برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی (قسمت سوم)

برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی (قسمت سوم)

برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی (قسمت سوم)

چرا شما به یک برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی نیاز دارید ؟

قبل از اینکه وب سایت خود را بهینه سازی کنیم باید بدانیم که دقیقا چه قسمت ها و چه مواردی را میخواهیم بهینه سازی نماییم.

پیدا کردن کلید واژه های درست برای تمرکز بر اهداف سئو دشوار است ولی خوشبختانه داده های زیادی وجود دارد که ما میتوانیم از آن برای جستجوی کلید واژه ها استفاده کنیم.

کلید واژه ها در اصل چیزی است که جستجو کنندگان در موتور های جستجو قرار میدهند .موتور های جستجو مثل گوگل مرتبط ترین نتایج را برای کوئری مورد جستجوی شما و هر آنچه در آن مورد وجود دارد در تمامی محتویات موجود در اینترنت پیدا میکنند ولی باید به یاد داشته باشید که موتورهای جستجو به سختی میتوانند مقوله مورد جستجوی کاربر را درک کنند جز اینکه شما به خوبی آنرا مطرح کرده باشید.

دقیقا به همین علت است که شما متن جستجوی خود را تغییر میدهید و از عبارت های بهتر و توصیف کننده تری استفاده میکنید . شما کلید واژه ای را امتحان میکنید ولی به آن چیزی که میخواهید نمیرسید بنابراین دقیق تر آن را مطرح میکنید و یا اینکه به شکل دیگری آنرا مینویسید.

اصل ماجرا از این قرار است : افراد زیادی در جهان وجود دارند که کلیدواژه ها را هر لحظه و هر ساعت و هر روز وارد میکنند و ما برای بهینه سازی سایت هایمان باید بفهمیم که آن ها دقیقا چه چیزهایی را تایپ میکنند تا صفحات خود را برای بودن در نتایج جستجو برای آن واژه ها بهینه سازی نماییم.

جستجوی کلید واژه یک بخش اساسی در سئو است که میتواند شما را در درک چیزی که مردم مینویسند ، فراوانی آن ، ارتباط آن با اهداف کسب و کار و رقابتی بودن آن برای دریافت رتبه یاری نماید.

برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی (قسمت سوم)

با یک مثال موضوع را روشن تر کنیم :

شما ممکن است فکر کنید که کلید واژه “ماشین” رتبه خوبی دریافت میکند ولی وقتی که کمی بررسی کنیم میبینیم که هیچ لیست و رتبه ای برای این کلمه در مورد ما وجود ندارد و ساخته نشده ، خب با این وجود که واژه ماشین در موتورهای جستجو با فراوانی بالایی تایپ میشود ولی ما باید عامل دیگری که همان مرتبط بودنشان است را نیز در نظر بگیریم .

موضوع را کمی بار تر میکنم . به چند دلیل یک فرد واژه ماشین را در موتورهای جستجو مینویسد ؟

برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی (قسمت سوم)

برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی (قسمت سوم)

برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی (قسمت سوم)

 

ممکن است دنبال ماشین های اسباب بازی باشد ، ممکن است دنبال تعمیرگاه ماشین باشد ، یا دنبال اجاره کردن ماشین ، اینها تنها سه نمونه از هزاران دلیلی است که افراد در موتورهای جستجو واژه ی ماشین را تایپ میکنند و همچنین شما باید به تمامی افرادی فکر کنید که میخواهند رتبه ای برای واژه ماشین در موتورهای جستجو کسب کنند . پس بهتر است از کلمات کلیدی چند حرفی منظور ٣ کلمه ای و بیشتر برای شروع کار استفاده نمایید چون از سطح رقابت کمترب برخوردارند و میتوانید سریعتر به اول لیست گوگل برسید. حالا که درک بیشتری از کلیدواژه ها و جستجوی کلیدواژه ای بدست آوردیم باید برنامه ریزی منیم یک جستجوی کلیدواژه ای موثر باید رویکردی منطقی و منظم داشته باشد که منجر به پیدا کردن کلید واژه هایی میود که شما میتوانید ار آن در محتویات وب سایت خود استفاده نمایید.

در نهایت برنامه ی جستجوی کلیدواژه داده های مورد نیازتان را در اختیارتان قرار میدهد که با آن ها میتوانید در مورد کلیدواژه هایی که بیشترین بازده و ارتباط و سود برای کسب و کارتان دارد تصمیم گیری کنید.

برنامه تحقیقاتی در مورد کلمات کلیدی (قسمت سوم)

هر ماه میلیون ها کوئری جستجو میشود ما باید اهداف فرآیند جستجو کلید واژه ای را درک کنیم و چگونگی گردآوری و تحلیل داده ها برای تصمیم گیری در مورد وب سایت را بفهمیم.

0

مدیر کل

کارشناس ارشد IT . محقق و مدرس سئو ، دیجیتال مارکتینگ ، توسعه دهنده جوملا ، علاقه مند به آموزش در حوزه راه اندازی کسب و کار اینترنتی . در حال حاضر مدیر وب سایت دیتادیزاین هستم.


در شبکه های اجتماعی
نظرات کاربران

دیدگاهتان را بنویسید

شما میتوانید برای وارد کردن لینک و کدهایHTML از تگ های زیر استفاده کنید : <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>