تاثیر سایت واکنشگرا در سئو

تاثیر سایت واکنشگرا در سئو

دیتادیزاین _ سایت واکنشگرا یا رسپانسیو به سایتی گفته می‌شود که نمایش سایت در هر کدامیک از سیستم ها نمایش درستی داشته باشد که شامل نمایش درست قالب بندی ، تصاویر و سایر مطالب شما می‌باشد. سایت واکنشگرا باید با اندازه های لپ تاپ‌ها و تبلت ها در سایزهای مختلف و گوشی‌های هوشمند همگام سازی شده باشد.

این کار باعث رشد کیفی و استفاده ی بیشتر کاربران تلفن های همراه برای  مشاهده ی سایت می شود. از همین رو ، قابلیت واکنش‌گرایی سایت از نظر گوگل نیز یک امتیاز ویژه‌ای برای هر سایت خواهد داشت. اینکه فقط یک نسخه برای موبایل ها و تبلت ها داشته باشیم کافی نیست بلکه باید ایتم ها ، مطالب و تصاویر سایت را هم به گونه ای تنظیم کنیم که کاربران به راحت ترین شکل از سایت بازدید کنند و نیاز به اسکرول کردن صفحه ی گوشی برای دیدن مطالب یا زوم کردن صفحه نمایش نداشته باشند.

داشتن سایت رسپانسیو از آنجایی باعث بهبودی سئو سایت شما می‌شود که سایت شما می‌تواند کاربران را در گستره ی بیشتری در بر بگیرد ، نرخ رشد  ( Bounce rate ) و تبدیل بالایی برای سایت نیز در نظر گرفته می‌شود. گوگل اعلام کرده است سایت هایی را که توانایی نمایش رسپانسیو برای کاربرانی که با انواع موبایل و تبلت وارد می‌شوند در نتایج جستجوی خود ارجحیت تعیین می‌کند و رتبه ی بهتری را در نظر می‌گیرد.  طبق آمار گوگل ۶۱ درصد از بازدیدکنندگان سایت نیز ترجیحشان این است که به سایت های رسپانسیو وارد شوند و ۳۳ درصد از جستجوهای گوگل توسط کاربرانی می‌باشد که از طریق موبایل صورت می‌گیرد.

از عوامل دیگری که اهمیت سایت رسپانسیو در بهینه سازی سایت دارد این است که ، درحالیکه بازدید های سایت شما از کاربران موبایل و تبلت ها زیاد باشد وبمسترها لینک هایی از آن طریق وارد می‌شود را به عنوان بک لینک های سایت اصلی شما به حساب می‌آورد و تعداد بک لینک سایت نیز افزایش می‌یابد.

یکی دیگر از نکاتی که باید در رسپانسیو کردن سایتتان توجه کنید همگام سازی سایت شما با انواع مرورگرهایی که توسط دیوایس های گوناگون وارد می‌شوند ، است که با استفاده از سیستم های آنالیز سایت می توانید کاربران سایت از طریق چه مرورگرهایی و با چه سیستم هایی وارد سایت شما میشوند تا شما سایت خود را با سیستم های مختلف مطابقت دهید.

0

در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>