور بالاتر می رود. در بحث سرعت ریکواست حجم دیتا انتقالی مهم نیست و تعداد ریکواست مهم است. بعنوان مثال اگر شما در یک ریکواست کل صفحه را بخوانید سرعت بسیار بالا تر است تا اینکه در ۱۰۰ ریکواست و هربار یک قسمت از صفحه را بخوانید.

در بحث برنامه نویسی ریکواست نیز باید تعادلی بین تعداد ریکواست و حجم دیتا انتقالی برقرار شود. در مورد سایت های وردپرسی نیز کاهش افزونه ها و … باعث کاهش تعداد ریکواست می شود. مسئله دیگر در مورد سرعت سرور، بهینه سازی و حجم دیتا می باشد. بعنوان مثال ویدئو کمتر گذاشته شود و حجم عکس ها کمتر شودو همچنین نصب ssl و بهینه سازی دیتابیس نیز باعث بهبود سرعت سرور خواهد شد.

شما می توانید برای درخواست طراحی سایت و اطلاع از تعرفه طراحی سایت با وردپرس و یا قیمت طراحی سایت فروشگاهی با شماره ۵۴۲۲۲۰۳۶-۰۱۱ تماس بگیرید و یا از طریق چت آنلاین وب سایت شماره تلفن خود را وارد نمایید ، در اسرع وقت تیم دیتادیزاین با شما تماس خواهند گرفت.

تفاوت سایت وردپرسی با کدنویسی شده

علت تفاوت هزینه طراحی سایت وردپرس و ASP.NET در چیست ؟

قیمت طراحی سایت ووردپرس بسیار کمتر از طراحی سایت asp.net می باشدچرا که برای طراحی سایت asp.net نیاز به برنامه نویسی می باشد و سرعت ساخت آن بیشتر است از این رو هزینه طراحی سایت با وردپرس بسیار کمتر است. حال می خواهیم برخی مزایای طراحی سایت ورردپرس را برایتان در لیستی نام ببریم :

ساده بودن بروزرسانی وب سایت و محتوا و وجود افزونه های کاربردی
باعث موفقیت برند تجاری شما خواهد شد.
وجود قالب های ارزان
برقرار کردن ارتباط دو طرفه با مخاطبین

سوالات متداول

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>